Şimdi Ara

Bilgisayarım kapandı ve açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bu sabah(8.11.2014) normal bir şekilde internette dolaşırken durup dururken sebebini bilmediğim bir şekilde bilgisayarım kapandı ve power tuşuna basmama rağmen bir daha hiç çalıştıramadım. sistemimi imzamda görebilirsiniz. anakart işlemci power supply kasa hepsi 1 haftalıktır henüz yeni sıfır aldım. ekran kartını anakarttan sökerek denedim olmadı sorun ekran kartında değilmiş psu ya da self test yaptım çalıştı bi tek anakart ile işlemciyi test edemedim onlarıda test ettikten sonra detaylı bilgi yazarım şu anda sizden önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Benim de bilgisayarım fişten çekip taktığım zaman çalışmıyordu 5-10 defa denemeden sonra açılıyordu daha sonradan kasanın içini açıp psudan giden kabloların hepsini düzgünce çıkarıp taktım sorun çözüldü bi kabloları kontrol et derim
  • Hocam psu yu başka bilgisayarda denedim onda sorun yok canavar gibi çalışıyor ayrıca ramleride denedim yerlerini değiştirdim başka bilgisayara taktım onlarda da sorun yok şimdi tek deneyemediğim anakart ile işlemcim oldu acaba sorun hangisinde
  • kpt_kagan kullanıcısına yanıt
    Geçici olarak farklı bir güç kaynağı ile test edin hatta uzay montajı ile yani anakartı üzerindeki donanımsal bileşenler ile kasanın dışında antistatik bir alana çıkarıp kontrol edin.

Sorun çözümlenmezse sorun büyük ihtimalle anakart kaynaklı gibi gözüküyor çünkü anakart güç geliyor ancak tetiklemiyor...
  • Hocam dün gecede dediğinizi yaptık kuzenimde kendisi bilgisayar teknisyenidir anlıyor bu işlerden yüzde 80 anakart Kaynaklı dedi sanırım anakartın power switch çipinde problem var konut gitmiyor karta
  • Hocam ne şarjı ne virüsü ne pili masaüstü pc kullanıyorum kasadan bahsediyorum siz bana notebook tamirinden bahsediyorsunuz konuyu okumamışsınız bile gelmiş bana öneri vermeye çalışıyorsunuz yapmayın gözünüzü seveyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kpt_kagan -- 9 Kasım 2014; 9:17:45 >
  • Afedersin ben bu siteyi daha yeni açtım ve metnini tam okuyamadım yine bir af diliyorum kusura bakma
  • Estafirullah hocam olur böyle şeyler..
  • Arkadaşlar elinde 1150 pin anakartı olan var ise şu benim işlemciyi bi deneyelim yada anakartı sizin işlemciyle deneyelim sorun hangisinde hala çözemedim :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: kpt_kagan

Arkadaşlar elinde 1150 pin anakartı olan var ise şu benim işlemciyi bi deneyelim yada anakartı sizin işlemciyle deneyelim sorun hangisinde hala çözemedim :/
    arkadaşlar problemin kaynağını bulamadım ama bir kaç gün durdu pc bi kenarda sonra bi daha deneyeyim dedim ve açıldı :) şu an sorun yok
  • kpt_kagan kullanıcısına yanıt
    Ve evet arkadaşlar SALI akşamı düzelen bilgisayarım bu gün(Perşembe) yine aynı şekilde açılmamaya başladı elektrik dahi almıyor pc power tuşuna basmama hatta anakart üzerinden power switch ten dahi açılmıyor sorun kaynağını hala çözemedim deliricem 10 gün sonra vizelerim Başlıyor pc ye ihtiyacım olacak bi an önce şu sorunu halletmem lazım
  • Arkadaşlar bilgisayar kendi kendine yeniden açıldı :) ben bu işten bişey anlamadım niçin kapandı niçin açıldı :)
  • quote:

Arkadaşlar bilgisayar kendi kendine yeniden açıldı :) ben bu işten bişey anlamadım niçin kapandı niçin açıldı :)
    Kasada değilde kullandığınız priz sorun çıkarıyor olmasın,konuyu okurken bunu düşündüm bir başka prizde deneyin derim.
  • Evet hocam bende düşündüm ve bugün yeniden açılınca hemen değiştim prizini
  • hocam farklı prizde fayda etmedi pc yine gitti ben anlamıyorum artık neden böyle yaptığını bir türlü çözemedim
  • quote:

hocam farklı prizde fayda etmedi pc yine gitti ben anlamıyorum artık neden böyle yaptığını bir türlü çözemedim
    hocam kasanın güç düğmesinin anakarta geçen kablosuna bakın ezilmiş olabilir anakarta güç bölümüne tornavidayla dokunup açmayı denediniz mi güç kablolarınıda başka pcde denedinizmi psu yani priz psu kablosunu bunlarda sorun yoksa anakartınızda yeni ise bence direk servise verin derim
  • kara6655 kullanıcısına yanıt
    hocam dediklerinizin hepsini denedim yaptım psu yu başka pc de denedim onda bir sıkıntı yok ama anakartı deneyecek şansım olmadı maalesef daha önce aldığım anakartın pinlerinin 2 tanesinde yamukluk vardı teknik servise gönderdim 2 hafta oldu ses çıkmadı onlardan
  • Sorun anakartinizda sanirim donanimsal teknik bir sikintidan dolayi startlamiyor ateslemiyor canlica bir bakmak lazim
  • Insyder kullanıcısına yanıt
    bende öyle düşünüyorum hocam bugün bir bilgisayarcıya götüreceğim anakartı
  • Yeni prizde denemişsiniz , prizin topraklı olmasına dikkat edin .Açılmama veya açılıp kapanma gibi sorunlara neden oluyor. Umarım sorunu çözersiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.