Şimdi Ara

Bilkent Elektrik Elektronik Soru-Cevap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
1.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bu sene Bilkent EE'de 3. sınıfa başlayacağım. Okul, Elektrik-Elektronik bölümü ya da direkt Bilkent EE hakkındaki sorularınızı cevaplayabilirim.

• Yurtların temizliği ile alakalı bilginiz var mı? Bi de eğer ki bir bilginiz varsa İşletmeciler ve İktisatçılar genel olarak nasıl tipler?
  • Saçların döküldü mü
  • Ben eeyi donanım alanında fazla bilgi öğrendikleri için ve hafif yazılım da olduğu için istiyorum ama çalışma şartları hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bildiğin kadar aktarabilir misin?
  • The Prince of Dorne kullanıcısına yanıt
    Yurtta kalıyorum, haftada 1 oda temizleniyor, 2 haftada bir de çarşaflar değişiyor. Önemli bir sıkıntı yaşmadım temizlikle ilgili. İşletmeci ve iktisatçı hiç arkadaşım yok o yüzden yorum yapamayaacağım.
  • cigerimsoldu kullanıcısına yanıt
    Henüz değil :)
  • caissabasgan C kullanıcısına yanıt
    Hocam ortak tuvalet ve banyodan bahsetmiştim. 3 kişilik odalarda kalmayı düşünüyorum da
  • sadpunpun kullanıcısına yanıt
    Çalışma şartları derken, çalıştığı alan-şirketleri mi kastettin?
    Tam ifade edememişim. İşe girince ne yapıyo bu adamlar, basitçe böyle sorabilirim
  • The Prince of Dorne kullanıcısına yanıt
    Biraz katta kalan insanlara da bağlı o, kızlar daha çok şikayet ediyor duşlarda saç vs gibi şeylerden ama dediğim gibi ben ortak banyolarda da temizlikle ilgili bir sorun yaşamadım.
  • Online eğitimi nasıl memnun musun? Ve seneye yüz yüze mi online mi duyumun var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theiceman07 -- 8 Ağustos 2020; 0:25:3 >
  • theiceman07 kullanıcısına yanıt
    Ben de bilkent eede 2.sınıfım açıkçası online eğitim hocaya göre değişiyor o konuda kesin bir şey söylemek zor ve önümüzdeki dönem hakkında daha kesin bir bilgi yok.
  • sadpunpun kullanıcısına yanıt
    EE'nin çok fazla alt alanı olduğu için bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil, biyomedikalden telekomünikasyona, nanoteknolojiden elektromanyetiğe bir sürü alan var çalışılabilecek. Yakınımdan örnek verirsem iş için sormuşsun abi abim telekomünikasyon üzerinde doktora yapıyor, aynı zamanda 5g ile alakalı vodafone ile çalışıyordu(bu sorduğun anlamda iş sayılmaz tabii, tez için). Onun bir arkadaşı burada bilkentteki bir şirkette mikroçip dizayn ediyordu, şu an almanyada benze bir işte çalışıyor diye biliyorum bir yandan da doktora yapıyor. Bu sene benim staj yaptığım şirket computer vision üzerineydi, modeller eğitip bu modellerle görüntülerden nesneleri ve nesnelerin niteliğini tespit etmeye dayalı araçlar geliştiriliyordu "Toplu Taşıma Yolcu Sayma Sistemi", "Matbaa Baskı Kontrol Sistemi" gibi, tabii bu biraz bilgisayar mühendisliğinin de alanına giriyor. Örnekler çoğaltılabilir.

Alt alanlarının çok olduğunu biliyorum. ODTÜde 9 tane vardı sanırım. Sadece farklı örnekler de görmüş olmak için sormuştum. Teşekkür ederiim
    Online eğitimde hocaların ders anlatma performansında bir düşüş olmadı bence. Lab'ları olan derslerin bir kısmı yapılamadı, bir kısmı da biraz daha farklı yapıldı(fiziksel yerine bir yazılım üzerinden simülasyon gibi). Online eğitim benim gibi evde ders dinlemekte ve çalışmakta zorlananlar için sıkıntı yarattı en çok, derslerdeki başarım ciddi anlamda düştü. Sınavlar bizim için çok farklı olmadı kamera bence güvenlik sağlıyordu ama başka derslerde neler oldu çok bilmiyorum açıkçası. Önümüzdeki sene için bir ara kampüse gidilecek, sınavlar kampüste olacak ama derslerin bazıları yine online olabilir gibi bir şey söylendi ama kaynağı güvenilir değildi.
  • Bu sene Bilkent Endüstri yüzde elli burs hedefliyorum. Bölüm hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
  • LinkedIn'de bölümün yurt dışı oranının çok yüksek olduğunu görüyoruz.Sizce neden bilkent bu konuda diğer üniversitelere göre biraz daha önde?
  • Online egitim nasil oldu son donem? Verimi nasildi?
    Anladım hocam. Bir de forumda da bir konu vardı bilkentin öğrencileri mağdur ettiğine dair. Siz okul yönetiminden ne kadar memnunsunuz?
    Cs okuyorum, memnun değilim. Bu dönem cs öğrencilerinden 2 kamera isteniyor. Rezillik anlayacağınız... ( Bu kadar öğrenciyi kasmanın bi anlamı yok diye düşünüyorum )
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.