Şimdi Ara

Bilgisayar reset atıyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evimde kullandığım bilgisayarım oyun oynarken kilitleniyor ancak 5 saniye sonra geri geliyordu.Sonra win 7 dosyalarına zarar verdi ve açılmadı.(recovery yapılmadı)formatladıktan sonra tekrar kurmaya çalıştım ancak setup esnasında reset atıyor ve kurulum beklenmedik şekilde bitirilemiyor.Ekran kartı test edildi sorun yok denildi, ramler ve anakart değişti, harddiskler tek tek çalıştırıldı çalışıyor.Sistem özellikleri aşağıda verildiği gibidir.Önerisi olan var mıdır?

*Gigabyte 890XA-UD3 anakart
    *AMD Phenom2 955 İşlemci
    *kingston 2x2 gb 1333 mhz ram
    *Sapphire 4870 512 mb ekran kartı
    *WD 500 gb caviar black
    *seagate barracuda 320 gb
    *LG sata dvd-rom
    *Tagan 700 W power supply
    *Cooler Master rc690 kasa

• cpu fanını temizlemişsindir ?
  • cpu fanının tam oturup oturmadığına ve diğer parçaların sıcaklığına bak
  • bu sorun şimdi herkezde var havalar sıcak diye :D bendede var aynı sorun kış olana kadar elleme bilgisayarına sadece ek fan takabilirsin
  • CPU fanı tam oturuyor çünkü işlemci sıcaklığı bu havada bile 45 C yi geçmiyor.Hava sıcaklığından kaynaklandığını da düşünmüyorum çünkü havalar serin olduğunda da aynı sorun devam ediyordu.Zaten kasa üzerinde ekstradan 6 adet fan daha var.(Cooler Master rc690 kasa).Sadece ekran kartı sıcaklığını göremedim onuda test için gönderdim ve sorun yok ,sağlam dediler.Aklıma sadece güç kaynağı arızası olabileceği geliyor.Nasıl tespit edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

bu sorun şimdi herkezde var havalar sıcak diye :D bendede var aynı sorun kış olana kadar elleme bilgisayarına sadece ek fan takabilirsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.