Şimdi Ara

Bilkent Elektrik Elktronik Mühendisliğinden mezun oldum. Sorularınızı alabilirim. (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
49
Favori
28.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilkent koç sabancı odtü boun dışında sıralama yapmak istesem şöyle yapardım.
    itü, hacettepe, tobb, ytü, gazi. agüyü bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Decade5 -- 25 Haziran 2016; 3:01:59 >
  • Muhendislige 3 sene gec baslamak cok mu dezavanjli bir durum?? Suan 22-23 yasinda mezun olunuyor genelde, 25-26 yasinda mezun olundugu zaman işsizlik orani artiyor mu bilkent boun gibi yerler icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matmygeo M kullanıcısına yanıt
    25-26 uygun ama 28-29dan sonra sorun yaratabilir.
  • Bilkent ee de çap ile aymı zamanda fizik okursam beynim patlar mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uluslar arası ilişkiler nasıldır?
  • bilkent cs'deyim soruları alayım
  • knosy K kullanıcısına yanıt
    yorucu olur ama yapan var
  • yani çok iyi bilmiyorum açıkçası sözel bölümleri. yanlış yönlendirmiyim
  • Decade abi benim abim suan odtu insaat 3.sinifta ve yasi 25 seneye 26 yasinda olacak bazi nedenlerden gec girdi sizce iyi bir is bulabilir mi cunku karsisinda 22 23 yasinda kisiler olacak tesekkurler cevap icin

• hedeftipdis H kullanıcısına yanıt
    mülakatta sorulur neden geç mezun olduğu. geçerli bi sebebi varsa anlatır biter. çok sorun etmezler. yaş 28-29 olmadığı sürece bi dezavantajı yok.
  • Mertksk1912 M kullanıcısına yanıt
    baya artmış ama yine de emininm ki birçok vakıftan düşüktür hala
  • Decade5 D kullanıcısına yanıt
    hocam cevaplar için teşekkürler silikon vadisine gidip çalışan arkadaşlarınız var mi şimdiden bir kaç projem var ünide geliştirip gitmek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Decade5

mülakatta sorulur neden geç mezun olduğu. geçerli bi sebebi varsa anlatır biter. çok sorun etmezler. yaş 28-29 olmadığı sürece bi dezavantajı yok.

Cevap icin tesekkurler decade abi abim en kotu az 1 ucrete 1 2 yil calisir tecrube kazanirim diyodu

• Millet baya bilgisiz bu konuda bu da türkiyedeki eğitim sisteminin yetersizliğini gösteriyor sonra bu ülkeden bile bekleyemezsin tabi mühendis adam idealist olmalı yazılım mı seçsem ee mi diyor kıyafet alıyor sanki suç kesinlikle öğrencide değil yanlıs anlasılmasın sikayetim bu egitim sistemine bir de elektrik mühendisliğiyle elektrik-elektroniği bilmeden kıyaslamaya çalışanlar olmuş elektrik-elektronik'teki "-" işaretini 'veya' diye okusalar sorun olmayacak aslında. Bu bölüm yurtdışında electrical engineering diye geçiyor aslında türkiyedeki karşılığıda elektrik mühendisliği; mesleki dersleri seçim yapman yine sana kalmış ister elektroniğe yönel ister elektrik tesislerine; iş kendini geliştirmende bitiyor kesinlikle

• elonardo kullanıcısına yanıt
    evet var. bilgisayarcılar elektronikçilere göre daha rahat gidiyorlar son senelerde:) elektronikte amerikada doktora yapamdan çok zor silikon vadisinde çalışmak. yazılımcılar eğer çok yetenekliyse lisanstan sonra iş bulabiliyorlar.
  • Hocam ituyu niye hiç hesaba katmadiniz ben ituyu hedefliyordum da

• GenkaNuank G kullanıcısına yanıt
    hesaba katmama değil. itü çok iyi bir okul ama genelde kıyaslamalar bu üç okul için sorulduğu için böyle bi cevap verdim. zaten iyi okullar arasında çok ciddi farklar yok. mezun olunca anlarsınız. sadece yurtdışına açılırken okul farkı biraz hissediliyor.
  • özetle bilkent, odtü ve boğaz içi hariç mühendislik çöpmüş
  • öyle bişey demedim. bilkent mezunu olduğum için yakın puanlardaki diğer okullarla kıyaslamam istendi ve bu üç okulu kıyasladım sadece :)
  • Decade5 D kullanıcısına yanıt
    sen demesende çöp zaten bütün mühendislerin içinde maaş olarak 3.500+ alanların oranı %10 bunu ben demiyorum istatistikler söylüyor türkiyede mühendislik bitti.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.