Şimdi Ara

bİLGİSAYARIM T60ı GÖRMÜYOR......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İriver T60 siparişi vermiştim cuma günü geldi.O gün işim olduğu için pek ilgilenememiştim mp 3'le,geldiği gibi duruyordu evde.Dün pcye bağladım.Pc T60ı gördü hemen.Sonra kurulum cdsinin içinde kurmam gerekn bi program vardı pcye iriver plus 3 diye onu kurdum.Buraya kadar herşey çok güzel.Daha sonra Firmware updater ile cross Updater başlıkları vardı.Ben onlar da kurulacak sandım tıkladım onları da kurdum pcye.Son kurduğum bu Updater programlarına neymiş acaba diye incelerken bitanesi mp3ü pcye bağlamamı istedi.Ben de bağladım.Sonra next falan dedim.Sonra finish.T60ı pcden cıkartınca,T60ın ekranında ''Do not touch during the...''bişeyler,''format''gibi bişeyler falan yazdı sonra müsic-rceordings-fm radyo simgeleri çıktı.Müsic'i tıkladım.
    Sonra Tekrar bir bağlayayım dedim mp 3 ü bilgisayara ,bilgisayarım mp3ü görmedi ve o andan beri de görmüyor. mp 3'ün üzerinde pcye bağlandığını gösteren simge cıkıyor fakat pc görmüyor.
    Bu son yüklediğim o 2 updater programlarına hiç dokunmamalı mıydım?Mp 3 ü Cuma günü aldım ve inanın daha hiç kullanamadım ya şuan öylece duruyor.İçinde hiç bişey yok.Hiçbişey yapamıyorum.Çok morelim bozuldu. Mp 3 çalışıyor onda hiçbi sorun yok...
    Bu gidişle sinirlenip kıracağım hiç kullanamadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSPeRAdO kuVA-İ -- 26 Mayıs 2008; 10:21:02 >

• ya dokundunmu firmware update yaparken ? acaba mtp yemi dönüştürdün bagladıgın zaman windows media player 11 i açmayı denesene?

Edit: yada pil azalmış olabilir pili degiştirip bi dene istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi counterdoctor -- 24 Mayıs 2008; 16:54:39 >
  • PC mp3ü görmüyor ki bi görse.Cdnin içindeki firmwareleri,tam olarak yüklemesini bilmediğim halde,yükleyeyim derken oldu bu sorun.Format ,reset falan atılmaz mı bu mp3e?Sorunum ne şimdi benim bilen var mı neden kaynaklanıyor olabilir?Mp3 sağlam pcye bağlanmadan da açılıyor.Pilde bi sorun yok çünkü full gösteriyor ekranda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSPeRAdO kuVA-İ -- 24 Mayıs 2008; 23:50:30 >
  • Sistem info'da ''firmware versiyon V1.03'' yazıyorsa zaten son versiyon.. Iriver'ın global sitesin de bile son versiyon firmware ''T60 New Firmware Ver 1.02 (2007-05-02) '' istersen eski versiyon olanı indirip, yükle..yeniden yüklersen pc'nin mutlaka görmesi gerek.. yanlız firmware yüklerken pilin full olmasına dikkat et..
    http://www.iriver.com/support/down_view.asp?searchProductIdx=85&searchCategoryIdx=1&searchString=&page=1&idx=840&tmpSearchProductIdx=&tmpSearchCategoryIdx=&tmpSearchString=
    Sonuç olarak bir sorun olmadığı sürece yeni firmware çıksa bile yüklememek lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 25 Mayıs 2008; 0:33:52 >

• Ben T60ın yanında gelen Cdnin içindeki firmwareyi yükledim.Orda ''İriver Firmware v.2.6.0.0'' yazıyor..Bir de ''Cross updater'' var.
    ''You can change T60 from MTP to MSC (UMS), or from MSC (UMS) to MTP using Cross Update''.
    Ben verdiğin linki tıklıyorum install_iriverFirmwareUpdater(v2[1].6.0.0).zip (1.2 MBytes) bunu mu indirip bilgisayara kuracağım?Sistem info nerden bakılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSPeRAdO kuVA-İ -- 25 Mayıs 2008; 9:56:06 >
  • -111111111111111111
  • Minton mp3 playerlarda bilgisayar mp3’ü görmüyorsa ;
    ''Play tuşuna basılı tutup aynı anda bilgisayara bağlayın ve eliniz play tuşunda 10 saniye basılı kalsın.cihazınızda yazılımsal bir hata varsa hoparlörünüzden bir uyarı sesi alacaksınız.Bu esnada cihazın orijinal yazılımının içinde ki stupdaterapp.exe ikonuna çift tıklayın cihazınızda yazılımsal bir hata mevcutsa soldan sağa doğru ekstra bir yazılım yüklenip ekranda soldan sağa doğru gidip gelen bir el feneri belirecek ve 10-15 saniye sonra yazılım penceresi ekranınıza gelecek.Bu ekranda format data area ikonunu işaretleyerek evete basıp başlat deyin.''
    Böyle bişey iriverda yok mu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSPeRAdO kuVA-İ -- 26 Mayıs 2008; 15:43:32 >
  • Ben onu zaten incelemiştim.Orda 1.adımdan sonra mp3ü pcye bağla diyor sonra pc mp3 ü görünce next diyeceğiz ama benim pc mp3ü görmediği için next diyemiyorum..Bitane sitede arkadaşın biri bana şöyle bi öneride bulundu :
    ''Problemin neden kaynaklandığı belli. T60 işlemini tamamlamadan pc den çekmişsin. Alette sana söylemiş zaten ''Do not touch during the...'' diyerek. Bu problemi ilgili driverleri roll back yapıp tekrar kurarak çözebilirsin...''

Roll back yöntemi varmış..Pcde istediğimiz zamana gidebiliyormuşuz bu yöntem, bilen var mı?Format ya da onu yapınca olur herhalde.
    http://www.dosyalistesi.com/program-indir/full-programlar/rollback-rx-81-full.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSPeRAdO kuVA-İ -- 27 Mayıs 2008; 9:41:36 >

• Şuan internet kafedeyim.Allah'a hadsiz hamd olsun burdaki pc gördü.Ve sonra sanırım içindeki yazılım kendisini düzeltti çünkü veri transferi gibi bişeyler yaptı kendi kendine.MTP falan yazdı.Bakalım birazdan eve gideceğim belki artık evdeki pcde görür..
  • Evdeki bilgisayara en azından XP sp1 yüklü olmalı. Yani muhtemelen XP kullanıyorsundur ama service pack eksiği var. MTP olunca durum böyle, flaşdisk gibi kullanmak da zor artık. O cross-updater ile internet kafede tekrar UMS (MSC) yap bence. Arkadaşların da söylediği gibi batarya full dolu olmalı dikkat et.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.