Şimdi Ara

Bill amca 52'sinde emekli oldu. O artık bir hayır sever(?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ssff_allthing

Boş boş konuşmayın..Bide oraya yazmışssınız yok siyanür atarlar,yok avrupa sömürmese gerek kalmaz..Duyanda sanacak ki abd ile avrupa afrikada tahıl ambarı varda oraları sömürüyor..Afrikada madenlkeri bakımından sömürülüyor fakat afrika kendi arasında bi kere kutuplaşmış..Devlet ile gerillalar hala savaşıyor..Masum insanlar hala öldürülüyor..Ulan sudanın neyi varki onlar sömürsün..Açlıktan ölüyor hepsi..İyi veya kötü yardım ulaşıyor..Avrupa ve abd el altından madenlerini sömürüyor..Daha doğrusu oranın halkı tarafından bulunan elmas ve altınlar avrupaya sızdırılıyor..Çok bilgiili arkadaşlar blood diamondı izlesinler..Afrikanın durumunu görürler..

Gül gül öldüm burada.

Onları kutuplaştıran kim arkadaşım ? nasıl kutuplaşmışlar ne zaman kutuplaşmışlar okudun mu bunları?

Boş boş konuşmayın diyor bide ya

• quote:

Boş boş konuşmayın..Bide oraya yazmışssınız yok siyanür atarlar,yok avrupa sömürmese gerek kalmaz..Duyanda sanacak ki abd ile avrupa afrikada tahıl ambarı varda oraları sömürüyor..Afrikada madenlkeri bakımından sömürülüyor fakat afrika kendi arasında bi kere kutuplaşmış..Devlet ile gerillalar hala savaşıyor..Masum insanlar hala öldürülüyor..Ulan sudanın neyi varki onlar sömürsün..Açlıktan ölüyor hepsi..İyi veya kötü yardım ulaşıyor..Avrupa ve abd el altından madenlerini sömürüyor..Daha doğrusu oranın halkı tarafından bulunan elmas ve altınlar avrupaya sızdırılıyor..Çok bilgiili arkadaşlar blood diamondı izlesinler..Afrikanın durumunu görürler..

evet yaa boş konuşmayınn..avrupa sömürse ne olcak.sömüre sömüre anca yılda 2000 ton civarı kıymetli maden ortadoğudan bilmem kaç milyon varil petrol sömürülüo anca..aralarındaki kutuplaşma olmasa cok mühim değil sömürülmek .....ulen o kutuplaşmayı benmi cıkarıyorum onuda amerika ve avrupalı cıkarıo.anarşi olsun die ne kadar kıtız abi yaa..

• valla abi adam iyimi kötümü bilmem
    çalışanın sonucu ortada tahsilini bırakmayı göze bile alıp işine 4 kolla sarılmıs adam ve başarmışda
  • İiy ya siz herşeyi ben biliyorum ayağına yatın..Zaten afrikadaki çeteleşmeyi onlar yaratıp,sonra düzinelerce asker kaybetmecesine abd ve bm birlikleri oraya girdi dimi..Abdnin afrikada verdikleri kayıpların haddi hesabı yok..Çeteleşmelerin zaten hepsini abd yaptırdı ..Sonra size göre Abd olmasaydı afrika gül gibi geçinecekti.Kendi demokrisileri olup kardeş kardeş yaşayacaklarıd...Siz bu kendi dediklerinize inanmayı devam edin..Afrikada zaten petrol ve elmas çıktığında onları işleyecek alt yapılarıda vardıda bakmayın işte abd siz uğraşmayıun ben alim onları dedi..Neyse isteyen istediğine inansın..Aslında afrikaya hiçbir gıda maddedesi gitmiyor..Onlar sadece göstermelik yapıyor bunları..Bill amca servetinin çoğunu kansere veya açlığa harcamadı..Onlarda yalan..Takılın siz
  • quote:

İiy ya siz herşeyi ben biliyorum ayağına yatın..Zaten afrikadaki çeteleşmeyi onlar yaratıp,sonra düzinelerce asker kaybetmecesine abd ve bm birlikleri oraya girdi dimi..Abdnin afrikada verdikleri kayıpların haddi hesabı yok..Çeteleşmelerin zaten hepsini abd yaptırdı ..Sonra size göre Abd olmasaydı afrika gül gibi geçinecekti.Kendi demokrisileri olup kardeş kardeş yaşayacaklarıd...Siz bu kendi dediklerinize inanmayı devam edin..Afrikada zaten petrol ve elmas çıktığında onları işleyecek alt yapılarıda vardıda bakmayın işte abd siz uğraşmayıun ben alim onları dedi..Neyse isteyen istediğine inansın..Aslında afrikaya hiçbir gıda maddedesi gitmiyor..Onlar sadece göstermelik yapıyor bunları..Bill amca servetinin çoğunu kansere veya açlığa harcamadı..Onlarda yalan..Takılın siz

Kenya'nın kurucu cumhurbaşkanı Kenu Kenyattu'dan nakledilen bir söz var. "Batılılar buraya geldiklerinde ellerinde İncil vardı. Bizim elimizde ise topraklarımız. Bize gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda topraklarımız onların eline geçmişti, bizim elimizde ise İncil vardı."

• @ssff_allthing madem cok biliosun buyur burdan yak

Bill amca 52'sinde emekli oldu. O artık bir hayır sever(?)

hani abd ,avrupa bill amca yardım ediyorya..hani tahıl ekiyor ya,hani onları bıraksanda onlar madeni cıkaramazya,,hani onlar zaten ceteleştiler gruplaştılaryaa......

• quote:

Orjinalden alıntı: burak1952

helal olsun be adama

helal olsun mu? milletten çorladığı parayı hayır olarak mı verioyomuş gülüyüm
  • Bu adamı yurdum insanı çok seviyor.Ama neden sevdiğini aslında o da bilmiyor..
    Bence temiz bir yüzü olduğu ve sade giyindiği için sempatik görünüyor..
  • Bence de helal olsun, ama hayırseverliğinden dolayı değil, veya iyi bir insan olduğu için değil,
    Çalıştığı için, ürettiği için, aklını kullandığı için...
    Yoksa kendisini hiç sevmem, sonuçta belkide İsraile en çok yatırım yapan, yardım eden insan...
  • adam yapmış, keşke bizden de çıksa böyle şeyler yapan da çıkartmıolar direk suikast...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.