Şimdi Ara

Bilgisayarda fanlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forum ahalisi. İki hafta önce annem internette gezinirken iki dakikalığına mutfağa gidip gelmiş ve monitörde görüntü yokmuş. O zamandan beri ekranda hep no signal hatası alıyoruz monitörde hiçbir görüntü gelmiyor.İşlemci soğutucusu ,fanlar ve fanların ledleri çalışıyor. Bende vizelerden sonra eve gelmişken bir bakayım dedim.Aşağıdaki adımları sırasıyla yaptım ama düzelmedi.yardımlarınızı bekliyorum.
    1 Ekran kartını söküp on board karta bağladım yine no signal.
    2 Ramleri tek tek vede farklı soketlerde denedim olmadı.
    3 Yeni anakart ve işlemci aldım amd fx 6300 ve msi 970A G43 anakart aldım. Taktım yine olmadı.
    4 monitörü notebookla test ettim monitör çalıştı . Monitör sağlam.

Bozulan sistem amd phenom 2 x2 555, gigabyte ma785mt- ud2h anakart, sapphire hd5830 ekran kartı, kingstone 120gb ssd ,aerocool kasayla gelen sıradan highpower vp-550 model psu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.USTA -- 26 Nisan 2015; 2:28:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: G.USTA

Merhaba forum ahalisi. İki hafta önce annem internette gezinirken iki dakikalığına mutfağa gidip gelmiş ve monitörde görüntü yokmuş. O zamandan beri ekranda hep no signal hatası alıyoruz.İşlemci soğutucusu ,fanlar ve fanların ledleri çalışıyor. Bende vizelerden sonra eve gelmişken bir bakayım dedim.Aşağıdaki adımları sırasıyla yaptım ama düzelmedi.yardımlarınızı bekliyorum.
    1 Ekran kartını söküp on board karta bağladım yine no signal.
    2 Ramleri tek tek vede farklı soketlerde denedim olmadı.
    3 Yeni anakart ve işlemci aldım amd fx 6300 ve msi 970A G43 anakart aldım. Taktım yine olmadı.
    4 monitörü notebookla test ettim monitör çalıştı . Monitör sağlam.

Bozulan sistem amd phenom 2 x2 555, gigabyte ma785mt- ud2h anakart, sapphire hd5830 ekran kartı, kingstone 120gb ssd ,aerocool kasayla gelen sıradan highpower vp-550 model psu.

Kabloda sorun olabilir

kabloda değilse ekran kartı ondan değilse çıkışlarda

• Kabloyu değiştirdim yine olmadı, ekran kartını çıkartıp on board vga da denedim olmadı.Psu veya ramler bozuk olabilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir sefer başıma geldi...
    önce anakartı değiştirdim...
    sorun devam etti...
    power'i değiştirince düzeldi...
    önce power'i değiştirin...
    sonra anakartı...
    ram ihtimali zayıf...
  • vtnsvr kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi yaptım psu değiştirdim sorunsuz çalışıyor. Çok teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • G.USTA kullanıcısına yanıt
    bir şey değil...
    güle güle kullanın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.