Şimdi Ara

Bios Memory Testing Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Masaüstü toplama bir bilgisayarı var arkadaşın.Daha dün format attık,driverleri filan yükledik.Fakat biosla ilgili bir sorun var.
    Bilgisayar açılırken;

CPUID:0F43 Patch ID:0005
    Memory Testing 1048576K 0

yazısını alıyoruz bunun sebebi nedir ? Yarattığı tek sorun bilgisayar bu yazıda yaklaşık 5dk kalıyor ve sonra bilgisayarı açıyor.Hiçbir şekilde bios ayarlarına giremiyorum o yazı gelince donuyor energy* yazısı filan kalıyor.DEL gibi tuşlara basıyorum bios ayarları açılmıyor.Bios pili bitmiş olabilir mi ? Yada başka bir çözüm yolu varsa söyleyebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler

• anakartınızda MEM OK! butonu varsa ona basmayı deneyin ve ramlerin slotlarını değiştirmeyi deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

anakartınızda MEM OK! butonu varsa ona basmayı deneyin ve ramlerin slotlarını değiştirmeyi deneyin

Tamam dediklerinizi yapıp cevap yazacağım teşekkürler
  • tamam dostum bide ramlerin eğer 2 taneyse sırayla birer birer takarakta açmayı deneyin ram slotunda yada ramde sorunda olabilir
  • quote:

tamam dostum bide ramlerin eğer 2 taneyse sırayla birer birer takarakta açmayı deneyin ram slotunda yada ramde sorunda olabilir

Yok zaten RAM 1 taneydi.
    MemOK butonunu bulamadım galiba bu anakartta yok ama RAM'i öbür slota taktım ve sorunum düzeldi
    Çok teşekkür ederim üstad ağzına sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opierco

quote:

tamam dostum bide ramlerin eğer 2 taneyse sırayla birer birer takarakta açmayı deneyin ram slotunda yada ramde sorunda olabilir

Yok zaten RAM 1 taneydi.
    MemOK butonunu bulamadım galiba bu anakartta yok ama RAM'i öbür slota taktım ve sorunum düzeldi

Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Opierco

quote:

Yok zaten RAM 1 taneydi.

Rica ederim

Üstad,
    http://forum.donanimhaber.com/m_76166107/f_//tm.htm#76184049
    Buradaki sorun geldikten sonra gene çıkmaya başladı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.