Şimdi Ara

.bin uzantılı rom dosyası editlemek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
1
Favori
863
Tıklama
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Yazılım Geliştirme >> Projeler >> .bin uzantılı rom dosyası editlemek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    189 Mesaj
    Arkadaşlar linkteki dosyayı ne kadar BIN açma yazılımı varsa denedim bildiğim ama tam olarak açamadım.

7-Zip açıyor ama eksik açıyor. Yani ekteki BIN dosyası 4.51 mb iken açılan klasör 2 küsür mb. Ayrıca açmadan sına dediğimde şöyle bir uyarı veriyor: "There are some data after the end of the payload data." ki bu başka datalar olduğunu ifade ediyor. Yani tam olarak işime yaramadı malesef.
    Çünkü bu BIN dosyası elektronik bir cihazın (PDKS cihazı) ROM'u yani işletim sistemi (Güncelleme dosyası) gibi düşünün. Eğer eksik ya da hatalı olarak cihaza yüklersem çöküp çalışmayacaktır.

http://www.paylastim.com/#/view/file/vvp8hxlivwveupmuihba/Fc500HS30_Pkey_v200_BS_Tur.BIN (Site bazen geç cevap veriyor sayfa yenileyince düzeliyor.)

Yardımcı olabilecek birileri var mı?

(Küçük boyutlu bir dosyadır. Cihaz güncellemesi için kullanılıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ShadowSong- -- 25 Şubat 2017; 5:58:4 >

|
    |
    INTEL Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm // ASUS SABERTOOTH Z87 Intel Z87 Soket 1150 // ZOTAC GTX1060 AMP! Edition 6GB 198Bit // G.SKILL RipjawsX F3-14900CL10D-16GBXL DDR3 1866 MHZ 2x8 Dual Kit // OCZ Vertex 4 SSD // Samsung 850 Pro 1TB // Logitech G930 Wireless Gaming Headset 7.1 // G700s Rechargeable Gaming Mouse // ASUS ROG Swift PG278Q Monitor // Cooler Master Haf 912 Advanced // Asus DSL-AC68U Modem
  • Yüzbaşı
    440 Mesaj
    Dosyanın .bin uzantılı olması onun herhangi bir BIN Opener programları ile açılacağı anlamına gelmiyor. Çünkü adı üstünde binary dosyası, text değil. İstediği gibi dosyayı şifreleyebilir, 3. parti uygulamalara karşı çok basit bir şekilde koruma sağlanabilir. Yani benim tahminim bunu şifrelemiş olmaları, bu yüzden görememiş olabilirsin. Belkide uzantısı .bin 'dir, gerçekten binary değildir, kim bilir ? (:
    quote:

Orijinalden alıntı: Dentrax

Dosyanın .bin uzantılı olması onun herhangi bir BIN Opener programları ile açılacağı anlamına gelmiyor. Çünkü adı üstünde binary dosyası, text değil. İstediği gibi dosyayı şifreleyebilir, 3. parti uygulamalara karşı çok basit bir şekilde koruma sağlanabilir. Yani benim tahminim bunu şifrelemiş olmaları, bu yüzden görememiş olabilirsin. Belkide uzantısı .bin 'dir, gerçekten binary değildir, kim bilir ? (:

Şifrelenmiş olsa tümünü şifrelerler diye düşünüyorum. Anlattığım gibi 7-Zip ile açılıp extract yapılabiliyor. Ancak dosya boyutları uyuşmuyor ve söylediğim hatayı veriyor. Bir kısmına ulaşamıyor içeriğin. O Yüzden hala umudum var. :)
    |
    |
    INTEL Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm // ASUS SABERTOOTH Z87 Intel Z87 Soket 1150 // ZOTAC GTX1060 AMP! Edition 6GB 198Bit // G.SKILL RipjawsX F3-14900CL10D-16GBXL DDR3 1866 MHZ 2x8 Dual Kit // OCZ Vertex 4 SSD // Samsung 850 Pro 1TB // Logitech G930 Wireless Gaming Headset 7.1 // G700s Rechargeable Gaming Mouse // ASUS ROG Swift PG278Q Monitor // Cooler Master Haf 912 Advanced // Asus DSL-AC68U Modem
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,245
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.