Şimdi Ara

Bilgisayarım çok geç açılıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wolfestein

CC cleaner programi makineyi az da olsa hizlandirir.

Onu hep kullanırım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkish_Union-687

Windows 8.1 yükle

Windows 8 i sevemedim ben. windows 7 en güzeli bence.
  • Hdtune programıyla bir tarat hdd yi
  • quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

virüs falan yok degil mi bilgisayar da yada yanlış driver yuklenmesi de böyle bir sorun oluşturabilir

Dostum ;driverleri anakart cd sinden yüklüyorum, ekran kartınınkini ise kendi sitesinden güncelliyorum, driverden olduğunu sanmıyorum.
    virüs konusunda ise kaspersky 2013 kullanıyorum, zaten 10 gün önce format attım.

hdd den o zaman hala :) ..hd tune full sürümden bi ss at health yazan yeri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDD den olduğunu sanmıyorum arkadaşlar ama siz daha iyi bilirsiniz.

Bilgisayarım çok geç açılıyor

Bilgisayarım çok geç açılıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Turkish_Union-687

Windows 8.1 yükle

Windows 8 i sevemedim ben. windows 7 en güzeli bence.

SSD tak o zaman.İşe yarayacaktır.
  • Harddisk in yerini tutacağını sanmam
  • W7 ilacından da olabilir bu durum ssd hdd nin yerini tutmaz derken sadece kapasite olarak tutmaz diğer her konuda ssd daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

W7 ilacından da olabilir bu durum ssd hdd nin yerini tutmaz derken sadece kapasite olarak tutmaz diğer her konuda ssd daha iyidir

W7 ilacı derken loaderimi kasdettin dostum ?
  • evet. bazı loaderlar geç açılmasına sebep olabilyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

evet. bazı loaderlar geç açılmasına sebep olabilyor.

O zaman yeniden format atıp başka bir leoder deniyeyim, önerebileceğiniz varmı ?
  • format atmadan loaderlar i kaldırabilirsin.
    aynı loaderlar ile tekrar çalıştır. bu sefer loaderlar kaldırma işlemi yapar.

• Win8 é geç açılış daha hızlanır eğer açılış süresi önemli ise.

• quote:

format atmadan loaderlar i kaldırabilirsin.

Ben, geç açılması nedeni ile bir kaç kere format attım, hepsindede ayni leoderi kullandım, ancak bu geç açılmaya bir çözüm bulamadım, windows puanlaması harddisk hariç 7.4 ile 7.5 cıvarında, saniye başı işlem sayısı 7.2... disk veri aktarımı çok düşük, 5.9 bu nedenle sorun hardiskte diye düşünmeye başladım, eğer hakikatten sorun harddiskse yenisi oldukca pahalı, şimdilik alamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelwiN

Win8 é geç açılış daha hızlanır eğer açılış süresi önemli ise.

Dün bir başka arkadaşda windows 8 önerdi fakat ben o sisteme hiç ısınamadım.
  • Saniye başına işlen sayısı :7,2
    Saniye başına Bellek işlemi sayısı :7,4
    Windows Aero için masa üstü performansı :7,5
    3B iş ve oyun performansı :7,5
    Disk veri aktarım hızı :5,9 (sanki bu düşük)

Çokta kötü bir puanlama sayılmaz bence

HD Tune Bencmark verileri:

Transfer rate Minimum :71.7
    Maximum :168.9
    Average :124.5
    Access Time :14.5
    Burst Rate :199.8
    CPU Usage : %2,7

Bilgisayarcıya sordum, çok düşük değerler değil dedi, İşletim sistemi DVD sinde sorun olabilir dedi,
    Başka bir DVD ile şimdi format atacağım, sonucu paylaşırım.
    Saygılarımla...

• sorun sende yada pcinde değil son zamanlarda benimde dahil çoğu win 7 kullanan kişilerde bu sorun mevcut nedeni ise windows güncelleştirmeleri maalesef windows güncelleştirmelerinde kurulan bazı güvenlik dosyaları vs windwosun geç açılmasıne sebebiyet veriyormuş windowsun sitesinde bir çok kişi bukonuda şikayetçi belki çözüm üretilir hee ben o dosyanın adını öğrendim kb ile başlayan bir güvenlik dosyası sildim onu pc hızlı açılmaya başladı windowsun önemli dosyalarındandır deyip korktum geir kurdum tabi tekrar geç açılmaya başladı pc umarım bir çözüm üretilir
  • quote:

quote:

format atmadan loaderlar i kaldırabilirsin.

Ben, geç açılması nedeni ile bir kaç kere format attım, hepsindede ayni leoderi kullandım, ancak bu geç açılmaya bir çözüm bulamadım, windows puanlaması harddisk hariç 7.4 ile 7.5 cıvarında, saniye başı işlem sayısı 7.2... disk veri aktarımı çok düşük, 5.9 bu nedenle sorun hardiskte diye düşünmeye başladım, eğer hakikatten sorun harddiskse yenisi oldukca pahalı, şimdilik alamam.

harddiskin ssd değilse 5.9 veriyor en fazla.
    arkadaşın yazdığı gibi güzel güncellemeden de olabilir.
    güncelleme bende kapalı olduğu için aklıma gelmedi.

• Elimde eski bir windows 7 DVD si daha vardı İnternet exploreri bile 8 bu defada onunla az önce tekrar format attım, güncelleme yapmadığım halde sorun yine ayni, artık takmıyorum, sorun sadece geç açılmada, sistemde başka hiçbir sorun yok,
    Konuyla ilgili olarak desteğini hiç kesmeyen başta Öner arkadaşım olmak üzere yardımcı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
  • quote:

Elimde eski bir windows 7 DVD si daha vardı İnternet exploreri bile 8 bu defada onunla az önce tekrar format attım, güncelleme yapmadığım halde sorun yine ayni, artık takmıyorum, sorun sadece geç açılmada, sistemde başka hiçbir sorun yok,
    Konuyla ilgili olarak desteğini hiç kesmeyen başta Öner arkadaşım olmak üzere yardımcı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
    quote:

Orijinalden alynty: refikilhan

Elimde eski bir windows 7 DVD si daha vardy Ynternet exploreri bile 8 bu defada onunla az önce tekrar format attym, güncelleme yapmady?ym halde sorun yine ayni, artyk takmyyorum, sorun sadece geç açylmada, sistemde ba?ka hiçbir sorun yok,
    Konuyla ilgili olarak deste?ini hiç kesmeyen ba?ta Öner arkada?ym olmak üzere yardymcy olan tüm arkada?laryma te?ekkür ediyorum.

güvenli modda aç
    Ba?lat/arama çubu?una sfc /scannow yazyp enterla
    Ba?lat/arama çubu?una chkdsk yazyp enterla

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.