Şimdi Ara

Bios güncelleme (soru)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba . Arkadaşlar ASUS M4A89GTD PRO/USB3 anakartımın biosunu güncellemek istiyorum . Bios güncellerken herhangi bir sorun olursa anakarta en kötü ihtimal n'olur ? Ve bu sorunları teknik servis düzeltebilir mi? Asus Crassfree 3 özelelliği tam olarak ne işe yarıyor ?

• Herhangi bir sorun da garantiyi boylarsın olacağı bu teknik servisde hallederler.(Çizgi Elektronik)

Zaten sorun yok ise yapma mantığı şudur;

Düzgün çalışıyor ise kurcalama...
  • Herhangi bir sorunda anakart çöp mü olur ? Mâlum yeni kart . Garanti dışı olsa bile teknik servis ücret karşılığı yapar mı?
  • Çöp falan olmaz tabiki. Garanti dışı olsa bile bios çipini değiştirmeleri yeterli, o da çok kolay bir iş ve fazlada tutmaz. Sorduğun özellik sayesinde böyle birşeye ihtiyacın olacağını sanmıyorum.
    Anakartının Crashfree Bios özelliği varsa ve bahsettiğin sorunu yaşarsan, bios bozulmasına rağmen bilgisayarını açtığında anakartın usb sürücüsünün içindeki bios dosyasını arayacaktır. Biosun bozulduktan sonra bios dosyasını bir usb'ye çekip taktıktan sonra bilgisayarını açarsan, anakart usb'deki biosu otomatik olarak yükleyecektir. Usb'ye çektikten sonra bios dosya ismini crashfree bios'un aradığı şekilde değiştirmen gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ated90

Herhangi bir sorunda anakart çöp mü olur ? Mâlum yeni kart . Garanti dışı olsa bile teknik servis ücret karşılığı yapar mı?

yapılır düyoruz sen çöpden bahsediyorsun bi oku yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 31 Ekim 2010; 0:26:11 >
  • @bios programından güncelle, sorun çıkmasın.

arkadaşlar da demiş.çöp olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: akik

@bios programından güncelle, sorun çıkmasın.

@bios gigabyte içindir asus anakartlarda Asus Update kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

Orijinalden alıntı: akik

@bios programından güncelle, sorun çıkmasın.

@bios gigabyte içindir asus anakartlarda Asus Update kullanılır.

ben ma'yı görünce atladım hemen, teşekkür ederim
  • Ez flash 2 ile güncelleyecem . Teorik olarak biliyorum ama hiç yapmadığım için tırsıyordum biraz ...
  • bu notebook için bios güncelleme dosyasını acer sitesinden indiridim. amma nasıl kurulacak bilmiyorum. boot cd si mi oluşturulacak nasıl yapılacak. yoksa usbden mi yapacağız. neleri usb flash diske kopyalayacağız? YARDIM PLEASE!!!!!!!!!!!!!

xp service pack 3 proffesionale
    Intel® Pentium® Dual-Core işlemci (1 MB L2 önbellek, 533 MHz FSB)
    Mobile Intel® 943GML Express yonga seti
    Bellek
    DDR2 bellek, 2 adet soDIMM (dual-channel support) kullanılabilir 2 GB'a kadar yükseltilebilir
    Sabit Disk
    ATA/100 sabit disk sürücü
    Depolama
    DVD-SuperMulti double layer sürücü veya
    DVD/CD-RW combo sürücü
    5-in-1 kart okuyucu, Secure Digital (SD) destekler, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
    Ekran
    14.1" WXGA Acer CrystalBrite™ TFT LCD, 1280 x 800 piksel çözünürlük, Acer GridVista™ ile aynı anda birden fazla pencere görüntülemeyi destekler
    16.7 milyon renk
    Grafik
    Mobile Intel® 943GML Express yonga seti, entegre 3D grafik kartı ile, Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950, 224 MB'a kadar paylaşımlı sistem belleği, Microsoft® DirectX® 9.0 i detekler
    Dual bağımsız ekran desteği

• Dostum çöp olmaz @bios kullanmazsın giga anakartlarda var o pro zaten kolay kolay sorun çıkmaz elektrik giderse sorun olucaktır sadece ama pc sorunsuz çalışıyorsa mecbur değilsen yapmana gerek bile yok genede sen bilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.