Şimdi Ara

Bilgisayarımın elektrik kablosunu power suply den söküp takınca açabiliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımın elektrik kablosunu power suply den söküp takınca açabiliyorum .Bilgisayarı kapatıyorum açmaya çalısınca açılmıyor ancak arkadaki güç kablosunu yerinden söküp tekrar takınca açılıyor neden olabilir bilen varsa yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasha_xxx -- 28 Haziran 2010; 13:07:22 >

• Powersupply'niz arızalı veya donanımıza yetersiz geliyor olablilir. Önerim Powerinizi değiştirin.
  • 4 tane power değistirdim en sonuncusu gerçek 450 wattı
  • Anakartta problem de olabilir. Baska bir anakart deneme şansınız varsa eğer deneyin.
  • yarın anakart gelecek onla deneyeceğim ama benim merak ettiğim bunu neden yaptığı 4 senedir sorunsuz çalısan pc birden bunu yapmaya basladı ustalrımızın bilgisi vardır diye yazdım
  • yok sıkıntı değilde fişi çekip takınca açılması ilginc ilk defa böyle birsey basıma geldi çok bozulan pc ile uğrasıyorum ama benim pc böyle yapınca birde herkesin pc sini tamir edip kendiminkini yapamayınca adamda ister istemez sıkıntı oluyor :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha_xxx
    yok sıkıntı değilde fişi çekip takınca açılması ilginc ilk defa böyle birsey basıma geldi çok bozulan pc ile uğrasıyorum ama benim pc böyle yapınca birde herkesin pc sini tamir edip kendiminkini yapamayınca adamda ister istemez sıkıntı oluyor :)))

Bosuna dememişler: terzi yamağını dikemez diye :d
  • kardeş aynı sorunun benzeri banada olmuştu bir gün bilgisayar acıkken elektrikler gitti sonra bilgisayar acılmamaya başladı sonra senin gibi fişi takıp cıkardım oldu sonra 3-4 bu sorunla arada bir karşılaştım en sonunda pc hiç acılmamaya başladı ve yeni bir PSU aldım.sorun cozuldu
  • Benim de asus m3a anakartımda aynı olay oluyordu. Kafayı bozacaktım nerdeyse. Sonra ethernet kartının driverini güncelleyince düzeldi. Seninki hiç mi açılmıyor? Açılış ekranı falan gelmiyor mu? Biraz daha ayrıntılı anlatsan daha faydalı olabilirdik.
  • sakın daha fazla fişi çekip çıkarıp pc yi çalıştırmaya devam etme aynı şey arkadaşmdada oldu sorun anakartındaymış bi mütted sonra anakart yandı.. değiştirdi problem çözüldü :D
  • güç kaynağı arızası gibi görünüyor.deneme şansınız varsa başka bir power edinip deneyiniz.
  • sorun %90 anakartta galibaha format çektim suruculeri guncelledim yine aynı :(( anakartta sorun gibi duruyor kart MSI
  • Sorun anakart, bende de ayni naneyi yiyen bir anakart mevcut
  • birsey yapma imkanımız yok mu acaba neden yaptığını en azından bulsak baskalarına faydamız dokunurdu
  • Peki, bilgisayarınızı açtığınızda BİOS' a girin ve fark ediceğiniz bir şekilde ayarların bir kısmını değiştirin fişten çektiğinizde saat vb. ayarlar BİOS'ta Default hale geliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn
    Peki, bilgisayarınızı açtığınızda BİOS' a girin ve fark ediceğiniz bir şekilde ayarların bir kısmını değiştirin fişten çektiğinizde saat vb. ayarlar BİOS'ta Default hale geliyor mu?

Büyük ihtimalle duracak, anakarti kasadan cikartsin hic sorunsuz calisacagina fisi cekip takmasina gerek kalmayacagina eminim
  • hepsini denedim yine aynı kasadan çıkardım board dısarda ama hala aynı durum yarın anakartın power girişlerini ölçeme çalısacağım tahminim suan için girişlerde birinde sorun var bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.