Şimdi Ara

Bilgisayara hiç bir türlü format atılmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
11.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Problemimi anlatacağım. Lütfen okumadan hazır cevap vermeyin. Çünkü denenecek her yöntemi denedim. Sayıyorum.

Bilgisayara USB'den / DVD 'den format atmaya başlıyorum. Bir tuşa basınız yazısını görüyorum basıyorum tam yükleniyor artık yükleme ekranı gelecek kısma geçmeden windows başlatılıyor format iptal oluyor. 4 farklı format yazılımı denedim hepsinde böyle oldu. Bilgisayarım laptop.

+ UEFI ayarlarında sıkıntı yok.
    + BIOS sırası uygun. (Format atılacak DVD yada USB öne alınmıştır ve onlarca defa denenmiştir.)
    + Hem windows 8.1 hem windows 7 nin farklı versiyonlarını farklı dvd lerde ve usb lerde denedim sorun devam ediyor.
    + Bu DVD ve USB ile bu sorundan sonra başka bilgisayara format atmayı denedim oldu.
    + F8 e basıp format CD 'sini seçiyorum sorun devam ediyor.
    + Bios koruması kapalı. Açarakta denedim olurda cinslik olur diye yine olmadı
    + Bilgisayarın üzerinde card sürücüsü, USB bağlantısı vs. yok.
    + Bilgisayar normal olarak açılıyor. Ram'ı yükselttiğim için 64 bit kuracağım. Bilgisayar normal performansında çalışıyor.
    + Bilgisayara daha önce format attım şimdi atılmıyor.

Bu durumu internette bir kişi daha yaşamış ama sorunun çözümüne dair bir cevap yok. En son laptoptan harddiski söküp format atmayı deneyecem. Ama bu çok acımasız bir çözüm olacak. Daha önce başına gelen varsa önerilerinize açığım.

• Eveet. Laptop harddiskini bir kutu ile usb ye çevirip başka bilgisayarda biçimlendirdim öyle taktım yine format atmadı. Başka bilgisayarda windows kurdum mavi ekran hatası ve yeniden başlatma hatası aldım. Arkadaşlar çok merak ediyorum ne yapabiliriz şimdi?

Sanki bilgisayarı formattan engelleyen bir durum var. Bilgisayar Dell Vostro 1540
  • Yeni hdd alman gerekecek gibi. Muhtemelen bozulmuş.

hdd test ve onarım programlarından biriyle bilgi edinebilirsin.
  • Low format at

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkankahraman F kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen problemin HDD de degil. Anakart sata girisinde veya kablosunda sorun var. Bilgisayari servisine vermeni tavsiye ederim. Muhtemelen baska bir disk bile taktiginda ayni bicimlendirememe sorununu yasayacaksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducee

Low format at

+1
  • işte sorunu çözmüş bulunmaktayım. problem harddiskte değil ramde. yeni ram almıştım. eskisi 1333 mHz yenisi 1600 mhz idi. hazır işletim sistemine takınca çalıştı fakat formata başlayınca arasındaki frekans farkından dolayı problem oluyordu.

yeni aldığım rami çıkarttım ve formatı başarıyla attım yaşasın kötülük.

ayrıca yeni aldığım ramde bozulmuş. bilgisayarım şuan 2gb ramla karınca hızıyla çalışıyor. bu problemi yaşayan olursa okuyun burayı ha ehehehe uwww
  • Sorunun ne Ram nede HDD'dir. Bios ayarların normal se ve kurulum dosyalarında bir sorun yoksa öyle bir sorun yaşaman olanaksız. Mantıksız bir konu cevabı yok çünkü böyle bir sorun yok.
  • Biostar hdd ayarları var oradan hdd ayrıntı yani sata değilde başka bir şeyse onu sata yap birde oda olmazsa biosunu güncelle aynı versiyon olsun sorun değil Bios da güvenlik olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.