Şimdi Ara

BİOS'a Girilemiyor ve Görüntü Yok :( Yardımınız Lazım ..! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Pestajiran

Pc'yi aldığımdan beri işlemciyi hiç çıkartmadım,konunun başında belirttiğim 3 yada 4 bip sesi dedğim 5bip sesiymiş yanlış saymışım yani bu sorun basladıdından beri hep 5 bip geliyordu

Tamam işte hocam daha kaç kez söylüyecem :) İşlemcini bir sök tekrar tak, düzelmezse bozulmuştur.
  • İşlemciyi söktüm,pinlerine baktım hic bi sorun yok geri taktım fanıda taktım pc yi actım aynen

Bi-Bip Bip-Bip-Bip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakartin uzerinde su anda neler takili ise hepsini cikartin ramler dahil sadece islemci kalsin hala 5 bip sesi verecek mi?
  • Ekran Kartını,Cd-rom'u,disket sürücüsü ve Hard diskin kabloları söktüm,sadece anakarta gelen 2enerji kablosu power düğmesini 2soketi kaldı,kabloyu takıp pc'yi açtım;

Bi-Bip Bip Bip Bip

Biraz sonra

Bi-Bip Bip Bip Bip diye 6 tane geldi hic bi fark yok..Yrmnz ndr ??

• islemciyi cikarin anakarti acin gene bip sesi geliyorsa anakart arizasi demektir. eger gelmiyorsa islemcidir.
  • İşlemciyide çıkardım,sadece Ram'ler,Enerji kabloları ve Power dümesinin soketleri takılıydı,açtım Pc'yi ses seda yok...

Yani hocam şimdi işlemci uçtu mu?

• hocam ben herseyi cikar dedim sen ramleri tutmussun gene islemciyi geri takin ramleri cikarin ram yok tek buyuk bir bip sesi gelmesi lazim.
  • Hocam, RAM'leride çıkardım.Sadece İşlemci,enerji kabloları ve Power düğmesinin soketleru takılı,düğmeye bastım pc'yi açtım;

Biiiiiip Bip-Bip
    ...
    Biiiiiip. Bip-Bip
    ...

Aynen böyle ses geliyor...

• ram yok ve ram var arasinda sinyal farki varsa anakartin ram slotu yada ramleriniz arizali sinyali geliyor demektir.

bu ara anakart ve islemci nedir?
  • 1 uzun 2 kısa ekran kartı arızasıdır :) Tam anlam veremedim senin biosuna :)
  • Exeter hocam dediğinizden pek bisey anlamadim, sinyal fln ?

Anakartım: ASUS A8N5X
    İşlemcim: AMD Athlon 3500+ 2.2Ghz diye hatırlıyorum.

• ram takili haldeki sinyal ile ram takili degilken ki sinyal birbirinden farkli mi?
  • Sadece İşlemci takılıyken;
    Biiiiip Bip-Bip

İşlemci ve Ram'le takılıyken;
    Bi-Bip Bip-Bip-Bip

Sinyal derken Bip seslerini kastediyorsanız evet hocam farklı..yrmnz?

• ram var yok sinyali aldiginiza gore ekran kartini takip ram varken olan sinyal ile karsilastirin eger ekran karti var yok sinyali ayni ise sıkıntıyı bulmussunuzdur. Biraz deneme yanilma oldu bu iş.. hangi parcaniz yok ise buna gore sinyali degistirir anakart. sadece islemci yokken sinyal alamazsiniz eger islemci yokkende sinyal alsaydiniz anakart arizasi olurdu.
  • İşlemci ve Ram'ler takılı,diğer herşey sökük iken açtığımda;

Bi-Bip Bip-Bip-Bip
    ...
    Bi-Bip Bip-Bip-Bip-Bip

İşlemci,Ram'ler ve Ekran Kartı takılı diğer herşey sökük iken açtığımda;

Bi-Bip Bip-Bip-Bip
    ...
    Bi-Bip Bip-Bip-Bip-Bip

Yani hiçbir sinyal farkı yok hocam.
    Yrmnz?

• ekran kartinizi disarida bir yerde deneyin eger ayni sıkıntı orada da olursa ekran karti arizasi yok goruntu gelirse anakartin pci-e slotu arizalidir.
  • Yani Anakart ekran kartınını algılamıyor mu?Sokette bir sorun mu var ?

Yoksa Ekran Kartı Uçtuda mı Anakart algılamıyor ?
    Evet hocam nedir sizce ??

• Tamam Hocam,bi'Pc bulup onda deneyeyim,so ra dönerim buraya..

• Arkadaşlar,bi' çok şey yaptım ama yapamadım son çare olarak Pc'ciye götürdüm
    Ekran kartının takılı olduğu soke gitmiş,diğerine taktık,birde chipset parçası olan kuzeyköprüsüyle ilgili bir sorun vardı,omuda hallettiler,birde Bios'a birkaç birşey yapıld8 ama adamlar bile 2günde neyden kaynaklandığını zor buldular
    Şimdilik mutluyum emek sarfeden herkese çok teşekkürler
    ..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.