Şimdi Ara

Bilgisayarım fareye sağ tuş tıklayınca Bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim Bilgisayarımda garip bir sıkıntı var . Bilgisayarım Lenovo G580 i5 3210M 8 GB Ram 1 GB GT610M VGA 120 GB SSD var . Fakat Windows 8 Kurduktan sonra herhangi bir programın dosya konumuna gitmem için sağ tıkladığımda 3-4 saniye bekleme yapıyor. Neden olabilir çok Sinir olmaya başladım. bir türlü anlayamadım neden kaynaklanıyor olabilir acaba Teşekkür ederim . İyi Günler

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdullah88

Benim Bilgisayarımda garip bir sıkıntı var . Bilgisayarım Lenovo G580 i5 3210M 8 GB Ram 1 GB GT610M VGA 120 GB SSD var . Fakat Windows 8 Kurduktan sonra herhangi bir programın dosya konumuna gitmem için sağ tıkladığımda 3-4 saniye bekleme yapıyor. Neden olabilir çok Sinir olmaya başladım. bir türlü anlayamadım neden kaynaklanıyor olabilir acaba Teşekkür ederim . İyi Günler

sağ tıkla bir şeye ss at. hangi programlar çıkıyor bakalım
  • Birisi boştayken sağ tuş diğeri de örnek program Chrome'deki Sağ tuş buyrun.
     Bilgisayarım fareye sağ tuş tıklayınca Bekliyor Bilgisayarım fareye sağ tuş tıklayınca Bekliyor

• quote:

Birisi boştayken sağ tuş diğeri de örnek program Chrome'deki Sağ tuş buyrun.
     Bilgisayarım fareye sağ tuş tıklayınca Bekliyor Bilgisayarım fareye sağ tuş tıklayınca Bekliyor

masaüstünede tıklayınca yavaş geliyormu

• evet aynı şekil kardeşim bekletiyor sadece Bilgisayarım ve Belgelerimde bekletmiyor.
  • Windows 8... neden yüklüyorsunuz bilmem ki. Muhtemelen format atınca geçecek bir sorundur ancak malware, hdd (ssd) bad sector veya ram sorunları da benzer sıkıntılara sebep olabilir. Güncellemeleri eksik etmeyin. Sdd testi için hdtune, ram testi için memtest86, malware için combofix yazıyorum Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet aynı şekil kardeşim bekletiyor sadece Bilgisayarım ve Belgelerimde bekletmiyor.

bilgisayarım ve belgelerime ters tıklayıp ss atın
  • Windows 7 de böyle bir sıkıntım yoktu . Win 8 kurayım dedim burnumdan geldi. ram olabilir 4 GB ram sonradan adım. Ama 4 GB varken de kurmuştum aynı sorun devam ediyordu . Şuan Test ediyorum bakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdullah88 -- 26 Ocak 2014; 15:16:58 >
  • quote:

Windows 7 de böyle bir sıkıntım yoktu . Win 8 kurayım dedim burnumdan geldi. ram olabilir 4 GB ram sonradan adım. Ama 4 GB varken de kurmuştm aynı sorun devam ediyordum . Şuan Test ediyorum bakıyorum

ramden değildir o zaman. küçük bir ihtimal hdd dendir. büyük ihtimal windowstandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

quote:

Windows 7 de böyle bir sıkıntım yoktu . Win 8 kurayım dedim burnumdan geldi. ram olabilir 4 GB ram sonradan adım. Ama 4 GB varken de kurmuştm aynı sorun devam ediyordum . Şuan Test ediyorum bakıyorum

ramden değildir o zaman. küçük bir ihtimal hdd dendir. büyük ihtimal windowstandır.

öyle gibi görünüyor. Test yarıdan fazlası bitti bekliyorum . Sanırım Windows 7 'ye geri çevireceğim bilgisayarımı. Windows 7 'nin Gözünü seveyim :)
  • SSD 'yi test yaptırdım. Sonucu böyle
  • quote:

SSD 'yi test yaptırdım. Sonucu böyle

tamam sorun windowsta :D
  • quote:

quote:

tamamdır buna Windows 7 kuruyum bari :D Teşekkür ederim herkese ALLAH Razı Olsun :)

• quote:

quote:

quote:

tamamdır buna Windows 7 kuruyum bari :D Teşekkür ederim herkese ALLAH Razı Olsun :)

önemli değil :)

• Aynı sorun bende de yaşandı. Keşke hemen windows 7'ye dönmeseydiniz. Buradan aynı sorunu yaşayan arkadaşlar "ShellExView" adlı uygulamayı indirip listedeki programlardan önce winrarı "disable" etmeyi (etkisizleştirmeyi) denesinler. Bende sorun winrarı "disable" ettiğim an çözüldü; tıkladığım gibi açılıyor sağ tık. Eğer çözülmezse sonradan kurduğunuz uygulamaları; eklentileri tek tek "disable"ederek deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 4 Ocak 2015; 13:20:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.