Şimdi Ara

BİM'den yeni uygulama BİMPARA (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
25
Favori
27.648
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasiyerler bilmiyor herhalde hocam, ondan yok deyip geçiyorlar. Bir de sms ile gelen çeklerin kullanımı zordu sanırım değil mi? upuzun bir kart numarası geliyordu, kasiyer hepsini teker teker tuşlayıp kasaya giriyordu. Yüksek tutarlı alışverişlerde sorun değil ama 5-10 liralık bir şey alıp böyle ödesen çeki kasaya girerken içinden söver herhalde Fiziki kart o açıdan daha pratik olurdu. Bu arada fiziki kartlar sanırım tekrar yüklenebiliyormuş, kartı aldıktan sonra aynı karta yükleme yapıp tekrar kullanabilirsiniz diyordu forumda biri. Bu konuda bir bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Kasiyerler bilmiyor herhalde hocam, ondan yok deyip geçiyorlar. Bir de sms ile gelen çeklerin kullanımı zordu sanırım değil mi? upuzun bir kart numarası geliyordu, kasiyer hepsini teker teker tuşlayıp kasaya giriyordu. Yüksek tutarlı alışverişlerde sorun değil ama 5-10 liralık bir şey alıp böyle ödesen çeki kasaya girerken içinden söver herhalde Fiziki kart o açıdan daha pratik olurdu. Bu arada fiziki kartlar sanırım tekrar yüklenebiliyormuş, kartı aldıktan sonra aynı karta yükleme yapıp tekrar kullanabilirsiniz diyordu forumda biri. Bu konuda bir bilginiz var mı?

BİM de biten kartı kasiyer alıyor.

a101 de kağıt olarak veriyolardı zamanında şimdi nasıldır bilmiyorum.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt

karekodla yada sms ile uygulamadan harcama yapabilirsek çok kolay olur

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Aynı bim aynı kasa diğer elemanlar temassız ödeme alırken, 4 ay boyunca kasiyerin biri bana temassız yok bizde abi diyordu. Bişey demedim genç kırılmasın diye. Geçen denk geldi abi temassız geldi diyor. Öğrenecekler hepsi zamanla olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Aynı bim aynı kasa diğer elemanlar temassız ödeme alırken, 4 ay boyunca kasiyerin biri bana temassız yok bizde abi diyordu. Bişey demedim genç kırılmasın diye. Geçen denk geldi abi temassız geldi diyor. Öğrenecekler hepsi zamanla olacak.

Ya bilmemek ayıp değil. Öğrenmemek, yok demek ayıptan öte...

Geçen biri denk geldi. Bant dursun diye koydukları metal parça normalde yoğunluk olduğu zaman banta koyulan ürünlerin arasına ayraç olsun diye kullanılır. Üzerinde de SIRADAKİ MÜŞTERİ tarzında bi yazı olur. Arkadaki müşterinin ürünlerini ayırt etsin diye. Bu dengesiz o çubuğu koymuş sensorun önüne. Milletten ürünleri kendisine uzatmalarını istiyor. Sıra bana geldi aldım o demiri önümdeki müşteriyle arama koydum ürünleri banta koydum. O demiri verirmisiniz dedi. Neden dedim. O olmayınca bant durmuyo dedi. Dedim orda sensör var. demir olmasa da önüne ürün gelince bant durur. Bu demir bant dursun diye değil ürünler arası ayrım olsun diye, her defasında ürünleri okuturken bu sizin mi bu sizin mi sormayın diye dedim. Ukala ukala hala konuşmaya devam edince müdürü çağırdım anlattım durumu. Arkadaşa öğretseniz iyi olur dedim çıktım.

Adam gibi yaklaşana banka kampanyalarınıda anlattım, temassız nedir nfc nedir onlarıda anlattım hepsi öğrendi. Ama bi o dangalakta kafa yok işte. Süslü püslü bayan bi arkadaş. Belli ki zoraki yapıyor işini ama o zaman başka iş bul arkadaşım. Ya işini düzgün yap ya da başka iş yap.

Velhasılkelam düzgün davranana anlayış zaten olur. Ama böyle üstten üstten bişey biliyomuş gibi ukalalık yapanı hiç çekemem.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt

kasiyer bilmiyorsa mağazanın müdürünü çağırın o yüklemeyi yapıyor. fiziki kartlara tekrar yükleme yapılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet macit

kasiyer bilmiyorsa mağazanın müdürünü çağırın o yüklemeyi yapıyor. fiziki kartlara tekrar yükleme yapılıyor

Bu fiziki karttaki bakiye parça parça kullanılabiliyor mu ? migros hediyem kart gibi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet macit

Ben her ay alıyorum ve hepsinde de yeni kart veriyorlar. Eski karta yükleme yapılmıyor. Benim bi kaybım yok ama onların adına boşa kart israfı demek. Bilmiyorlar yada bi yanlış anlaşılma var. Kaç farklı şubeden alım yaptım hepside kart olarak verdi. Eski karta yükleme yapma olayını bilen yok.

• @ahmet macit Eyvallah hocam

@Fr.BJK Bim'de dediğiniz gibi hocam, biten kartı kasiyer alıyor, her seferinde yeni kart veriyor. (Kartın ön yüzünde tutarı yazıyor ve arkasında bittiği zaman kasiyer alır yazıyor hatta.) A101'de ise geçen sene ramazan'da kırmızı hediye kartları verildi. Bunların üstünde tutar yazmıyordu, kasiyerler istenilen tutarda yükleme yapıyordu. Arkasında çoklu kullanım yazıyordu ve biteni kasiyer alır gibi bir şey yazmıyordu. Bu kartlara tekrar yükleme yapılabiliyormuş.

@moustapha129 İnşallah bim gibi onlar da a101para uygulaması çıkarırlar hocam. Bimin diğer marketi file market'in filepara uygulaması var. Tasarımı bimpara ile hemen hemen aynı. Uygulama içerisinden yükleme yapılabiliyor (market kampanyalarına saydığı yazıyordu forumda) qr ile harcama yapılabiliyor. Şu an bimpara'da yükleme yok ama ileride o da açılır diye düşünüyorum.

• can33tokat C kullanıcısına yanıt

alışveriş tutarı kadar TL, karttan düşüyor.kalanı daha sonraki harcamalarda kullanabiliyorsunuz.

• Merak ettim ne sakınca gördünüz? Alan ve satan memnun, vergi kaçakçılığı da yok, eee?

• Böcekli sümük kullanıcısına yanıt
    Merak ettim yazdığımdan benim sakınca gördüğümü nereden çıkardınız? Devlet yakında sakınca bulur ve el atar dedim!

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Böcekli sümük kullanıcısına yanıt
    Öte yandan yine karşı çıkmamakla birlikte ticaret kanununda mal ve hizmet ödemelelerinde ödeme koşulları bellidir.

Bu tür devasa sayıdaki marketlerin binlerce kişiden mal ve hizmet teslim etmeden para toplaması finansal bir değerlendirmeye tabi olacaktır.

10.000 şubesi olan bir market, her şubesinden sadece 1 müşteriden ön ödemeli 100₺ alsa, 1.000.000₺ para eder..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bunlar geçen de bimnet diye internet hizmeti vereceklerdi ne oldu o iş?

• Ben de kiracılardan önümüzdeki 6 ayın kirasını peşin isteyip o parayı da dolara yatırsam ne güzel olur.

Yöntem öğrettiğin için teşekkürler BİM.

Ama kiracılar henüz zamanı gelmemiş parayı önceden ödeyecek kadar salak mıdır onu bilemiyorum işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

Merak ettim ne sakınca gördünüz? Alan ve satan memnun, vergi kaçakçılığı da yok, eee?

Bence haklı bu uygulamayı eleştiren kişi, biraz kandırıcılık var. Bim sadeliğiyle, reklam yapmayıp reyona ürünleri kutuyla koyup düşük fiyatlarıyla müşteriyi tatmin edeceğini söylüyordu, ön yüklemeli kart artık biz de tatmin olmak istiyoruz gibi bir şey...

İşte bu yüzden Türk markaları markalaşamıyor ve saygı görmüyor, uygulama kötü değil ama Bimcell gibi doğrudan müşteri yararına değil...

• tubytube kullanıcısına yanıt

Bu kartların ve sistemin en iyi yanı ihtiyaç sahiplerine para yerine bunu vermek, para olunca ne alacaklarını bilemiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recplayer kullanıcısına yanıt

uygulamadan da para yükleyebiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Bu kartların ve sistemin en iyi yanı ihtiyaç sahiplerine para yerine bunu vermek, para olunca ne alacaklarını bilemiyorsun.

Keşke ihtiyaç sahibi diye bir şey olmasa değil mi? Devletin kadınlara ve çocuklara verdiği gıda ve kırtasiye yardımını bile içkiye, sigaraya harcayan erkekler varmış, devletimsi teşkilat bunu görmezden gelebiliyor Haklı olabilirsiniz de BİMPARA'ya hoş gözle bakamıyorum, verilen para ile ne alacaklarını bilememek diye bir sebep olumlu gösteremiyor uygulamayı...

Anlam vermekte zorlandığım pis bir şey var...

• Bim kimseye uygulamayı yükleyin harcamalarınızı burdan yapın demiyor sizin için bir artısı varsa yükler kullanırsınız yoksa kullanmazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adige73 -- 24 Mart 2021; 23:5:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.