Şimdi Ara

Bilgisayarın adı ARCELİK ve değiştiremiyorum. Yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba. Başlık biraz saçma gözükebilir, farkındayım. Dediğim gibi bilgisayarın adı ARCELİK ve bir türkçe karakter içeriyor (İ). Benim sıkıntıma gelecek olursak, java development programlarında sıkıntılar yaşıyorum. Örneğin eclipse ve netbeans. Hele netbeans bilgisayara kurulmuyor bile. Verdiği error'u internette arattım ve yabancı sitelerden problemin bilgisayar ismindeki karakterle alakalı olabileceğini anladım. Kullanıcı adımı bilindik yollarla değiştiriyorum ama şu aşağıda verdiğim resimdeki gibi ARCELİK hiç değişmiyor. Tahminimce bu yüzden sıkıntıyı bir türlü çözemiyorum. Nasıl değiştirebileceğimi bilen biri varsa gerçekten çok yardımı dokunur.

Bilgisayarın adı ARCELİK ve değiştiremiyorum. Yardım !

• nagolwo N kullanıcısına yanıt
    mrb hocam o kullanıcı dosyası değişmez acayip teferruatı var regeditten değiştirebilirsin yeni bir oturum aç yeni bir kullanıcı türkçe karakter içermeyen yönetici yap öyle devam et yok değiştirecem dersen yine yeni kullanıcı açıp regeditten ayarlaman lazım ama çok sıkıntılı bir iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamdır hocam, yeni kullanıcı oluşturdum netbeans ve eclipse sorunsuz çalıştı.
  • sorunu cozmene sevindim hocam çözüldü diye konuyu kilitlersen diğer üyelerde faydalansın kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.