Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bilim Adamları: Oyunlar Gözlerinize İyi Gelir

30
Cevap
0
Favori
6.635
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Bilim Adamları: Oyunlar Gözlerinize İyi Gelir
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    15069 Mesaj

Çok oyun oynamanın gözlerimizi bozacağı yıllardır bize söyleniyor. Özellikle ailelerimiz "yeter artık gözlerin kıpkırmızı oldu" gibi sözlerle bizi oyunların başından kaldırmaya kalktılar, ama çoğunlukla bu konuda başarısız oldular.  Gerçi haksız da değillerdi, kişisel olarak günde 5-10 saat oyun oynamanın yararlı veya doğru bir yanının olduğunu düşünmüyorum.

Bilim adamlarına göre oyun oynamak gözlerimize iyi geliyor. Tabi bunun anlamı ne kadar çok oyun oynarsak gözlerimiz o kadar iyi olacak değil; bazı önemli noktalar var. Kanada'daki McMaster Universitesi'nden Daphne Maurer, katarakt sorunları için 6 deneğe ayda 40 saat Medal of Honot oynatmış. Haftada 5 gün, günde 2 saat oyun oynayan deneklerin oyun bağımlısı olmaması için fazlasına izin verilmemiş.

Bir ay sonra 6 denekten 5 tanesinin insan yüzlerini daha kolayca tanıdığı, ayrıca küçük yazılar ve noktaları daha iyi takip ettikleri gözlemlenmiş. Bu araştırmadan sonra Electronic Arts, Medal of Honor kutularına bizim fındık reklamlarındakine benzer şekilde "Her gün 2 Saat Medal of Honor Gözlerinize İyi Gelir" yazabilir.

Daphne Maurer'in ekibi şiddet içermeyen ve gözleri geliştiren kusursuz bir video oyunu yaratmak için de harekete geçirmiş. Sanırım Portal veya Portal 2 gibi oyunlar onlara bu konuda fazlasıyla yardımcı olabilir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

|
    |

• Yüzbaşı
    372 Mesaj
    multiplayer modlariyla cephe savasi olayini en iyi yansitan oyun bana gore moh. arastirma icin de en uygunu haliyle.. bu secimlerinden dolayi tebrik ediyorum.
    |
    |
    Bence hepimiz nekadar zararlı oldugunu biliyoruz hele saatlerce oyun oynadikdan sonra yanan kuruyan yada batan yaş akan türlü göz şikayetleri sayesinde burdaki çıkarım yanlış olmuş gibi katarakt zaten ciddi bi göz hastalıgı belki onlara bi şekilde (nasıl oluyosa oda) iyi gelmiş olabilir ama bence normalde günde 2 saat oturup oyun oynamayan birinin hergün 2 saat oyun oynayacaksın dendiği zaman gözüne sağlık getirmez götürür :)
    |
    |

psn:Canawar86
  • Teğmen
    111 Mesaj
    Onu bunu bilmem de şu battlefield 3 ü yüksek grafiklerle oynarken kör olmaktan korkuyorum.
    |
    |
    |
    |

ağlama melis
  • Kurmay Yarbay
    4443 Mesaj
    Haber ne kadar gerçeği yansıtıyor bilmiyorum ama bazen bilim adamları birbirlerine zıt açıklamalar yapabiliyor birinin sağlıksız zararlı bulduğuna diğeri normal diyebiliyor
    |
    |
    |
    |
    şimdiki lcd lerden bunu beklemeyin
    |
    |
    Bilgisayar bağımlılarına göre yapsalar bize göre sonuç çıkarırdı.
    |
    |
    |
    |

Albert Einstein
  • Teğmen
    112 Mesaj
    Bu haberi hemen anneme göstermeliyim :)
    |
    |
    Daphne Maurer ismini ilk okuduğumda kendimi Skyrim oynuyormuşum gibi hissettim. :)
    |
    |
    3 Mesaj
    Bu araştırmadan sonra Electronic Arts, Medal of Honor kutularına bizim fındık reklamlarındakine benzer şekilde "Her gün 2 Saat Medal of Honor Gözlerinize İyi Gelir" yazabilir.

Abi Güldüm Valla :D :D
    |
    |
    Hadi canım artık,iyi söyleyeyim şu bilim adamlarına,benim babamda da uyduruktan bir sebep yaratsınlar.Medal of honor oynatsınlar. Ben bazen babamla kapışmak istiyorum ama babam oyun dünyasına gelmiyor,gıcık oldum.Bir araba yarışı oynuyor o kadar,counter strike gibi,online star wars gibi takılmak istiyorum.Birde bilim adamlarını buna çözüm bulsunlar. Aileyi oyun dünyasına girmesi için nasıl ikna edilir!.
    |
    |
    |
    |
    Arkadaş doğru söylemiş,gözleri bozuyor,benim çocukluktan beri değil,9 yaşından beri gözler bozuk,mesela bir abimin bilgisayar kullandığı halde bozuk değil;neden çünkü onun zamanında ne atari ne bilgisayar vardı.Ben ise atari ile başladım.Bilgisayara geçtim. Bugün Şişecam kullanıyorum.Aman diyorum.Şimdiki aklım olsa oyun dünyasına hiç girmezdim. Ne kadar Etkileyici olsa da girmezdim.
    |
    |
    |
    |
    8588 Mesaj
    2 saat az..
    |
    |

- SALFORD CITY FC -
    Efsanevi FM18 Kariyeri

5 Şampiyonlar Ligi, 6 Premier Lig, 4 Dünya Kulüpler Kupası, 2 Avrupa Ligi, 6 Süper Kupa, 3 FA Cup, 4 Carabao Cup, 5 Community Shield, 1 Sky Bet Lig One, 1 Sky Bet Lig Two, 1 Vanarama National Lig, 1 Vanarama National North Ligi
  • Çavuş
    74 Mesaj
    la ben oyun oynucam diye gözüm bozuldu gözlük takyom :D
    |
    |
Reklamlar
sohbet
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,478
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.