Şimdi Ara

bilgisayara kabin bağlama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde 3 adet 150lik kabinlerden var ve bilgisayarada 2 tane speaker takılı kabinleri bilgisayara başlamak için speakerlerin kablo kaplamalarını söküp kabinleri bağladım ancak burdaki sorun şu hepsini sol kanala bağlamak zorunda kaldım çünkü sağ kanala bağladığımda ses gelmiyordu çok dengesiz oldu sol kanalda 4 hoparlör sağdada tek bir tane küçük ana speaker kaldı anlayan arkadaşlar sağ kanalada aktarma nasıl yapabilirim söyliyebilirlerse çok makbule geçer

• Resimde koysanız iyi olurdu, bu arada rastgele bağlamayın anfi devresi yanabilir.
  • Merhaba,

Peki bu bağlamakta olduğunuz 3 adet 150 Wattlık hoparlör için herhangi bir amfiniz var mı?
    Çıplak bir halde direkt anakart ses çıkışına mı bağlamaya çalışıyorsunuz?

Eğer bağlamaya çalıştığınız hoparlörlerin kendi güç kaynakları varsa,bir elektronikçi yardımıyla 2 adet kabini stereo bağlantı halinde kullanabilirsiniz.

Zaten standart bir onboard ses çıkışı için aynı noktaya birden fazla bağlantı yapmanız performansı ve sinyal kalitesini ciddi ölçüde düşürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R0ME

Merhaba,

Peki bu bağlamakta olduğunuz 3 adet 150 Wattlık hoparlör için herhangi bir amfiniz var mı?
    Çıplak bir halde direkt anakart ses çıkışına mı bağlamaya çalışıyorsunuz?

Eğer bağlamaya çalıştığınız hoparlörlerin kendi güç kaynakları varsa,bir elektronikçi yardımıyla 2 adet kabini stereo bağlantı halinde kullanabilirsiniz.

Zaten standart bir onboard ses çıkışı için aynı noktaya birden fazla bağlantı yapmanız performansı ve sinyal kalitesini ciddi ölçüde düşürür.

hayır dediğim gibi küçük bilgisayar speakerların koblalarının kaplamalarını soyup hoparlörleri oraya bağladım ama yalnızca sol tarafa bağlayabildim speakerler 9 vluk adaptörle çalışıyor speakerler bilgisayara bağlı büyük hoparlörlerdede verim kaybı yok gibi(olsada idare ediyor) ama hala sağ tarafı ne yapacağımı anlayamadım şuan tüm bağlantıların kaplamaları sökülü ama ses ayarı olan speakerin çalışma sistemini anlamış değilim güç girişini kabine bağlamammı gerekiyor kabini direk sağ kanala bağlamazmıyım işim elektirikcilik değil ama ana prensibi söylerseniz yapabilirim sanırım

• 2. hoparlöre ses bağlantısı gider, siz ona bağladığınız için ses gelmiş 1. ise devre çıkışında içerden doğrudan hoparlöre bağlanır. ses ayarı olanın içini açıp yapabilirsiniz ama bağlayacağınız hoparlörler 150 W ise toplamdaki 300 W lık yük olacaktır. Devre dayanırsa verebileceği en yüksek güçte ses alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

2. hoparlöre ses bağlantısı gider, siz ona bağladığınız için ses gelmiş 1. ise devre çıkışında içerden doğrudan hoparlöre bağlanır. ses ayarı olanın içini açıp yapabilirsiniz ama bağlayacağınız hoparlörler 150 W ise toplamdaki 300 W lık yük olacaktır. Devre dayanırsa verebileceği en yüksek güçte ses alırsınız.

ilgin için teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu yarın sakin kafayla açıp bakıcam
  • Tekrar merhaba,

Hocam resmen ağzınızdan cımbız ile laf çekiyoruz.

Kullanmakta olduğunuz speaker;

bilgisayara kabin bağlama sorunu bilgisayara kabin bağlama sorunu

Sol taraftaki girişten sinyali alıyor ve içerideki devrede ayrıştırıp sol kanala ve sağ kanala gönderiyor.

Sol taraftaki kabloyu soymanız bir işe yaramayacak.Sağ hoparlörden de ses alabilmeniz için sağ hoparlörleri açıp,içerideki devreden çıkış almanız gerekmekte.

Bu da oldukça riskli bir iş.Kısa devre yapabilir,en basitinden amfi devresi kaldırmayıp yanar,emeğiniz heba olur,boşa masrafa girersiniz.

Kaldı ki 4W güç çıkışı olan bir sisteme 300W'lık bağlantı yapmaya çalışıyorsunuz.
    01myavuz 'un da dediği gibi speaker devresi yanar.Yanmasa bile 300W'lık hoparlörünüz 4W çıkış gücünde çalışır,bu yüzden de bağlantının bir anlamı kalmaz.

Benim önerim;iki sistemi de riske atmadan bağlantı yapmanız yönünde.

Basit bir amfi ve güç devresi ile daha kaliteli ve güçlü bir ses alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: R0ME

Tekrar merhaba,

Hocam resmen ağzınızdan cımbız ile laf çekiyoruz.

Kullanmakta olduğunuz speaker;

bilgisayara kabin bağlama sorunu bilgisayara kabin bağlama sorunu

Sol taraftaki girişten sinyali alıyor ve içerideki devrede ayrıştırıp sol kanala ve sağ kanala gönderiyor.

Sol taraftaki kabloyu soymanız bir işe yaramayacak.Sağ hoparlörden de ses alabilmeniz için sağ hoparlörleri açıp,içerideki devreden çıkış almanız gerekmekte.

Bu da oldukça riskli bir iş.Kısa devre yapabilir,en basitinden amfi devresi kaldırmayıp yanar,emeğiniz heba olur,boşa masrafa girersiniz.

Kaldı ki 4W güç çıkışı olan bir sisteme 300W'lık bağlantı yapmaya çalışıyorsunuz.
    01myavuz 'un da dediği gibi speaker devresi yanar.Yanmasa bile 300W'lık hoparlörünüz 4W çıkış gücünde çalışır,bu yüzden de bağlantının bir anlamı kalmaz.

Benim önerim;iki sistemi de riske atmadan bağlantı yapmanız yönünde.

Basit bir amfi ve güç devresi ile daha kaliteli ve güçlü bir ses alabilirsiniz.

yardımlarınız için teşekkürler bir amfiye ihtiyaç olduğunun farkındayım ama hepsi solda takılı olsa bile yeterince gür ses çıkıyordu iki tanesini diğer yere bağlamada sorun olmaz diye düşündüm dediğiniz gibi masraf olayı var amfilerden almak yada gerçek bir elektirikciye ihtiyaç var oda daha çok masraflı olur birazdan bir deneyeceğim yanma veya aşırı verim kaybı olursa mecburen diğer alternatiflere bakmak zorundayım

• Uygun yollu anfi ile kullanabilirsen ses doyurucu olabilir, veya ses giriş seçeneği olan eski araç teybi ilede güzel ses alınabilir.
    Ben bunu kullanıyorum, insan bir kere başlayınca normal ses sistemlerine dönemiyor.

• ben normal amfilere bakmıştım 2. el baya tuzluydu araba amfileride okadar olmasada pek gerekli değil şimdilik gene bi 400-500w 70-100 lira civarında yakında birde referans kulaklık alıcam amfiye ozaman illa ihtiyaç olucak ama şimdilik bir ses kartıyla kulaklık için para yetiştirmem lazım amfi işi ekstraya kaçıyor
  • yi forumlar arkadaşlar ben de aynı şekilde 100w 6ohmluk iki kabin hoparlörü bilgisayara bağlamayı düşünüyorum güzel bi ses kartı alsam amfiyle aynı performansı yakalayabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.