Şimdi Ara

NVİDİA 840M OYUNLARI AÇMAMA SORUNU(ACİLL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben bu sıkıntıyı yaklaşık 6 aydır çekiyorum arkadaşlar.Sizlere ss de atacağım öncelikle sorunu şöyle paylaşayım.

Ekran kartımın tüm sürücüleri güncel ekran kartı aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor gözüküyor.Fakat oyunlara tekrar girdiğim zaman d3d denen değişik bir directx hatası alıyorum.Acaba kart sorunlu mu diye entegre kart olan intel hd graphics kartını devre dışı bıraktığım da nvlddmkm.sys hatası alıyor fakat bilgisayar yeniden açılıyor.Aygıt yöneticisine tekrar baktığımda tek çalışan kartın 840m oldugunu goruyorum herşey buraya kadar güzel fakat aynı şekilde oyunları açmıyor.Zannedersem kart bilgisayarın temel grafik gereksinimini karşılıyor fakat oyuna gelince zorlanıyor.Aklıma kartın yanması geldi.Ama saçma olurdu çünkü kartın tek başına hiç açmaması lazımdı bilgisayarı.Bilgisayarın içini açıp baktığımda diyotlarda bir şişme göremedim.Daha önceden formatta atmıştım sorun hallolmamıştı. Merak ettiğim 2 şey var
    1)Kartta donanımsal olarak ne tür sıkıntı olabilir?
    2)Termal macunu mu yenilenmesi gerekiyor
    3)Yazılımsal ise ne yapılabilir?

NOT:Geforce experience ve denetim masasından ayarları değiştirmeme izin veriyor bu arada kart.Optimizasyon olsun grafik ayarları vs.

Örneğin cs go oyununda aldığım hata bu.Lol de de aldığım hata türkçe olarak bilinmeyen bir direct3d hatası meydana geldi diyor

NVİDİA 840M OYUNLARI AÇMAMA SORUNU(ACİLL)

Sizden isteğim arkadaşlar lütfen bu konuda deneyimli kardeşlerim bana yol göstersin çünkü artık yeni bilgisayar alma aşamasınıa geldim.Herkese şimdiden iyi forumlar

• devre dışı bırakmaya gerek yok, windows 8.1 veya 10 kullanın, en son driveri manuel olarak yükleyip, oyunlara girerkende sağ tık grafik işlemciyle çalıştır / yüksek performanslı nvidia seç gir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Bu çözümün yarayacağından emin misin hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackDagger55

Bu çözümün yarayacağından emin misin hocam

bu işlerde en garantisi win 10 da denemek, hatalar 7 ye göre daha az oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Bro dediğin gibi yaptım.Fakat sonuç aynıydı.Ekran kartı sanırım arızalı
  • BEYLER PCNİN İÇİNİ AÇIP EKRAN KARTININ RESMİNİ ÇEKTİM SİZCE BİR ANORMAL DURUM VAR MI Bİ BAKARSANIZ SEVİNİRİMNVİDİA 840M OYUNLARI AÇMAMA SORUNU(ACİLL)NVİDİA 840M OYUNLARI AÇMAMA SORUNU(ACİLL)

• İşlemcin veya ekran kartında sorun yok. Nvidia kontrol paneline girip ekran çözünürlüğünü düşür (Mesela 800x600 gibi). Oyuna girince de oyun içi ayarla kısmından çözünürlüğü tekrar yükselt. Oyundan çıktığında yine Nvidia kontrol panelinden çözünürlüğü yükseltip günlük işlerini yapabilirsin.

Ayrıca işlemci veya GPU'nun üstündeki soğutucuyu kaldırdıysan en kısa sürede termal macunu yenilemeni öneririm (10-15 TL'ye termal macun alıp eskisini bir peçeteyle sil, işlemcinin ve GPU'nun üstüne - tam ortasına- bezelye tanesi kadar sıkıp soğutucuyu yerleştirip vidala.)

GPU: Ekran kartı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Bro win 10'a yükseltince pc control panelinin yada driver güncellemesi sırasında watchdog ve video scheduler gibi hatalar veriyor.Yani bırak oyuna girmeyi paneli açarken bile sıkıntı çıkarıyor.Yani durup dururken ekran kartı bunu neden yapar anlayamadım.

Dipnot:Az önce denediğimde Nvidia karnell driver bir sorunla karşılaştı ve bundan kolayca sıyrıldı dedikten sonra watchdog hatası aldım tekrardan.Emin misiniz arkadaşlar bu karta bişe olmadığını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackDagger55 -- 12 Aralık 2017; 14:40:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackDagger55

Bro win 10'a yükseltince pc control panelinin yada driver güncellemesi sırasında watchdog ve video scheduler gibi hatalar veriyor.Yani bırak oyuna girmeyi paneli açarken bile sıkıntı çıkarıyor.Yani durup dururken ekran kartı bunu neden yapar anlayamadım.

Dipnot:Az önce denediğimde Nvidia karnell driver bir sorunla karşılaştı ve bundan kolayca sıyrıldı dedikten sonra watchdog hatası aldım tekrardan.Emin misiniz arkadaşlar bu karta bişe olmadığını

Biosu bi sıfırlayın derim , belki işe yarar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunu çözebildiniz mi aynı sorunla karşı karşıyayım donanımsal bir arıza sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.