Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
28.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Codest

quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

olay nasıl işliyor;

mesela; benim eski okuldaki ilan bu
    http://ogrweb.ktu.edu.tr/duyurular/lisansustu_ilanlar/fbe.pdf
    dikkat edersen, hemen hemen her bölüm için ALAN DIŞI tabiri var. yani işkembenden OLAMAZSIN-YAPAMAZSIN
    diye atmanın gereği yok.

önce bütün okulların master programlarını incele, bi bak bakalım benzer bir durum varmı, ona göre karar ver.
    diyelimki buldun; yaklaşık 1 yıl bilimsel hazırlıkta okuyup, gerekli fark derslerini alırsın, sonra bölüme gecersin.
    ama bilgisayar mühendisi ünvanını alamazsın. çünkü ünvanlar, lisansta kazanılır.
    ama çokta umut baglama.

Hocam ne işkembeden atmasından bahsediyorsunuz ? Sizin alan içi - dışı dediğiniz olay mesela elektrik müh. lisans dereceniz var Bilg. üzerine yüksek yapacaksınız alan dışından kasıt bu. Mühendislik lisans derecesi almadan işletme okuyup müh. üzerine master yapılır mı olacak iş mi bu ?

Arkadaş bilmiyorsun etmiyorsun niye bu kadar sallama derdindesiniz anlamıyoruz ki ? Hem de bir yerlere varmak isteyen insanları da yanlış bilgilendirmiş oluyorsunuz...

4 yıllık Ekonomi bölümü mezunuyum.Geçen sene ODTÜ Bilgi Teknolojileri sertifikasını aldım .Bir nevi kurs yani.Fakat Bilgisayar mühendislerinin okulda gördüğü dersleri kapsıyordu. . Almış olduğum sertifika sayesinde Yazılım Mühendisliğinden yüksek lisansa başlayacağım.

Sadece İşletme mezunu halinizle Bilgisayar Mühendisliğinden yüksek başvurusu yaparsanız kabul şansınız gerçekten çok az olur. Bence biraz bölümle ilgili bilgi edinin ve bu açığınızı kurslara kapatın.O zaman sizi almamaları için bir sebep yok.

He bir de amacınız kariyer alanında yükselmekse tercihinizi tezsiz bölümlerden yapın.Hem de kabul olma olasılığınız daha yüksek olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuckFou -- 10 Eylül 2015; 17:48:48 >

• Bizim Üniversitede yoktu. Tekrar kontrol ettim yok ama özel üniversitelerde bence kesin vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar tekrar ben.
    Planım doğrultusunda muafiyetlerim le birlikte 4 yıllık bilg. müh. bölümünün 3. yılında şuan son sınıfındayım. Diplomayı nasipse bu sene alıp yüksek lisans başvurumu yapacağım.
    Böyle bir yönteme gidebilirsin.
    Başlamak yolun yarısı, gerisi yavaş ilerliyor :)
  • Hocam selamlar,

Yüksek lisansını yaptın mı? Süreç nasıl işledi? Bilgi verebilir misin?

Ben de işletme den sonra Big. Müh. yüksek lisans yapmak istiyorum. Eğer Bilg. Müh. yüksek lisans yaparsam kariyerimde "Mühendis" title ı alabilir miyim ?

Yardımcı olanlara şimdiden Teşekkürler,

• Para varsa ABD gibi ülkelerin 8 aylık programı var. Mezun olur olmaz yıllık 140 bin dolara iş buluyorsunuz. Tabii Okulun 8 aylık ücreti 90 bin dolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fklyc

Hocam selamlar,

Yüksek lisansını yaptın mı? Süreç nasıl işledi? Bilgi verebilir misin?

Ben de işletme den sonra Big. Müh. yüksek lisans yapmak istiyorum. Eğer Bilg. Müh. yüksek lisans yaparsam kariyerimde "Mühendis" title ı alabilir miyim ?

Yardımcı olanlara şimdiden Teşekkürler,

Mühendis ünvanını kullanamazsınız yl ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.