Şimdi Ara

BİOS- İşlemci uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
87
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, BİOS sürümüm en son 2017 yılında kalmıştı, dedim ki bir güncelleyeyim. Güncelledim ve sorunlar başladı; bilgisayar birkaç saat içinde birden kasmaya başlıyor, mause oynatamayacak derecede bir kasmadan söz ediyorum. Nasıl düzeltebilirim, sorun nedir sizce?

Anakart: msi a320m pro-vh plus

İşlemci: Ryzen 3 1200

BİOS sürüm: 7B07v3E

• biostan dolayı olduğunu düşünüyorsan eski sürüme dön direk? ayrıyetten siteden kontrol ettiğimde şöyle bir uyarı var. 2018 de yayınlanan bios için bu mesela - MSI strongly recommend to update AMD chipset driver 18.10xxxxxxx or latest version before update BIOS. önerim çipset sürücüsünü güncellemen

• Nathan Spencer kullanıcısına yanıt

Merhaba, bios eski sürüme dönmeyle alakalı bir Türkçe kaynak bulamıyorum. Ek olarak Chipset şuan en güncel sürümde.

Sorunum hâla devam etmekte :(

• usb belleği fat32 olarak biçimlendir daha sonra 7B07v33 bu bios dosyasını indir. usb belleğe at. sistemi güncellediğin şekilde eski biosu yükle.

söylediğim bios versiyonu da işe yaramazsa daha eskilerini de yükleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nathan Spencer

usb belleği fat32 olarak biçimlendir daha sonra 7B07v33 bu bios dosyasını indir. usb belleğe at. sistemi güncellediğin şekilde eski biosu yükle.

söylediğim bios versiyonu da işe yaramazsa daha eskilerini de yükleyebilirsin.

Dediğiniz gibi yapıp MFlash ile biosu eskiye çevirmeyi denedim fakat olumsuz, BİOSU eski sürüme almıyor. Ek olarak sorunu buldum sanırım; kesin bulursam yazacağım buraya.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.