Şimdi Ara

Bilgisayarım açılmıyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Samsung RC 530 laptopum var 3 oldu aynı sorunu yaşıyorum.Bilgisayarı bir süre kulladıktan sonra bilgisayar çok geç açılıoyr yani açılana kadr 15 20 dk geçiyor aradan belki daha fazla açıldığı zamanda kasıyor.Neyse ilk 2 formatımda bu sorun düzeldi ama bu sonuncuda artık formatta atılmıyor yüklenmiyor ilerlemiyor.Bilgisayar son dönemlerde çok ısınmaya başlamıştı FM 13 oynarken kendi kendini kapatmıştı muhtemelen ısından dolayı.Bilgisayrda herhangi bi parçanın yandığından şüpheliyim fan temizlemeyle ısı sorunu kısmen giderilebilir ama daha büyük bir sorun var bence.Sizce nedir progblem ve nasıl çözülür.TŞKKRLER

• Arkadaşım mevcut sorunun büyük ihtimalle hard diskinden kaynaklı. Isınmadan kaynaklanan sorunlar anında yaşanır, yani formatla vs ile çözülmez, 1 saat 2 saat bilgisayarını kullanırsın, yavaşlamaz kapanır.

Çok basit disk denetleme programları var, yüzey taraması yaptır; buraya yazıyorum bad sector çıkacak diskinden. Günümüz diskleri artık çok başarılı hata düzeltme performanslarına sahip olduğundan dolayı bir çok bad sectorlu disk tamamen ölene kadar çalışabiliyor.

Kolay gelsin
  • hdd dende olabilir ama bilgisayar hiç açılmıyor 1 saat beklemem lazım açılması için bekledikten sonra da ztn kasıyor kullanılamaz halde evde 5 senelik bi masaüstü var o bile laptopdan 50 kat daha hızlı çalışıyordur.eğer sorun hdd den değilse ben bir parçanın yanmasında şüpheliyim disde değilse ne olabilir başka.
  • speed fan ile cpu derecelerine bak
  • bilgisayarı açabilsem bakıcam ama açıkken yani bu sorun olmadan önca baktığımda boşta normalden daha sıcaktı.60 derece fln işlemci ekran kartı vs ama hdd 35 civarı
  • Hdd'de sorun olma ihtimali yüksek hd tune programıyla error scan bölümünden test etmen gerekir sonucu yaz sistemi zorladığından sıı yükselmesi oluyor imzamdaki leptop aynı kasaya sahip soğutması gayet iyi bu kasaların sorunun hdd büyük olasılıkla.
  • dediğim gibi bilgisayarım açamıyorum başka bir yolu var mı taratmanın ?
  • Hrici hdd kutuları var 15-20tl onlardan birtane alıp farklı bir bilgisayarda hddnizi usb'den test edebilirsiniz.
  • dün bilgisyara format attım tabi çok uzun sürdü normale göre yine geç de olsa açıldı hd tune ile tarattımhttp://imgim.com/hdtune_error_scan_hitachi_hts547564a9e384.png resim burda taratması da çok uzun sürdü saatlerimi aldı.peki bi sorun şimdi hdd de
  • harddiskinde badsector var.Maxblast 5 programıyla tarat hepsi olmasada bir bölümü yok olur veya yok sayılır sorun kalmaz ama taratırken takılırda ilerlemesse harddiskini bir daha kullanamassın
  • Tahmin ettiğim gibi bedsector kaynaklı sorun var sende,Arkadaşın dediği max blast programı derinlemesine format programıdır sıkıntı verebilir bir kısmı gider ama kalan olur bukadar bedsector'den,yine sorun devam eder hdd regeneratör programı var bedsector onarıcı ama onunda lisanslısı işe yarar lisanslı olmayanı bedsector pek kaybetmez.Bilgilerini yedeklemişsen ya da yedekleyebiliyorsan yeni bir hdd alman yerinde olur.Bedsectorler sadece bir kısımda olsa o kısım devre dışı bırakılabilirdi ama çok dağının ve zamanla çoğalacaktır.
  • tamam taratayım da bir sorun olmaz dimi bi kısmı yok sayılır derken kullanamıcakmıyım o bölümleri birde tarattıktan sonra bir daha yaşarmıyım bu sorunu eğer yaşama şansım varsa yeni hdd almak daha mantıklı olmaz mı ? birde yerel disk d de parametre hatası var ordakileri nasıl yedekleyebilrim. tşkrler
  • Taratmana gerekyok dediğim programlar belli bölümünü siler hepsini silmesi zor buda sorunun devam edeceği anlamını taşır.Eğer dağınık olmasalardı bulundukları kısmı ayırırdık ama başında ortasında sonunda her yerinde var bu işlemi yapamazsınız.Dolayısıyla sizin için sorun teşkil etmeyecekse yeni bir hdd alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 30 Ocak 2013; 18:50:27 >
  • Eğer takırda ilerlemesse harddiskini bidaha kullanamassın.Bir bölümü yok olur derken 100 gb is 98 gb e düşer bazı badsectörler yok olur yada yok sayılır taramadan sonra takılma kasılma falan olmaz.. daha sonra bu sorun tekrarlarmı bi fikrim yok bu konuda
  • tm tşk eğer yen hdd almak zorunda kalırsam Yerek Disk D deki verileri nasıl kurtarabilirim.
  • Hdd'ni yukarıda söylediğim harici hdd kutularından alarak farklı bir bilgisayara usb'den takıp hdd'nin içine ulaşabiliyormusun bir bakman lazım ulaşabilirsen kurtarabilirsin ulaşamazsan işin zor kurtarma olasılığın düşük bunun için hdd onarımı yapan yerlerden yardım alman gerekir.
  • tm tşkr. Şu program açılmıyor maxBlast 5
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekox60

tm tşkr. Şu program açılmıyor maxBlast 5

Açılmaz iso tarzı bir programdır cd'ye boot etmen lazım daha sonra cd den başlatacak şekilde bios'tan ayar yapıp yeniden başlatacaksın ve açılışta max blast kendini aktif edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekox60

tm tşk eğer yen hdd almak zorunda kalırsam Yerek Disk D deki verileri nasıl kurtarabilirim.

Maxblast format atmadan önce verilerini kesinlikle yedekle maxblast verileri geri getirilmicek sekilde siliyor..
  • tm tşkrler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.