Şimdi Ara

Bilgisayarı En Az Enerji Kullanımı nasıl sağlanır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: KraL64

Monitörü kapat yat

Baştan beridir ben de aynı şeyi söylüyorum...

Çünki ben öyle yapıyorum ve sorun yok, atla deve yakmıyor ki canım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Monitörü kapat yat

Asıl atla deve tabiri sizin söylediğiniz şey için kullanılabilir. Atla deve yakmak ne demektir acaba?

Ortalama bir bilgisayar hiç yakmasa bile ~200W civarı yakar bence, monitör kapalı ve başka işlem yapmıyor durumdayken. Bu da hep açık kaldığında bir külfet teşkil edeceğini göstermektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Monitörü kapat yat

Asıl atla deve tabiri sizin söylediğiniz şey için kullanılabilir. Atla deve yakmak ne demektir acaba?

Ortalama bir bilgisayar hiç yakmasa bile ~200W civarı yakar bence, monitör kapalı ve başka işlem yapmıyor durumdayken. Bu da hep açık kaldığında bir külfet teşkil edeceğini göstermektedir.

Ben somut bilgilere dayanarak konuşuyorum... Ortalama bilgisayarım ayda üç dört gün kapalı kalır ve elektrik faturam 50 Tl yi geçmez... Evimde; kombi, su ısıtıcısı, A sınıfı olmayan no frost buzdolabı, lcd tv, tost makinası, ekmek yapma makinası bulunmaktadır ve her daim çalışmaktadırlar...

İzine gittiğim bir ay boyunca deneme amaçlı sadece buzdolabını çalışır durumda bıraktım ve tam bir ayda 18 tl elektrik faturası geldi... Geriye kalan bütün ısıtıcı ağırlıklı eşyaların kullanmış olduğu (bilgisayar dahil) elektrik miktarı da ortalama 30 tl...

Soru: 30 tl nin neresi at, neresi deve?

• en basiti psu u düşürürsün daha az woltaj çekenden alırsın fakat bu sistemin için iyi olmayabilir bu sefer reset atmalar cins cins şeyler cıkacak yapabiliceğin en iyi şey monitörü kapatmak
  • Bence bu işi en az enerji harcayarak yapacak bu cihandaki tek nesne dizüstü bilgisayar hatta daha da iyisi netbook tur. Zira bu pilli nesneler maksimum enerji tasarrufuna göre dizayn edilir.
    bul bi ikinci el dandik netbook, çıkar pili (eskimesin), tak adaptörü, elektriği koklasın dursun.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.