Şimdi Ara

Bilgisayarıma Linux Formatı Atamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben bilgisayarıma linux yüklemek istiyorum.Çünkü programlama öğrenmek istiyorum.Şuan 8. sınıfım temeli şimdiden atmak istiyorum. Linux istememin nedeni windows XP'nin bu tür programları pek desteklememesi.Elimde Kali Linux Format DVD'si ve Ubuntu 14.04 Format DVD'si var.Bunları bilgisayara yüklemeyi denesem direk Disk Boot Failure İnsert System Disk tarzında yazı çıkıyor.Bios ayarlarının hepsini doğru şekilde yaptım fakat yinede o hatayı veriyor.DVD'ye İSO'ları düzgün yüklediğimden de eminim fakat sorunu bulamadım.Windows 7 Yüklemeye çalışıyorum yükleyince bilgisayar çok kasıyor.Google Chrome açınca çok donuyor,her türlü windows 7 de donuyor. Windows 10 yükledim windows 10 donduğu için açılmadı bile bi tek stabil xp kullanabiliyorum.Bu Ubuntu ya da Kali Linuxu Yüklemek İçin ne yapmalıyım ? Her yolu denedim.Bu arada Windows Vista yüklesem iyi olurmu.Benim İçin Python Java C# vb. programları açsın yeter çünkü xp açmıyor.

• 1-)Sistem özelliklerini yazmazsan kimse sana öneride bulunmaz.

2-)Mr.Robot izleyip Kali sevdasına düşenlerden bıktık.
  • Windows xp neden onları açmıyor anlamadım?
  • Windows XP
    Nvidia GeForce 9500GT
    3GB Ram
    İntel Core i2 4400 2Ghz
    Bundan yaklaşık 7 ay önce yazın anakartı değiştirdik anakartta sorun var dediler anakartım gigabyte markaydı.Asus marka bi anakart aldık bilgisayarın performansı düştü önceden gta5i kasarak da olsa oynayabiliyodum şimdi gta sanandreasa hasret kaldım.
  • Anakartında sorun varsa hangi dağıtım olursa olsun sorun olur. Bunun dışında sistemine bir ssd disk takviyesi yap ve sonrasında aşağıdaki dağıımlardan her hangi birini kurabilirsin.

Linux Mint Mate Edition
    Xubuntu veya Lubuntu
    Manjaro Xface Edition
    Debian Mate, Xface, Lxde, Lxqt

E4400 şu an işlem gücü olarak oldukça eski bir işlemci (10 senelik) ddr2 800mhz fsb bir mimari destekliyor ki oldukça sıkıntılı bir işlemci. Ayrıca dedğim dağıtımları kurup mucize de beklemeyin. LGA775 anakart desteği FSB 1333 desteği varsa en azından bir de işlemciyi Q8xxx veya Q9xxx serisi yaparsanızı ssd ile 10 sene olsa bile çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
  • Ben şuan 14 yaşındayım ve bu bilgisayar ben 2-3 yaşımdayken alınmıştı sonradan parça takviyeleri yapıldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.