Şimdi Ara

Bilgisiyar topladım ama açılmıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sepkov

Ön portlar hala bana düzgün gelmiyor hepsini çıkartıp bi resim atarmısın.

Buyrun deniyorum deniyorum yokbor fan bile donmuyor sadece kasanin fani var isikli galiba o bir kirmizi yanip sonuyor
     Bilgisiyar topladım ama açılmıyor Bilgisiyar topladım ama açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valbilken -- 28 Haziran 2014; 22:45:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Resimleri yeniledim bence bir sorun yok offf eksik bir kablo mu var misal 2 fan bosta motherboard izerinde tek cpu ve kasa fani tskili digerlerine guc kaynagi sokim mi

• Herşeyi çıkart sadece işlemci kalsın.Güç kaynağından anakart ve işlemci kablosunu tak.Ekran kartını ve Rami dahi çıkart.Sadece kasa Power ve Power Led kablolarını bağla.Bilgisayarı çalıştır.Bu durumda çalışıp ram hatası verip boot kısmına geçmemesi lazım ama sonuç olarak anakart çalışır.Eğer bu durumda bile tepki yoksa anakart arızalıdır yada makas deydirdiğiniz yerde kısadevre olmuştur.
  • quote:

Herşeyi çıkart sadece işlemci kalsın.Güç kaynağından anakart ve işlemci kablosunu tak.Ekran kartını ve Rami dahi çıkart.Sadece kasa Power ve Power Led kablolarını bağla.Bilgisayarı çalıştır.Bu durumda çalışıp ram hatası verip boot kısmına geçmemesi lazım ama sonuç olarak anakart çalışır.Eğer bu durumda bile tepki yoksa anakart arızalıdır yada makas deydirdiğiniz yerde kısadevre olmuştur.

Peki power sw de sorun varsa onu power swaiz nasil aciyoruz misal tornovidayla o iki metal ince cubygy birbirine degdirerek mi

• Açılmama sorununu bilemem de, power supply ters takmışsın, fanı aşağıda olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

Açılmama sorununu bilemem de, power supply ters takmışsın, fanı aşağıda olmalı.

Peki anakarta elektirik gittiğini nerden anlarım yani nasıl başlatabilirim bişileri

• Evet arkadaslar sorunu cozdum ben ekran kartindaki guc yerlerine voltlari takinca baslatmiyor ornek olarak ben eskiden ekran kartini anakarta sonrada powerdan ekran kartina 2 kablo takardim onlari cikardigimda hersey calismaya basladi ekran karti dahil demekki ekran karti powerdan guc degil anakarttan cekiyor

• Valbilken kullanıcısına yanıt
    Ekran kartları 2 taraftanda güç çeker.Sadece yeni nesil kartlarda PCie slotlarından gelen güç yetmediği için ekstra bağlantı gerekir.Not:Pcie 75W güç verebilir.
  • quote:

Ekran kartları 2 taraftanda güç çeker.Sadece yeni nesil kartlarda PCie slotlarından gelen güç yetmediği için ekstra bağlantı gerekir.Not:Pcie 75W güç verebilir.

Tamam cozdum windows 8 ve tum drierlari hallettim sorun suymus.Ekran karti 2 tane pcie kablosu istiyor ve psu da bussuru kablo var.Ben ekran kartina oluyor diye bir pcie digerini ise diger cabledan takiyormusum makine kisa devre olup acikmiyordu.Sonra ekran kartini cikardigimda sorunun gittigini goruncr ve birde ekran kartiyla pcie kablolurunu takin uyarisi grlince ekran kartini geri takip kablalirin yanindaki yazilari okuyup taktim simdi deli gibi hersey tamam driverlarda tamam sistem herseyi taniyor goruyor.Kasanin icini kablolardan temizledim ayarladim ve ilk oyunumu cdden yuklicem ancak galiba wifi aleti almam gerek kasaya kablosuz net icin
     Bilgisiyar topladım ama açılmıyor

Kablosuz aleti sakın alma ona yapacağın masrafı kablolu net için kullan.Cidden arada çok büyük fark var.
  • quote:

Kablosuz aleti sakın alma ona yapacağın masrafı kablolu net için kullan.Cidden arada çok büyük fark var.

Kablolu neti alamam hocam yurtdışında paylaşımlı evde kalıyorum sadece oda benim wireless içerde

O zaman kaliteli bişey almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

O zaman kaliteli bişey almanızı tavsiye ederim.

Peki sağolun bu son soru ssd aldım windowsa windows ayarlarından format arıp windowsu ssdye yüklicem biosta yapmam gereken bir ayar varmı yoksa ilerde sadece yükleme yeri ssd kısmını seçsem yeter mi

Kurmadan önce biostan sata ayarlarına gir orda SSD yi bul AHCI moda ayarlımı bir bak ayarlı değilse AHCI ya değiştir zaten AHCI ise direk kur gitsin bişey olmaz.Sonra internete Windows ssd life tricks yada windows ssd performance tricks yazarsan ilkinde ssdnin ömrünü uzatcak şeyler bulursun 2. de ssdnin performansını artıracak şeyler bulursun hadi kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.