Şimdi Ara

Bilgisayar mühendisliği öğrencisine tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Notebook/Ultrabook almayı düşünüyorum ve en azından 4-5 yıl kullanacağım. Sık sık kod yazacağım, dizi izleyeceğim ve müzik dinleyeceğim. Okul yurt arasında da haftada en az 3 gün taşıyacağım. Gerektiği zaman kütüphanede ders çalışacağım. Aradığım özellikler şu şekilde:
    - 15.6 inch
    - Intel i7 işlemci
    - 6 saat ve üzeri pil ömrü
    - Yazılım geliştirme platformlarını sorunsuz bir şekilde kullanma (Eclipse, Visual Studio, vs)
    - Yüksek ekran çözünürlüğü. Güzel ses kalitesi.
    - Ortalama altı bir sıcaklık seviyesi (Isınma benim için en büyük problemlerden birisi)
    Portatiflik en büyük sorunum değil. DVD okuyucu olması şart değil ancak tercihim.
    Bütçem 2500 civarı, çok gerekirse 3000'e de çıkabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertysn

Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Notebook/Ultrabook almayı düşünüyorum ve en azından 4-5 yıl kullanacağım. Sık sık kod yazacağım, dizi izleyeceğim ve müzik dinleyeceğim. Okul yurt arasında da haftada en az 3 gün taşıyacağım. Gerektiği zaman kütüphanede ders çalışacağım. Aradığım özellikler şu şekilde:
    - 15.6 inch
    - Intel i7 işlemci
    - Yazılım geliştirme platformlarını sorunsuz bir şekilde kullanma (Eclipse, Visual Studio, vs)
    - Ortalama altı bir sıcaklık seviyesi (Isınma benim için en büyük problemlerden birisi)
    Portatiflik en büyük sorunum değil. DVD okuyucu olması şart değil ancak tercihim.
    Bütçem 2500 civarı, çok gerekirse 3000'e de çıkabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Konu olarak daha kısa konu açsanız daha çok yorum gelebilir(bence kesin gelir :)

Şimdi şöyle söyleyeyim 6 saat şarj full hd ekranlı notebook larda duyduğum birşey değil, 9 hücreli piller bile max 3 saat civarı olur

O fiyat aralığı için en iyisi Bence Lenovo Y500, vatandan alınırsa tabi çünkü oradaki ekran kartı sli, başka hiç bir yerde sli değil
    Bu arada bu dediğimden ikitane var, seri nosu 499 ile biten sorunlu, 470 olanıalın ama şimdilik stokta yok

O olmazsaMSİ GE60 a bakın

Veyaa
    Asus N56vz

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimdekori

quote:

Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Notebook/Ultrabook almayı düşünüyorum ve en azından 4-5 yıl kullanacağım. Sık sık kod yazacağım, dizi izleyeceğim ve müzik dinleyeceğim. Okul yurt arasında da haftada en az 3 gün taşıyacağım. Gerektiği zaman kütüphanede ders çalışacağım. Aradığım özellikler şu şekilde:
    - 15.6 inch
    - Intel i7 işlemci

Konu olarak daha kısa konu açsanız daha çok yorum gelebilir(bence kesin gelir :)

Şimdi şöyle söyleyeyim 6 saat şarj full hd ekranlı notebook larda duyduğum birşey değil, 9 hücreli piller bile max 3 saat civarı olur

O fiyat aralığı için en iyisi Bence Lenovo Y500, vatandan alınırsa tabi çünkü oradaki ekran kartı sli, başka hiç bir yerde sli değil
    Bu arada bu dediğimden ikitane var, seri nosu 499 ile biten sorunlu, 470 olanıalın ama şimdilik stokta yok

O olmazsaMSİ GE60 a bakın

Veyaa
    Asus N56vz

hocam msi ge60ın da bi ton çeşidi var. Anlamıyorum pek hangisini tavsiye edersiniz

• Toshiba P875-329 kullanıyorum. 5.200 liraya aldım fakat şuan 4000'e hatta altına bulman mümkün. Tek kelime ile harika makine. Bakmanı öneririm hocam.
  • ibrahimdekori kullanıcısına yanıt
    Şarj süresini güç koruma modunda minimum parlaklıkta kullanırken özel durumlar için söylemiştim, haklısın. %90 prize bağlı kullanacağım zaten. Performans daha önemli benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mids

Toshiba P875-329 kullanıyorum. 5.200 liraya aldım fakat şuan 4000'e hatta altına bulman mümkün. Tek kelime ile harika makine. Bakmanı öneririm hocam.

Toshibayı çoook çok pahalı almışsınız da

Oyun çok oynar mısınız
  • quote:

quote:

Toshiba P875-329 kullanıyorum. 5.200 liraya aldım fakat şuan 4000'e hatta altına bulman mümkün. Tek kelime ile harika makine. Bakmanı öneririm hocam.

Oyun çok oynar mısınız

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/toshiba-p875-329-p875-329-notebook-core-i7-240ghz-16gb-2tb--173-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65456
    Şurdan bi bakmanı öneririm hocam. Knight Online oynuyorum aynı anda da C++ çalışıyorum :) makinenin harika ses kalitesi var. İçindeki ses sistemi 650 liralık bir sistem. Memnunum ben araştırmanı öneririm.

• Mids M kullanıcısına yanıt
    Çok sağlam bilgisayar önermişsin ancak bu 17inch ve benim bütçemi baya bi aşıyor
  • quote:

quote:

quote:

Oyun çok oynar mısınız

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/toshiba-p875-329-p875-329-notebook-core-i7-240ghz-16gb-2tb--173-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65456
    Şurdan bi bakmanı öneririm hocam. Knight Online oynuyorum aynı anda da C++ çalışıyorum :) makinenin harika ses kalitesi var. İçindeki ses sistemi 650 liralık bir sistem. Memnunum ben araştırmanı öneririm.

Oyun pek oynamıyorum oynarsam da ağır oyunlar değil, gerekirse grafik ayarlarını düşürürüm. Daha çok çalışma ve film/dizi için kullanacağım

• quote:

Çok sağlam bilgisayar önermişsin ancak bu 17inch ve benim bütçemi baya bi aşıyor

Aynısının 15,6" modeli var mı bilmiyorum ama makine harbiden güzel. Ben bundan önce Casper kullandım hayatımın pişmanlığıydı. Araştırırsan belki 3000 civarına bulursun hocam vatanın indirim günlerini de takip et;)

Edit: Ayrıca belirtmek isterim dikkatini çekti mi bilmiyorum ama kasası tamamen magnezyumdan oluşmakta. Bilgisayarı 24 saat kapatmıyorum hala buz gibi. Normal ısıda falan değil, bildiğin soğuk yani. Kendi kendini soğutma kapasitesine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mids -- 2 Ağustos 2013; 0:19:06 >
  • Bilgisayarı almak için acelem yok yaz sonuna hatta eylül ortasına kadar bekleyebilirim. Mutlaka bi indirim yakalarım. Var mı başka önerisi olan?
  • Arkadaşlar var mı bi mühendis şunu kullanıyorum kesinlikle al diyen?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.