Şimdi Ara

»»» Bilkent Üniversitesi Üniversite Adaylarına Bilgi Sayfası ««« (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
7
Favori
25.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SPETNAS son bısıy daha sormak ıstyrum 4 yıllık yuksekokul dıplomam ıktısattakı bır orencının lısans dıplomasıyla esdeger mı yanı dıplomamda yuksekokul meuznu mu yazıcak yoksa ıktısttakı bı orencıyle esdeger nıtelıge sahıp bı dıplomam mı olcak?
  • Bugün Evren'le telefonda konuştuk.

Sağolsun kendisi gerçekten çok yardımcı oldu bana.

İşletme bölümüyle ilgili sorusu olan arkadaşlara çok derin sorular dışında yardımcı olabilirim sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPETNAS

quote:

Orijinalden alıntı: heyhamz

öncelikle merhabalar;
    kafam oldukça karışık 19000 oldum lysde sizce 1 kez daha denemelimiyim yoksa bilkent %50 makina müh. gitmelimiyim..,bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevineceğim..
    hepinize teşekkürler.

Durumun tam olarak nedir bilmiyorum. İlk senen ise ve iyi hazırlanamadım eğer hazırlansaydım çok çok daha iyi yapabilirdim diyebiliyorsan 1 kez daha deneyebilirsin. Eğer iyi bir hazırlığa rağmen bu dereceyi yapmışsan fazladan sene kaybetme. Makine müh. istiyorsan Bilkent mezunu olmak sana büyük avantaj sağlayacaktır. Bölümün eski öğrencilerinden biri olarak sana hocaların daha fazla destek olarak Bilkent'in adını daha fazla duyurmak isteyeceklerini düşünüyorum. Bölümün labları yeni yapıldı ve imkanları çok daha iyi hale geldi. Üniversiteye gelebilirsen hocalarla ve öğrencilerle konuşma şansın da olur.

çok teşekkür ediyorum beni bilgilendirdiğiniz için fakat bilkent makinadan mezun olduktan sonra iş imkanları nasıldır bir bilginiz varmı..

• quote:

Orijinalden alıntı: buz05

SPETNAS son bısıy daha sormak ıstyrum 4 yıllık yuksekokul dıplomam ıktısattakı bır orencının lısans dıplomasıyla esdeger mı yanı dıplomamda yuksekokul meuznu mu yazıcak yoksa ıktısttakı bı orencıyle esdeger nıtelıge sahıp bı dıplomam mı olcak?

@buz05

bu sorunu Bilkent'in adayforum sayfasından sorabilirmisin?
  • quote:

SPETNAS son bısıy daha sormak ıstyrum 4 yıllık yuksekokul dıplomam ıktısattakı bır orencının lısans dıplomasıyla esdeger mı yanı dıplomamda yuksekokul meuznu mu yazıcak yoksa ıktısttakı bı orencıyle esdeger nıtelıge sahıp bı dıplomam mı olcak?

bu sorunun cevabı yüksekokul bölümlerinden herhangi birinin s.s.s bölümünde var ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genius26

quote:

bu sorunun cevabı yüksekokul bölümlerinden herhangi birinin s.s.s bölümünde var ;)

Bu tarz sorular çok fazla geliyor. Bilkent adayforum sayfasında da olursa hem bu bölümleri benden daha iyi tanıyan başka bir arkadaşım cevaplayabilir hem de diğer adaylar da baktıklarında kafalarındaki soru işaretleri giderilmiş olur.

• @SPETNAS
    hocam stajlar başladı mı sizin
  • çok mantıklı o zaman soruyu mutlaka yazalım aday bilgi forumuna
  • quote:

@SPETNAS
    hocam stajlar başladı mı sizin

benim stajlarım bitti bile
    seneye bölümü bitiriyorum Allah'ın izniyle.
  • http://universitelianlatsin.com Şu anda 30'dan fazla derece yapmış Bilkent'li öğrecinin detaylı Bilkent anlatımlarını burada bulabilirsiniz. Sayı giderek artıyor!
  • siyaset bilimi bolumu var ama burayi bitirene siyaset bilimi ve kamu yonetimi diplomasimi veriyorlar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonny Corleone

siyaset bilimi bolumu var ama burayi bitirene siyaset bilimi ve kamu yonetimi diplomasimi veriyorlar acaba

kamu yönetimi yazmıyor ama kaymakam, vali olabiliyorlar merak ettiğin buysa.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sonny Corleone

siyaset bilimi bolumu var ama burayi bitirene siyaset bilimi ve kamu yonetimi diplomasimi veriyorlar acaba

kamu yönetimi yazmıyor ama kaymakam, vali olabiliyorlar merak ettiğin buysa.

peki tavsiye edermisiniz hocam ? burs kesilme olayi olmuyor degil mi
  • @Sonny Corleone
    bu bölümün 3. ve 4. sınıflarında oldukça fazla seçmeli ders var. Seçmeli derslerini ileride yapmak istediğin işe göre seçebilirsin. ÖSYM sınavları ile aldığını burslar kesilmiyor. (2 yıl hazırlık+7 yıl bölüm olmak üzere 9 yıla kadar)
  • anladım hocam tesekkur ederim gecen sene %50 si 110binle kapatmıs ben 115binim ilk tercihime yazcam :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kalel06

@SPETNAS

Bilkent'in sitesinde; "Üniversite adayları ve aileleri için Tanıtım Turları düzenleniyor: 11 Temmuz - 5 Ağustos" yazıyor. Senin verdiğin bilgilerde 18 Temmuz yazıyor. Başladı mı acaba tanıtım günleri?

Haklısın o tarihi düzelteyim hemen. Sonradan bir değişiklik olmuş. 11 Temmuz'dan itibaren tanıtım için gelebiliyorsun ama tam anlamıyla başlamış değildi. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz esas tanıtımlar başlıyor.

hocam şimdi %50 burslu girdik diyelim bunu üstün başarı bursuna tamamlarken yüzde 3lük dilim felan diyorlar tam olarak ne bu?

Üstün başarı bursuna tamamlamak diye bir şey söz konusu değil. Üstün başarı bursu bir sonraki yılı kapsayan bir burs çeşididir ve eğitim ücretinin tamamını veya bir bölümünü kapsayan bir burs çeşididir. %50 burslu olarak girmiş birisinin bölümünde toplam 100 yarı burslu + tam burslu öğrenci varsa üstün başarı bursuna hak kazanabilmesi için değerlendirilecek yıl için bu 100 öğrenci arasında öncelikle 3.5 ve üstü bir ortalamayı getirdikten sonra ilk 3 öğrenci arasında olmalıdır. Yani %50 burslu birisi için bölümündeki burslu okuyan arkadaşlarının arasında yüzde 3 kadarına burs verilebilmekte. Bu bursun oranı girdiğiniz dilime göre değişir. ilk %1 lik dilime girmişseniz bir sonraki okul ücreti ödemezsiniz.

anladım hocam yani o dönemki not ortalamamızla %3 lük dilimde olacağız değil mi?

hocam peki arkadaşın dediği bu %3 lük dilime tüm burslu öğrenciler arasında mı yoksa sadece kendi bölümümdeki %3 lük dilime girince burs yükseliyor?

• mesaj bulunsun
  • @thecubamojito

%50 burslu olarak girmişseniz bölümünüzdeki %50 ve tam burslu öğrenciler arasında ilk %3 lük dilimde olmanız ve 1 yıl boyuncaki ortalamanız 4 üzerinden 3.5 ve üstü olmalı.

Bölümünüz ücretli öğrenci alıyorsa ve siz de ücretli olarak girmişseniz ücretli öğrenciler arasında ilk %5lik dilimde ve en az 3.5 ortalamaya sahip olmanız gerekiyor.
  • 6 Eylül'de Bilkent'in Piyano Ana Sanat Dalı yetenek sınavına gireceğim. Amaç %100 burs kazanmak. Her ne kadar ilk tercihim Yaşar Müzik olsa da bakalım herşeyin hayırlısı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.