Şimdi Ara

Bilgisayarda Anadolu mu, Ege mi? Anketli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sıralamam 32 bin. İki üniversiteye de girebiliyorum. Fakat bir türlü ikisi arasında karar veremedim.

Eskişehirli olduğum için Anadolu'da okumam maddi anlamda çok rahat olacak. İstediğimi yapabileceğim. Yokluk çekmeyeceğim. Fakat aşağıda da görebileceğiniz gibi puanı çok daha düşük bir üniversite. Üniversite olarak tek artısı %100 İngilizce olması.

Ege'de okursam ise maddi anlamda çok büyük sıkıntılar çekeceğim. Yurt parası, yemek parası vs. derken ailemin karşılayamayacağı kadar masrafım olacak. Beş kuruş para kalmayacak ekstradan harcamalar için. Yani sosyal hayatım olmayacak. Çok kötü olacak kısacası. Tanınmış, güzel bir üniversite olması çok önemli. Fakat %30 İngilizce var ama çok büyük bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Bilgisayarda Anadolu mu, Ege mi? Anketli

Marmara olmaz ama yine de ekleyeceğim tercih listeme. Onun için sarı ile işaretledim. Osmangazi'yi ise Eskişehir'de olduğu için işaretledim.

Sizce ne yapmalıyım? Bütün zorluklara göğüs gerip daha iyi bir üniversiteye mi gitmeliyim yoksa rahat bir üniversite hayatını mı seçmeliyim?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Up daha fazla oya ihtiyacım var. Fikir de belirtirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puanima yazik olmasin diyosun ama anadolu yaz rahat olursun, BENCE

• quote:

Orijinalden alıntı: sozelimben

Puanima yazik olmasin diyosun ama anadolu yaz rahat olursun, BENCE

Çok samimi olduğum akrabalarımdan birinin nişanlısı ile konuştum, sana burs ayarlamaya çalışacağım, sen sıkıntı yapma İzmir'e git dedi. Ondan haber bekleyeceğim. Eğer 300 ve üstü bir burs bulursam giderim İzmir'e. Başbakanlık bursuna da başvuracağım. Kazanma ihtimalim var. Gelirimiz çok düşük görünüyor. Bir de kredi şeklinde burs alarak rahata erebilirim. Fakat ev sahibiyiz. Başbakanlık bursu çıkmayabilir.

Teşekkür ederim öneriniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victarion

quote:

Çok samimi olduğum akrabalarımdan birinin nişanlısı ile konuştum, sana burs ayarlamaya çalışacağım, sen sıkıntı yapma İzmir'e git dedi. Ondan haber bekleyeceğim. Eğer 300 ve üstü bir burs bulursam giderim İzmir'e. Başbakanlık bursuna da başvuracağım. Kazanma ihtimalim var. Gelirimiz çok düşük görünüyor. Bir de kredi şeklinde burs alarak rahata erebilirim. Fakat ev sahibiyiz. Başbakanlık bursu çıkmayabilir.

Allah yardimcin olsun

• quote:

quote:

quote:

Allah yardimcin olsun

Sağolun iyi dilekleriniz için...

• dostum bu baktığın site ne acaba yazarmısın son 3 yılı gösteriyor sanırsam baya iyi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackeralp24

dostum bu baktığın site ne acaba yazarmısın son 3 yılı gösteriyor sanırsam baya iyi ?

http://universitetercihleri.com/ddtercih
    Buyur kardeş. Benim de hoşuma gitti site.

• Anadolu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: consumeobeydie

Anadolu :)

İçinde bulunduğum durumdan dolayı mı yoksa daha iyi olduğu için mi Anadolu hocam?

• quote:

quote:

İçinde bulunduğum durumdan dolayı mı yoksa daha iyi olduğu için mi Anadolu hocam?

Durumundan oturu... 4 yil az degil

• quote:

quote:

quote:

Durumundan oturu... 4 yil az degil

Peki eğer bir degişiklik olmazsa durumumda, Anadolu'da okuyacağım sanırım. Teşekkürler yorum için.

• İyte'yi bir arastirsana, Ege'den daha cazip gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: natrium

İyte'yi bir arastirsana, Ege'den daha cazip gelecektir.

Evet orayı da düşündüm ama pek sıcak bakmadım. Ne gibi avantajları var %100 İngilizce olması dışında? Orası için Anadolu yerine İzmir'e gitmeye değer mi?

• Eğer İzmirde kendimi korurum Alkolüm yok sigaram yok falan filan diyorsan İzmir'e git. Ege Bilgisayar Türkiye de kaliteli denebilecek yerlerdendir.
  • Oyda Ege dedim ama Eskişehir'de oturuyosan Eskişehir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.