Şimdi Ara

Bilgisayarımdan eskisi gibi verim alamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar son 2 ay içinde pc kasmalar ve donmalar yaşıyorum oyunda (lol) yeteri verim alamıyorum eskisi gibi daha 3 gün önce formatladım makinada birşey olduğunu düşünüyorum 3 yıldan fazladır elimde hiç açmadım şu ana kadar kasayı ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnowKinq -- 10 Haziran 2016; 23:15:11 >

• Kardeşim sürücülerinin güncel olduğundan emin ol ve işletim sistemini win 10 yapmanı öneririm .Kasayıda 3 yıldır açmamışsın güzel bir temizle arkadaşı
  • Driverler güncel şu an HD Tune ile bacsector taraması yaptım heryer yeşil çıktı kasayı temizleyeceğim şimdi.
  • Sıcaklıkları kontrol eder misiniz? Afterburner ile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Sıcaklıkları kontrol eder misiniz? Afterburner ile.

Hocam yeni kasanın içini temizledim ve sıcaklık değerlerim şu şekildedir;

• İçini temizleyeceksin hocam. 3 yıldır açmamayı bırak, en fazla 4-5 ayda bir temizlemen gerekli.
    Kasayı balkona veya banyoya götür, dışarı üfleyen birşey lazım sana. Bazı süpürgeler dışarıya doğru üfler öyle süpürge yoksa fön makinesini soğuk ayarına getirip kasaya doğru üflet içini temile. Fanları çıkartıp tek tek tozunu temizle o üstünde kalan ince toz tabakası bile verimini düşürür fanın. Son olarak 7-8 TL ye termal macunlar satılıyor. Onlardan bir tane satın alıp işlemci için tazele. İnternette nasıl yapacağını gösterirler. Sıvı soğutman varsa saf su ile onlarıda tazelemen gerekli.
    Bunları yaptıktan sonra aradaki farkı anlayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogeta5858

İçini temizleyeceksin hocam. 3 yıldır açmamayı bırak, en fazla 4-5 ayda bir temizlemen gerekli.
    Kasayı balkona veya banyoya götür, dışarı üfleyen birşey lazım sana. Bazı süpürgeler dışarıya doğru üfler öyle süpürge yoksa fön makinesini soğuk ayarına getirip kasaya doğru üflet içini temile. Fanları çıkartıp tek tek tozunu temizle o üstünde kalan ince toz tabakası bile verimini düşürür fanın. Son olarak 7-8 TL ye termal macunlar satılıyor. Onlardan bir tane satın alıp işlemci için tazele. İnternette nasıl yapacağını gösterirler. Sıvı soğutman varsa saf su ile onlarıda tazelemen gerekli.
    Bunları yaptıktan sonra aradaki farkı anlayacaksın.

Çok teşekkürler hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.