Şimdi Ara

Bim'de satılan Earpods'lar sahte olabilir mi? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
9.477
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • https://www.webtekno.com/bim-apple-sahte-urun-h52399.html

Sahte olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 ay önce Tüketici Hakları Mahkemesine müracaat etmiştim konu ile ilgili. Elimdeki ürün incelenmek üzere bilirkişilere teslim edilmişti.

Bayram öncesi(14.08.2018) tarihinde müracaat sonucu olarak teslim ettiğim ürün ve ürünle ilgili diğer şikayetler, bilirkişiler ile incelenmiş ürünlerin orjinal olmadığı kararına bağlanmış bu durum ile ilgili Tüketici Hakem Heyeti "Uyuşmazlık Bedeli" olarak ürün fiyatının 3 katını ödemesini öngörmüş.

135 TL geri ödenmesi uygun görülmüş.
    Bim'de satılan Earpods'lar sahte olabilir mi?

Bu olay üzerine bir avukata danışarak bu kadar uzun süre bekletildikten sonra bu denli düşük bir geri ödeme ücretinin çıkması üzerine 16.08.2018 tarihinde Savcılığa dilekçe verdik.

Bugün (30.08.2018) tarihinde sabah saatlerinde BİM A.Ş. Müşteri Hizmetleri tarafımı arayarak ilgili şikayeti geri çekmemi, geri çekme durumumda ise 100 TL'lik hediye çeki vereceklerini bildirdiler.

Şimdi bazı arkadaşlar diyor ki pinpiriklisin. Kusura bakmasınlar da para öyle kolay kazanılmıyor.

Şurada bir haber paylaşıldı bugün, ürünlerin Apple tarafından incelenip sahte olduğuna dairhttps://www.webtekno.com/bim-apple-sahte-urun-h52399.html

Bende 00800448829878 numaralı telefondan Apple ile iletişime geçerek durumu doğruladım. Apple uzun bir süredir T.C. yasaları kapsamında 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanununu kullanarak dava açtığını, açılan davanın sonuca bağlanmadan düşürüldüğünü, Avrupa Birliği Adalet Divanı'na başvurduklarını söylediler.

Avrupa Birliği Mahkemelerinin ne yönde cevap verdiğini iletmediler ancak; satılan ürünler hakkında yaptırım kararı çıktığını belirttiler.

Burada amacım kimseyi ikna etmek ya da BİM'i kötülemek değil. Ürünün sahte olduğunu anladıktan sonra rezil bir ses kalitesine sahip olan ürünün BİM tarafından birkaç gün sonra iade alınmaması. Üstüne dalga geçer gibi biz ettik siz etmeyin dercesine geri çek davanı biz sana sus payı verelim demesi. Bir işe kalkışmışlarsa arkasında durmadan geri vitese geçmeleri elektronik ürün camiasında ne kadar güvensiz bir satış yaptıklarını ortaya koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkay AKSOY -- 30 Ağustos 2018; 11:9:32 >

• maplurtz M kullanıcısına yanıt
    Kablonun üzerinde kulaklık jakına 10 CM kala gri bir yazı ile yazıyor. Bakmanıza gerek yok bence artık, satılan tüm ürünlerin sahte olduğu ortaya çıkmış durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanMaths

sahte falan değil kutudan çıkanların kabloları daha kaliteli ayrı satılanların ki çok ince

• quote:

Orijinalden alıntı: shark1907

BİM'in tüm yurda yüzlerce şubesine Apple logosunu kullanarak sahte ürünler sunacağına ve kendisine böyle bir zarar vereceğini sanmıyorum bu konuyla ilgili apple servislerinden net bilgi alınması lazım yoksa kalınlıkla vs kıyaslamak doğru olmaz. Kablo da iPhone 7 kutusundan çıkan şle birebir aynı kalınlık da değil ama kablo mesela 5 veya 5s ile üretilen bir kablo olabilir sonrasında iPhone 7 için farklı bir seri ve kalınlıkda ürün piyasaya sürülmüş olabilir bunları da göz önünde bulundurmak lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: B_O_S_S

Bence ürün sahte değil ama eski üretim ve daha kalitesiz versiyon olabilir. Sonuçta yeni üretimlerde varsa kalite ve hatalar giderilerek üretiliyor.
    Sanırım bu ürün ilk çıkan kulaklıklardan Bim de anlaşıp getirmiş satıyor. Yoksa Bim sahte bir ürün satmaz hele böyle bir markaya asla yapamaz ama dediğim gibi olma olasılığı yüksek. Arkadaşın koyduğu fotoğrafta da bariz farklılık ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReqinLeif

Sahte degildir ortaligi karistirmayin alacak olana engel olmayin , 30 liraya aldigimi biliyorum bu kulakligi (yabanci site )

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

telefonla gelen ile ekstra satılan farklı oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ege1903

telefonun yanında verilen ürünle karşılaştırmayın arkadaşım, apple mağazalarında harici olarak tek satılan kulaklıkla karşılaştırın. yine kablo kalınlığını farklıysa o zaman başlık açın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nakahella

Böyle kesin ve net konuşan insanlardan hep uzak durmuşumdur. Bilir kişi gibi o kulaklık daha kalın bu daha ince yüzde yüz sahte diyor bilmiş bilmiş. Belki sahtedir ama bunu yüzde yüz eminim kesinlikle çok ince sahte falan diyecek kadar nasıl kendinize güvenebiliyorsunuz? Umarım sahte değildir ve firmayı karalama kampanyasından hakkınızda dava açılır. Yüzde yüz gülerim işte o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Yargısız infaz yapılmaması lazım bence bunlar eski seri kulaklıklar elden çıkarmak için yarı fiyatına piyasaya sürdüler. Ayrıca jack girişleri kalktığı için ve bundan sonra jack girişli telefon olmayacağını düşünürsek gayet mantıklı bi açıklama olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

Konu yanlis yerde, iddia gozleme dayali ve kesinlik yok, üye ban konu kilit

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

quote:

Bence ürün sahte değil ama eski üretim ve daha kalitesiz versiyon olabilir. Sonuçta yeni üretimlerde varsa kalite ve hatalar giderilerek üretiliyor.
    Sanırım bu ürün ilk çıkan kulaklıklardan Bim de anlaşıp getirmiş satıyor. Yoksa Bim sahte bir ürün satmaz hele böyle bir markaya asla yapamaz ama dediğim gibi olma olasılığı yüksek. Arkadaşın koyduğu fotoğrafta da bariz farklılık ortada.

Hocam ilk IPAD AIR 2 WIFI 64GB ı Mayıs 2015te almışım. Bunun kablosu sonradan aldığım IP SE 64GB ve IP7 128GB ınkine göre bariz inceydi.

Bu sene Nisanda aldığım IPAD AIR 2 128GB ın kablsou ise IP7 lerle aynı kalınlıkta.

O zaman bazı revizyonlar olduğu doğru ama kalite olarak fark var mı orası biraz göreceli gibi. Yani kablo ince diye dandik diyemeyiz aynı şekilde kalın olması bir kalite göstergesi değil. Ben almadım ama sorunlu bir ürün olduğunu sanmıyorum.

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: Bob Seger

Bim vb mağazalarda birebir replika ürün satılması mümkün değil diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: PastHabit

Ya bi kere bim neden bunun çakmasını satsın? Hangi orjinal markanın çakmasını sattı ki?

• Valla konu açılalı baya olmuş ama boynerden aldım earpod ince kablo ses bile belirgin daha kalitesiz orjinalinden, orjinalinde basslar hem daha derin hem de ses seviyesi daha yüksek orijinal kalın kablonun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zimilanga -- 4 Mart 2019; 21:46:21 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.