Şimdi Ara

bilgisayar toplama...yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim arkadaşım bilgisayar almak istior toplama....sizce nasıl olmalı ben biraz bilgisayardan anlarım .o da bana güvendi.
    şöle güzel bi şeyler yazın fiyat 800-900 ya da 1000 ...

• öncelikle ne amaçla kullanılacak bilgisayar?
  • oyun oynamak ilk amaç...
  • Overclock yapılmicaksa,
    Anakart.........MSI RS480 95$
    İşlemci..........AMD +3000 S939 venice 170$
    Ram..............512 Twinmos DDR400 45$
    Ekran Kartı.....6200 yada 6600 (ortalama 120-130$, modeline göre fiyat çok fark eder)
    geri kalanda cd-rw, dvd-rw, kasa, monitör sizin kendi zevkinize kalmış.
    Dikkatini çekiorum o/c yapılmaz bu kartla!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taliban -- 17 Haziran 2005, 21:57:10 >
  • Aga ne yaptın yaaa 1000 YTL ile olmaz o iş . Bu adam monitör , cd-rw vs. de alacak
  • oyun oynicam diyo ve ileriye dönük bir sistem bu hem s939 hem PCI-Expresi var. upgrade ederken çok rahat eder. öbür türlü sempronlu bi sistem toplicak 2 sene sora baştan kasa toplicak!!!
  • Gigabyte K8NS nForce3 250 Chipset
    Amd64 2800+ s754
    2*512 Mb DDR 400 Ram
    128 Mb Ati Radeon Msi 9550 [ o/c canavarı ]
    80 Gb Samsung 7200 Rpm HDD
    107S6 Philips fLatron Monitör
    52x32x52 Lg Cd-Rw ve 16x Philips DvD-Rom
    1.44 Mb floopy Disk
    Creative 4.1 Inspire

Unuttuğum bişi var mı ?
  • Ekran kartı seçimine katılmıorum açıkcası, artık 9550 son günlerini yaşıyor bunun yerine 6200 giriş seviye için daha iyi hemde PCI-express ileriye dönük bir kart. nf4 yap 6200 ekle işlemcide doğal olarak +3000 s939
  • quote:

Orjinalden alıntı: taliban

oyun oynicam diyo ve ileriye dönük bir sistem bu hem s939 hem PCI-Expresi var. upgrade ederken çok rahat eder. öbür türlü sempronlu bi sistem toplicak 2 sene sora baştan kasa toplicak!!!

Talip Abi'm adamın parası yetmez ki senin sisteme
  • Gerko'yla MSN'de hararetli tartışmaların ardından kara verdik benim dediğim sistem daha mantıklı.
    çünkü önü açık, biraz daha pahalı ama ileride upgrade olur. gerkonunda sistemi s754 ve agp şimdi pcı-exprese geçmek istiyo ve anakart işlemci ve ekran kartını değiştirmek zorunda!!! yani s754 almak ölü yatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taliban -- 17 Haziran 2005, 22:09:21 >
  • quote:

önü açık

Bu konuyu biraz açar mısın abi ?

• Ben Yardımcı Olmaya Çalışayım Msn'den Destek Veriyoruz
    admin@odevturk.net Ekleyin Her Konuda Yardım Ederiz İnş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gerko

quote:

önü açık

ben sana başbaşa oldumuz bi anada açıcam ozancım

• quote:

quote:

quote:

önü açık

tobe tobe başımıza taş yağcak yahu

Amd64 2800+ s939
    512 Mb DDR 400 Ram
    6600 veya 6200
    bunlari temel alarak diğer parçalari ekle...
    cd-rw,dvd-rw gibi parçalari daha sonrada posta posta alabilirsin..

• peki upgrade ve overclock için uygun bi anakarta sahip orta seviye bi sistem söylermisiniz?AMD işlemcili olsun...orta seviye bir oyun makinesi diyelim???
  • quote:

quote:

quote:

önü açık

• quote:

Orjinalden alıntı: crow

peki upgrade ve overclock için uygun bi anakarta sahip orta seviye bi sistem söylermisiniz?AMD işlemcili olsun...orta seviye bir oyun makinesi diyelim???

Epoxlar O/C konusunda mükemmel seçenekler sunuyor resmen her şeyin ayarı var. her türlü ayar değişikliği yapılabiliyor ve yukardaki sistemden sadece bi 30$ fark eder yaklaşık bir aydır 64 bite geçmek için piyasadaki ürünleri inceliyorum ve şu sonuca vardım ucuz bir sistem için MSI RS480 (çok iyi olmasada 128MB'lik bir onboard ekran kartı mevcut) o/b ekran kartı sayesinde bi süre ekran kartsızda idare edilip para biriktirilebilir. ama o/c özürlü bir kart bu!!! ayar diye bişey yok kartta. epox ise tam o/c ye göre her şeyin ayarı var ama epox'un yanına birde ekran kartı almak şart. seçim ve bütçe sizin kolay gelsin.

• bu arada yeni aklıma eldi Gigabyte'ında Nf4 çipsetli bir anakartı var, "Demon" bu kartla +3000 lik AMD yi sorunsuz 2800Mhz'de çalıştıyor. fiyatı yanılmıyorsam epoxtan daha ucuz ve aynı özellikler var üstünde.
  • taliban arkdaş onlinesan bana da 1000$ lık oyun amaclı
    bi sistem kursana
    3000+ venice filan
    anakart o/c olmucak msi yeter
    ama ekran kartı ne olmaslı sole 150$ lık bişi istiorum
  • yafs şimdi ben çözemedim olaı birisi.doğru bir şekilde toplasın olayı.herkes bişey demiş ortak bir karar alınamamış.bir de cd writer önemsiz herhalde... ya da ben arkadaşa git sen en iyisi bi casper al mı deyim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.