Şimdi Ara

bilgisayar ötüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarıma format attım, fdisk yaparken bilgisayardan devamlı ses geliyor. Sanki bir yere takılıyormuş gibi. Neden olabilir? Çözümü varmıdır?

• Harddiskte bad sector olusmus olabilir. Bad varsa bunnu bir çözümü yok malesef.
  • bencede hdd de bad sektör oLmuş oLabiLir bir partion magicLe kontroL et bakaLım bide ses nasıL birşeydi cazır cuzur birşeyLer mi
    bazen hdd Ler ses yapıyor
    da
  • harddiskler yoğun olarak kullanıldığında ses çıkarırlar.ama sende bayağı ses çıkıyorsa hardiskin ölmeye yakın demektir.
  • abi sen gel benimkini dinle formay atarken 4kez bad hatası veriyor low level format filan işe yaramadı........
    Bilg. normal kapatmayınca reset atınca HDD lazeri kendini ikinci kez yukarı atabiliyor ve bu da zarar veriyor....
    Defalarca reset atmanın sonucunda böyle şeyler olabilir.........
    HDD fanlardan daha fazla ses çıkartıyor ve erişim süresi çok uzadı ama ölene kadar dayanacağım.......
    Zaten artık HDDmin jumperını da kullanamıyorum sanırım oradaki pinler kısa devreden uçtu......
    Arkadaşın HDDyi taktık bilg. açılmadı..... Jumper takılı iken HDDyi görmüyor makina.......
    Aklıma gelen tek eşy sanırım kısa devra olduğu........
  • kardesim hdd nin mbr(master boot record ) bozulmuş olabilir.hdd partition magic yada herhangibir linux işletim sistemi cd si ile düzeltebilirsin
  • harddiskte badsektör varsa bunu anlamanın en kolay yolu yüzey taraması yapmaktır.

bunu yapınca olan bad yer kullanılamaz olarak işaretlenir ve sorun kalmaz.
  • bunu scandiskle yapabilirsin
  • anakarttaki boot sector virus protection eneable konumda disable yap
  • Sana Tek tavsiye olarak söle güzel bir ata hd almandır. :)
  • belkide fanlar ötüyordur..
  • eğer takılma şeklinde krrrr diye bir ses çıkarıyorsa bil ki bad. Format sonrası chkdsk komutunu verdiğin zaman eğer kullanılan alan varsa bu alanlar bad lerdir. Benim uzun uğraşılar sonucu bulabildiğim tek çare "hdd regenerator" şu ana dek hep işe yaradı. Kolay gelsin...
  • benim dedeiğimi yapyın mı bios tan
    quote:

Orjinalden alıntı: ozdemix

anakarttaki boot sector virus protection eneable konumda disable yap
  • abi senin diskin bad sektor lüde ondan yapıyodur ve bunun çaresi tıpta yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.