Şimdi Ara

Bilgisayar yavaşlama sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bundan yaklaşık 2-3 ay önce Lenovo z510 (i5) notebook aldım. Bilgisayarda bana ilginç gelen bir şey var. Bilgisayara adaptör kablosunu bağladığım zaman bilgisayar anında hızlanıyor ve çıkardığımda anında yavaşlıyor. Şöyle örnek veriyim ben bir LoL oyuncusuyum. Adaptör takılı değilken 30 fps olurken taktığımda anında 60-70 fps oluyor. Bilgisayar günden güne yavaşlamaya başladı aynı zamanda.. Şimdi adapörü taktığımda 50 fps oluyor 60 belki.. Size servise mi götürmeliyim yoksa yapmam gereken bir şey mi var.. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler..

• Autemedon A kullanıcısına yanıt
    Bu bir sorun değil oyunları fişte oynayın,fişi çıkardığınızda batarya makinenin hangi modda olduğuda önemli güç tasarrufu modundaysa fps düşer sistem yavaşlar yüksek performans modunda daha çok fps alınır ama daha çok güç harcanır bu durum çok doldur boşalta ve pil yıpranmasının hızlanmasına neden olur oyunları fişte oynayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Bu bir sorun değil oyunları fişte oynayın,fişi çıkardığınızda batarya makinenin hangi modda olduğuda önemli güç tasarrufu modundaysa fps düşer sistem yavaşlar yüksek performans modunda daha çok fps alınır ama daha çok güç harcanır bu durum çok doldur boşalta ve pil yıpranmasının hızlanmasına neden olur oyunları fişte oynayın.

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum fakat fişe takınca turbo boost falanmı oluyor? Ayrıca neden 30 fps olduğunu anlamadım modeli bundan biraz daha düşük olan exper dizüstü bilgisayarı olan arkadaşım var o bile fişten çıkarınca 60 fps gibi bir fps de oynuyor. Ben fişe takılı değilken performans modunda bile 40 fps ye çıkamıyorum...
  • Fişten çekince dahili karta dönüyor iş,dolayısıyla fps düşüyor.
  • quote:

Fişten çekince dahili karta dönüyor iş,dolayısıyla fps düşüyor.

Peki bunu nasıl engelleyebilirim ? Yani fişe takılı değilken bile nvidia dan girmek istiyorsam onu nasıl yapabilirim?
  • Bataryadayken sistem güç ayarlarında yüksek performans olsun.Masaüstü sağ tıkla nvidia denetim masası 3d ayarlar orata otomatik seçilir yazar orada kart seçeneği var onu nvidia karta ayarlayın aynı yerde program ayarları bölümü var orada özelleştirilmiş program seçeneğini oyunun kısayoluna ayarlayın hemen altında kart seçeneği var onuda nvidia yapın öyle deneyin.
  • quote:

Bataryadayken sistem güç ayarlarında yüksek performans olsun.Masaüstü sağ tıkla nvidia denetim masası 3d ayarlar orata otomatik seçilir yazar orada kart seçeneği var onu nvidia karta ayarlayın aynı yerde program ayarları bölümü var orada özelleştirilmiş program seçeneğini oyunun kısayoluna ayarlayın hemen altında kart seçeneği var onuda nvidia yapın öyle deneyin.

Denedim değişen bir şey yok :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.