Şimdi Ara

BİLGİSAYAR SORUNUMU ÇÖZENE İSKENDER SÖYLÜYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lenovo ideapad 320 adlı dizüstü bilgisayarım var.Sorun şu bilgisayar amd 530 adlı ekran kartını görmüyor,1 ay önce mavi ekran hatası aldım ardından bu problem ortaya çıktı.Bilgisayardan amdyi kaldırıp tekrar yükledim yine mavi ekran aldım,format atıp tekrar denedim yine olmadı.Ne zaman ekran kartını yüklemeye kalksam mavi ekran alıyorum.BİLGİSAYAR SORUNUMU ÇÖZENE İSKENDER SÖYLÜYORUMYardımcı olup sorunumu çözebilecek bir arkadaş varsa iskender ısmarlarım.

• Mavi Ekran durumu Ramden kaynaklanıyor veya programlar arası çalışma olayından kaynaklanıyor olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: since2002

Mavi Ekran durumu Ramden kaynaklanıyor veya programlar arası çalışma olayından kaynaklanıyor olabilir
    hocam sorun sadece amd driver yüklerken var bilgisayarcıya gösterdim yapamadı çıldırmak üzereyim.
  • Fortus Magandus F kullanıcısına yanıt
    Biraz saçma olabilir belki ama belki port çakışmasindan mavi veriyor olabilir sana tavsiyem
    tüm programları kaldır driverler hariç

örneğin kaldiracagin programlar
    spofity
    bu tur programlarin hepsini kaldir
    bide oyle dene driveri yuklemeyi

olmassa ramleri çıkar oyle dene yuklemeyi birde

x64 driveri kurman lazim belli
    x86 kuruyorsundur onada dikkat et. 32bit kuruyor olabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi since2002 -- 6 Kasım 2019; 19:41:17 >
  • Ekran kartın yanmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birincisi,yukarda arkadaşın dediği gibi formatın peşinden windowsu cracklediğiniz gibi driver'ı yükleyip deneyin.
    Ikincisi,yüklediğiniz driver sürümü hatalı olabilir,Win10 yükleme şansınız varsa Win10 yükleyin o otomatik tanıyor zaten.
    Üçüncüsü bilgisayarın anakartı ve ekran kartı tümleşik değilse ekran kartın yongasını söküp bir projektör ışığın altında yaklaşık 5-10 Santimetre mesafeden 20 Saniye ekran kartı chipsetine tutun,chipsetin etrafını aliminyum folyo ile kapatırsanız kart zarar görmez.(Aliminyum folyoda chipset kadar kare bir delik açmanız kafi olur.)Fırınlama işlemi olarak aratırsanız internette bir çok yöntem bulabilirsiniz.Eğer bunu yapamam derseniz bilgisayarın Bursa'ya gelme durumu varsa ben yaptırılmasını sağlarım.
    Ekleme:İskender de istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silenforce -- 6 Kasım 2019; 19:52:41 >

• Bozulmuştur kart büyük ihtimalle tamiriyle uğraşmak yerine harici ekran kartı takabilirsiniz laptoba tabi eğer uyumluysa.Forumda konusu vardı bakabilirsiniz.

• Ben bi ara win 10 dan 7 ye geçmiştim sonra tekrar win 10 yaptım nedense düzeldi bi de ekran sorunu da vardı o da düzeldi

• Defalarca aynı sorun başıma geldi, ama bir çözüm bulamadım. Ben ekran kartının lehimlerinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bir de Aygıt yöneticisinden bir ss atar mısınız ?

• Hocam kaç bit yüklediğine dikkat et ondan olabilir

• konu yanlıs yerde teknık yardım bolumu
  • Ekran kartının driverini kurmaya çalışıp mavi ekran hatası almak grafik çipsetinin uçtuğu anlamına geliyor, ne yazıkki bu konuda acı tecrübelerim oldu.

• Baska sürüm Windows 10 kurmayı ya da eski surum driver kurmayi denedin mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 6 Kasım 2019; 20:34:19 >
  • Eğer yazılımsal değilde Donanımsal olarak bir hata varsa gpu beslemesinde bir veya gpu altındaki lehimlerde problem olabilir. Driver yüklenince gpu devreye girer ve ciddi şekilde akım çekmeye başlar donanımsal bir sorun varsa hata böylece hata verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 6 Kasım 2019; 21:1:40 >
  • Aynı sorun bende de vardı ekran kartı lehimleri kopmuş ben şöyle bir çözüm buldum laptopun pilini ve harici diskini çıkar ardından hava çıkaran fanlar da dahil bütün yerlerini komple kapat bahtaniye ile falan kapatabilirsin ardından pcyi aç ve pc dışarı hava çıkaramadığı için olabildiğince ısınsın kendi kendine ısınmaktan kapansın kapanınca yine aç bunu 2-3 kere dene.ardından pc soğusun ve pil ve hard diski yerine takarak tekrardan aç ekran kartı lehimleri aşırı ısınmaktan tekrardan lehimlencek bir müddet böyle pc düzelecek tabi bu kalıcı çözüm değil.kolay gelsin

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    hocam bunları yapacak düzeyde teknik bilgi sahibi değilim ama bir araştırıcam teşekkür ederim yazdığın için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buy>akip_giden_yillarim

Defalarca aynı sorun başıma geldi, ama bir çözüm bulamadım. Ben ekran kartının lehimlerinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bir de Aygıt yöneticisinden bir ss atar mısınız ?
    hocam ilk önce ünlem işareti vardı,windowsu tekrar yüklemiştim.Şimdi sürücüyü kaldırdım tekrar yüklemek için maalsef mavi ekran alıyorum.
    BİLGİSAYAR SORUNUMU ÇÖZENE İSKENDER SÖYLÜYORUM

• quote:

Orijinalden alıntı: DoĞu_KaN

Ekran kartının driverini kurmaya çalışıp mavi ekran hatası almak grafik çipsetinin uçtuğu anlamına geliyor, ne yazıkki bu konuda acı tecrübelerim oldu.
    hocam önereceğiniz herhangi bir şey var mı ?
  • ceratosaurus kullanıcısına yanıt
    hocam bite dikkat ettim ondan kaynaklanmıyor
  • Fortus Magandus F kullanıcısına yanıt
    Ürün garantiliyse servise yollayın, değilse çipset değişimi yapılacak değişimin yapıldığından emin olun gözünüzle görme imkanınız varsa görerek değiştirdiler kimileri ısıtıp veya başka yollarla değiştirdim deyip idare edilecek şekilde yapan var. Başka bir çözüm malesef yok

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.