Şimdi Ara

BİLGİSAYAR TOPLAYACAĞIM YARDIM EDER MİSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Eylül ayında yurtdışına çıkma durumum olacak. Şu an kullandığım bilgisayarı toplayalı yaklaşık 5 sene oldu ve artık götürmediğini hissediyorum. Yurtdışına çıkma durumum olduğu için de parçaları ucuza getirmeyi düşünüyorum. Birazcık araştırma yaptım ve bunun sonucunda yurtdışından böyle parça getirmenin gümrükte bir sıkıntı yaratmadığını öğrendim. Lütfen tersi bir durum varsa bunu da söylerseniz çok sevinirim. Geleyim bütçeye. Bütçe belirtmek pek doğru olmayacak çünkü baktım ki yurtdışında gtx 980 550 dolar. yaklaşık 1500 tl. burada ise 3300 tl. aklımda birkaç parça var. Bunların üstünden bir sistem kurmak daha doğru olacak.

Şu anki bilgisayarımdan ocz 700w PSU var. Sanırım bu yeterli olacak. Yaklaşık 1 TB'lık da HDD mevcut. O yüzden bunları satın almayacağım.

Satın almak istediğim parçalar: Anakart,işlemci,ekran kartı,SDD ve eğer türkiyedeki fiyatlarıyla çok fark varsa RAM.

Ekran kartı olarak GTX 980 düşünüyorum. 980Ti ve Titan modelleri biraz daha tuzlu....
    İşlemci olarak 5820K ve 4790K arasında kaldım bu ikisinden birisini satın almayı düşünüyorum.
    Anakart hakkında en ufak bir fikrim yok :(
    SDD olarak ise 240 gb'ın yeterli olacağını düşünüyorum.

Malum elektronik ürünlere zam yolda o yüzden kasayı ve eğer çok fark yoksa RAM'i zam gelmeden Türkiye'den satın alacağım.

Bu koşullar altında rahat oyun oynayabileceğim bir sistem tavsiye ederseniz çok müteşekkir olurum.
    Şimdiden çok teşekkürler...

• Yardım edebilecek kimse yok mu :( ?
  • x99 sli plus

5820k

16gb ram

128gb ssd

işinizi görür.
  • leonahic L kullanıcısına yanıt
    EVGA FTW 980
    5820K
    MSI MPOWER X99 USB 3.1
    Corsair Dominator 16GB DDR4 2800 Mhz pahalı gelirse Gskill Ripjawsx 2400-2800 arası
    850 EVO 250 GB

Gerisi süper stabilite ve zevkle kullanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonahic

Merhaba. Eylül ayında yurtdışına çıkma durumum olacak. Şu an kullandığım bilgisayarı toplayalı yaklaşık 5 sene oldu ve artık götürmediğini hissediyorum. Yurtdışına çıkma durumum olduğu için de parçaları ucuza getirmeyi düşünüyorum. Birazcık araştırma yaptım ve bunun sonucunda yurtdışından böyle parça getirmenin gümrükte bir sıkıntı yaratmadığını öğrendim. Lütfen tersi bir durum varsa bunu da söylerseniz çok sevinirim. Geleyim bütçeye. Bütçe belirtmek pek doğru olmayacak çünkü baktım ki yurtdışında gtx 980 550 dolar. yaklaşık 1500 tl. burada ise 3300 tl. aklımda birkaç parça var. Bunların üstünden bir sistem kurmak daha doğru olacak.

Şu anki bilgisayarımdan ocz 700w PSU var. Sanırım bu yeterli olacak. Yaklaşık 1 TB'lık da HDD mevcut. O yüzden bunları satın almayacağım.

Satın almak istediğim parçalar: Anakart,işlemci,ekran kartı,SDD ve eğer türkiyedeki fiyatlarıyla çok fark varsa RAM.

Ekran kartı olarak GTX 980 düşünüyorum. 980Ti ve Titan modelleri biraz daha tuzlu....
    İşlemci olarak 5820K ve 4790K arasında kaldım bu ikisinden birisini satın almayı düşünüyorum.
    Anakart hakkında en ufak bir fikrim yok :(
    SDD olarak ise 240 gb'ın yeterli olacağını düşünüyorum.

Malum elektronik ürünlere zam yolda o yüzden kasayı ve eğer çok fark yoksa RAM'i zam gelmeden Türkiye'den satın alacağım.

Bu koşullar altında rahat oyun oynayabileceğim bir sistem tavsiye ederseniz çok müteşekkir olurum.
    Şimdiden çok teşekkürler...

İşlemci olarak i7-4790K düşürsen anakart tavsiyesi:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z97a-gaming-6-intel-z97-soket-1150-ddr3-3300mhzoc-m2--usb-31-anakart.html?srt=UP

i7-5820K ile:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-x99s-sli-plus-intel-x99-soket-2011v3-ddr4-anakart.html?srt=UP

Ekran kartı:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx980-gaming-4g-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html?srt=PU

Oyun oynamak için önemli olan bu üç bileşen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.