Şimdi Ara

Bilgisayardan Gelen 'Hıss' Sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarıma taktığım kulak içi kulaklık, bilgisayarımdaki bütün programları kapatmış olmama rağmen sonsuza kadar bir "hıss" sesi çıkartıyor. Cızırtı demek doğru olmaz, parazit gibi biraz.

Ek olarak, usb hoparlör takip kablo üstündeki düzeyi sonuna getirdiğmde ve bilgisayardan da sonuna kadar getirdiğimde oturun dinleyin haşır huşur gelmeyen ses yok.

Önerisi olan varsa çok memnun olurum.

• Bu durum belli belirsiz duyulacak kadar genelde var.
    kulaklıkta veya sessisteminde, dosya açılma sesleri, yükleme sesleri gelmekte. sizdeki aşırı belliki
  • 1-topraklamaya dikkat edin.
    2-ups kullanin.
    3-emi filre kullanin.
    4-bilgisayari besleyen prizi ayri bir sigortadan beleyin ve akim koruyuculu priz kullanin.
    5-mikrofon varsa devre disi birakin.
    6- tum bunlar cozmediyse SNR orani daha yuksek yeni bir ses karti alin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdc

1-topraklamaya dikkat edin.
    2-ups kullanin.
    3-emi filre kullanin.
    4-bilgisayari besleyen prizi ayri bir sigortadan beleyin ve akim koruyuculu priz kullanin.
    5-mikrofon varsa devre disi birakin.
    6- tum bunlar cozmediyse SNR orani daha yuksek yeni bir ses karti alin.
    Merhaba Hocam,

Önerileriniz için teşekkürler. 5. maddeye kadar olan hepsi aslında şu gerçekle eleniyor gibi, bilgisayarım notebook. Şarjdan çekince de bu olmakta.

Sanırsam ses kartı tek çözüm gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bu durum belli belirsiz duyulacak kadar genelde var.
    kulaklıkta veya sessisteminde, dosya açılma sesleri, yükleme sesleri gelmekte. sizdeki aşırı belliki
    Merhaba,

Kulakiçi kulaklıkta ve ucuz yollu hoparlörümde çok fazla belirgin.
  • Surfer Rosa kullanıcısına yanıt
    Bu durumda harici bir ses karti gerekecek. Ses konusunda hassasimdir ve 1 kez eski laptopumda pcmcia ( umarim yanlis yazmamisimdir) girisli bir ses creative xfi extreme notebook ses karti takmistim ve gic memnun kalmamistim ses dalgalaniyordu resmen seste popmpalabma etkisi gibi bir etki olduydu sanirim yuksek volumde ses bozulmasin diye cikisa compressor yada limiter eklenmis gibiydi farkli windows surumlerinde en son suruculerle denedim sonuc hep ayniydi yeni harici kartlari bilemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdc

Bu durumda harici bir ses karti gerekecek. Ses konusunda hassasimdir ve 1 kez eski laptopumda pcmcia ( umarim yanlis yazmamisimdir) girisli bir ses creative xfi extreme notebook ses karti takmistim ve gic memnun kalmamistim ses dalgalaniyordu resmen seste popmpalabma etkisi gibi bir etki olduydu sanirim yuksek volumde ses bozulmasin diye cikisa compressor yada limiter eklenmis gibiydi farkli windows surumlerinde en son suruculerle denedim sonuc hep ayniydi yeni harici kartlari bilemem
    Mecburen alıcam ben de şu an biraz yaşıyorum bu konuyla ilgili ama ilerde rahatsız ederse mecbur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.