Şimdi Ara

Bilkent Üniversitesi Adayları Soru-Cevap (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
12
Favori
12.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aşağıdabir yorumda burssuzların cc ile bursluluların bb ile geçmesi gerektiği tarzında birşey yazıyor böyle bir ayrım yok eğer düşünüyorsanız bilkent endustri iyi bir bölüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

aşağıdabir yorumda burssuzların cc ile bursluluların bb ile geçmesi gerektiği tarzında birşey yazıyor böyle bir ayrım yok eğer düşünüyorsanız bilkent endustri iyi bir bölüm

onu tobb sabancı koç için söylemiş galiba 2.5 ortalama şartı koşuyolar diye.
  • jo_be kullanıcısına yanıt
    yok şu kısımdan bahsediyordum:
    "misal x dersinden gecmek icin ogrencilerin buyuk cogunluguna cc yeterken, karde$imin asgari bb almasi gerekecek; yani "ben bursluyum, benim bursumun devam etmesi icin sizden daha cok cali$mam, sizden daha ba$arili olmam gerekiyor" durumu ortaya cikiyor."
  • quote:

Arkadaşlar Bilkent Üniversitesi hakkında sorusu olan 2014 ösysde tercih etmeyi düşünenlerin sorularını alabilirim

Bilkente 2012'de girdim, elementary başladım. İntere kadar kalmadan geçtim, adam gibi çalışmadımda. İnterin ortasında okulu bıraktım. Niye bıraktım çünkü upper'in laneti öyle bir baskı kurduki üzerimde, dedim ben bu naneyi yiyemiycem, yol yakınken bırakayım. İyikide bırakmışım, benimle aynı anda elementary başlayıpta şuan bölümde olan arkadaşım yok. Hepsi upperda tıkanmışlar 2. 3. kalışları. Kimileri interi geçememiş halen. İngilizce kursları bilmemneler falan sürünüyorlar, hepsi bin pişman şimdi, ama bendeki deli cesareti çoğunda olmadığı için bırakamıyorlar okulu. Bu senenin sonunda çoğunun bölüme geçemeyeceğini adım gibi biliyorum. Ondan sonrada kendilerine kalmış okulu bırakırlarmı yoksa sadece cope'dan cope'a girerlermi bilemiycem. Kimseye tavsiye etmiyorum bilkenti. Aslına bakarsanız okul mükemmel bir okul, insanı her açıdan geliştiriyor, orda girdiğiniz ortamlar bile bambaşka, kızları desen mükemmel. Hayatımda binmediğim arabalara bindim, deli gibi takıldım, rüyamda göremiyceğim kızlarla takıldım, herşey çok iyidi ama bitti gitti. Şuan sınava hazırlanıyorum, ankarada bir devlet okuluna girmeye çalışıcam, girersem eğer bilkente sırf takılmak için gidicem, kaynatmak için gidicem. Diyorsanızki günlük 2-3 saat aksatmadan ingilizce çalışırım, her türlü geçersiniz, ama inanın 1 saat bile çalışılmıyor. Ciddi anlamda asosyal biri kalmadan geçebilir, ama benim gibi ortam meraklısı, karı, kız, araba, eğlence, alkol.. tarzı hızlı bir adamsanız önermiyorum. Kızlarada önermiyorum, temiz giren kızda bozuluyo, o club benim şu cafe senin gibi bir durum oluyo. Aklınız varsa gitmeyin, sadece takılmaya gidin. Konuyu açan arkadaş bu söylediklerim eminim saçma gelicek, ama şu bir senede hazırlığı geçersen, konuyu editle. Seneye görüşelim seninle, doğrumu söylüyormuşum yoksa yanlışmı, sağlıcakla kal.

• GreenSpirit kullanıcısına yanıt
    2012 girişliyim hazırlığı bir senede copeu da 107.5 ile geçtim selamlar
    şunu da ekliyim öyle günde 2 3 saat çalışmışlığım da yoktur en fazla 30dk bakmışımdır her akşam dışarıdaydık arkadaşlarla asosyal durumları yok yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToninoBaliardo -- 17 Kasım 2013; 17:59:37 >
  • quote:

2012 girişliyim hazırlığı bir senede copeu da 107.5 ile geçtim selamlar
    şunu da ekliyim öyle günde 2 3 saat çalışmışlığım da yoktur en fazla 30dk bakmışımdır her akşam dışarıdaydık arkadaşlarla asosyal durumları yok yani

Sen işi çözmüşsün o zaman kardeşim, hangi sınıftaydın sen, sınıfında kimler vardı, belki tanıdık falan çıkarız

• quote:

Orijinalden alıntı: GreenSpirit

quote:

Arkadaşlar Bilkent Üniversitesi hakkında sorusu olan 2014 ösysde tercih etmeyi düşünenlerin sorularını alabilirim

Bilkente 2012'de girdim, elementary başladım. İntere kadar kalmadan geçtim, adam gibi çalışmadımda. İnterin ortasında okulu bıraktım. Niye bıraktım çünkü upper'in laneti öyle bir baskı kurduki üzerimde, dedim ben bu naneyi yiyemiycem, yol yakınken bırakayım. İyikide bırakmışım, benimle aynı anda elementary başlayıpta şuan bölümde olan arkadaşım yok. Hepsi upperda tıkanmışlar 2. 3. kalışları. Kimileri interi geçememiş halen. İngilizce kursları bilmemneler falan sürünüyorlar, hepsi bin pişman şimdi, ama bendeki deli cesareti çoğunda olmadığı için bırakamıyorlar okulu. Bu senenin sonunda çoğunun bölüme geçemeyeceğini adım gibi biliyorum. Ondan sonrada kendilerine kalmış okulu bırakırlarmı yoksa sadece cope'dan cope'a girerlermi bilemiycem. Kimseye tavsiye etmiyorum bilkenti. Aslına bakarsanız okul mükemmel bir okul, insanı her açıdan geliştiriyor, orda girdiğiniz ortamlar bile bambaşka, kızları desen mükemmel. Hayatımda binmediğim arabalara bindim, deli gibi takıldım, rüyamda göremiyceğim kızlarla takıldım, herşey çok iyidi ama bitti gitti. Şuan sınava hazırlanıyorum, ankarada bir devlet okuluna girmeye çalışıcam, girersem eğer bilkente sırf takılmak için gidicem, kaynatmak için gidicem. Diyorsanızki günlük 2-3 saat aksatmadan ingilizce çalışırım, her türlü geçersiniz, ama inanın 1 saat bile çalışılmıyor. Ciddi anlamda asosyal biri kalmadan geçebilir, ama benim gibi ortam meraklısı, karı, kız, araba, eğlence, alkol.. tarzı hızlı bir adamsanız önermiyorum. Kızlarada önermiyorum, temiz giren kızda bozuluyo, o club benim şu cafe senin gibi bir durum oluyo. Aklınız varsa gitmeyin, sadece takılmaya gidin. Konuyu açan arkadaş bu söylediklerim eminim saçma gelicek, ama şu bir senede hazırlığı geçersen, konuyu editle. Seneye görüşelim seninle, doğrumu söylüyormuşum yoksa yanlışmı, sağlıcakla kal.

İyi güzel de İngilizcenin artık yabancı dilden sayılmaz hale geldiği devirde İngilizce eğitiminin kralını veren okulu hazırlığı geçemedin diye önermemen biraz abes olmuş.

• Forumda baya bilkentli varmış internetten öğrenebileceğim değilde sizden duymak istediklerimi sorayım cevaplarını bekliyorum;

Öncelikle kampüs nasıl odtüye göre küçük diyorlardı ama genel olarak bakarsak küçük mü yetiyormu öğrenci sayısına oranla

Ankara nasıl İstanbuldan giden biri varsa karşılaştırırsa sevinirim

Yurtlar nasıl çoğunuz yurttasınız sanırım nasıl yeriniz rahat mı

Ve en çok sorulan sorulardan kız profili nasıl genel olarak güzel kızlar çok mu ve bölümlerdeki kız/erkek oranı nedir?
  • odtü kampüsü hakkında çok bilgim yok ama kampüs haftaiçleri hareketli haftasonları ise çok hareketli denemez tabi öğrenci sayısına oranla yeterli
    istanbul görmüşsen ankarayı beğenmezsin
    yurtlar bana sorarsan oldukça iyi en önemlisi temiz ve ısınma problemleri olmuyor ve düzenli kontrolleri yapılıyor ve belkide en önemlisi giriş saati olayı yok
    kız profili genel olarak ortalama üstü fakat kız erkek oranı bölüme göre değişken bir olay
  • Moleküler biyoloji ve genetikte koç ile karşılaştırırmısınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

odtü kampüsü hakkında çok bilgim yok ama kampüs haftaiçleri hareketli haftasonları ise çok hareketli denemez tabi öğrenci sayısına oranla yeterli
    istanbul görmüşsen ankarayı beğenmezsin
    yurtlar bana sorarsan oldukça iyi en önemlisi temiz ve ısınma problemleri olmuyor ve düzenli kontrolleri yapılıyor ve belkide en önemlisi giriş saati olayı yok
    kız profili genel olarak ortalama üstü fakat kız erkek oranı bölüme göre değişken bir olay

Yurda istediğin saatte girip istediğin saatte çıkıyorsun yani bu iyiymiş.

Yurtta kız-erkek karışık mı sanırım böyle birşey duymuştum odtümüydü bilkentmiydi hatırlamıyorum Kampüsün hafta içi dolu haftasonu boş olması normal zaten.
    Bütün fakülteler aynı yerde mi yani bir tane kampüs mü var (Hiç bilmediğim için soruyorum bazı ünilerin farklı kampüsleri birbirinden alakasız yerlerde olabiliyor ondan sordum)

İİBF fakültesi nasıldır özellikle siyaset bilimi için soruyorum bu bölüm/fakülte hakkında bilgin varsa bilgilendirirsen sevinirim

• Onething kullanıcısına yanıt
    koç mbg hakkında bilgim yok olsada laf söylemek bana düşmez
    gelelim bilkent mbgye, bilkent mbgnin hocaları dünyaca ünlü bilim adamları diye biliyorum genel olarak bölüm başarılı hatta geçen sene bir öğrenci daha mezun olmadan ünlü bir dergide makalesi yayınlanmıştı. bildiğim kadarıyla Amerika'da ki okullarla referans durumu iyi
  • karışık yurtlarda var tek tip yurtlarda var odtüde durum nedir bilmiyorum ama devletin karma yurtlara el atmasıyla ve odtünün de bir devlet okulu olmasıyla hatırladığın muhtemelen bilkenttir
    hazırlık hariç diğer fakülteler aynı yerde ders araları 10ar dakika genelde ders programına göre yakın yerler geliyor rahatlıkla yetişiliyor extreme durumlar olmadıkça
  • ToninoBaliardo kullanıcısına yanıt
    Evet bende duydum bir aralar hep bilkent rövanşta idi ama son zamanlarda koç geçti bir de biraz hocalara bağlı olarak ilgi alanları farklı sizinkiler daha çok bitki üzerinde duruyor diye duydum koç insana daha yakın

• quote:

karışık yurtlarda var tek tip yurtlarda var odtüde durum nedir bilmiyorum ama devletin karma yurtlara el atmasıyla ve odtünün de bir devlet okulu olmasıyla hatırladığın muhtemelen bilkenttir
    hazırlık hariç diğer fakülteler aynı yerde ders araları 10ar dakika genelde ders programına göre yakın yerler geliyor rahatlıkla yetişiliyor extreme durumlar olmadıkça

Cevaplar için teşekkürler.Sorulara devam ediyorum

Bilkent-Siyaset bilimi ve Kamu Yönetimini bir bilkentli olarak değerlendirirsen nasıldır hocaları nasıldır İlker Aytürk ü duymuştum derslere giriyormuş baya iyi bir hoca olduğunu duymuştum.

Hazırlık bölümüne herkes zor diyor gerçekten bu kadar zor mu ve ingilizce eğitimi çok mu iyi yani hazırlığı geçen öğrenci ingilizceyi tam olarak öğrenerek mi geçiyor?

• siyaset konusunda maalsef bilgim yok
    ingilizce konusuna gelirsek hazırlığın çok zor olduğunu düşünmüyorum ben 1 senede rahat bir skorla geçmiştim ve evet geçen bana kalırsa oldukça iyi bir şekilde öğrenerek geçiyor ama bu birazda sana bağlı üzerine düşersen altyazısız dizi izleyecek kıvama gelebilirsin
  • Peki cevaplar için teşekkürler

• quote:

siyaset konusunda maalsef bilgim yok
    ingilizce konusuna gelirsek hazırlığın çok zor olduğunu düşünmüyorum ben 1 senede rahat bir skorla geçmiştim ve evet geçen bana kalırsa oldukça iyi bir şekilde öğrenerek geçiyor ama bu birazda sana bağlı üzerine düşersen altyazısız dizi izleyecek kıvama gelebilirsin

isminin ve soyisminin baş harflerini söylermisin bana, 2 tane makina mühendisliği okuyan arkadaşım vardı
  • GreenSpirit kullanıcısına yanıt
    Profilde adim yaziyor zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Profilde adim yaziyor zaten

gizli ama
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.