Şimdi Ara

(Bilgisayar Mühendisliği İş Hayatı) Tavsiyelere Ihtiyacim Var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
3
Favori
1.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Genel kani devlette calisanlarin ful yatiş yaptigi yonunde. Istisnalar vardir elbet ama turkiye kosullarinda aksinin dogru oldugunu dusunmuyorum. Bu durum mesleki tatmin saglamaz bana gore, zevk almadigin seyi de yapmak, bos bos da otursan rahatsiz eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertan2002

quote:

Orijinalden alıntı: senatorts

Ne üzerine yazılım yapıyorsunuz hocam İsviçre'de ?

her şey üzerine :) masaüstü, web, servis, mobil, elektronik ... projesine göre değişiyor.. baya da türk yazılımcı arkadaş var ..

nasil gittiginizi kısaca anlatırmısınız mezun olduktan sonra türkiyedenmi basvuru yaptınız yoksa oraya gidip ordamı iş aradınız ingilizce den baska dil istiyorlarmı programlama düzeyiniz nasil ? Baska bir ülkeden yazılımcı almak özelliklede daha az gelişmiş bir ülkeden çok mantıklı gelmiyor bana o ülkenin mezunlarından ya çok iyi bilgisi olmalı yada çok daha düşük maaşa çalışmali diye düşünüyorum sonucta o ülkedede tonla yazılımcı adam var

• quote:

Orijinalden alıntı: inanc.cakil

quote:

quote:

her şey üzerine :) masaüstü, web, servis, mobil, elektronik ... projesine göre değişiyor.. baya da türk yazılımcı arkadaş var ..

nasil gittiginizi kısaca anlatırmısınız mezun olduktan sonra türkiyedenmi basvuru yaptınız yoksa oraya gidip ordamı iş aradınız ingilizce den baska dil istiyorlarmı programlama düzeyiniz nasil ? Baska bir ülkeden yazılımcı almak özelliklede daha az gelişmiş bir ülkeden çok mantıklı gelmiyor bana o ülkenin mezunlarından ya çok iyi bilgisi olmalı yada çok daha düşük maaşa çalışmali diye düşünüyorum sonucta o ülkedede tonla yazılımcı adam var

isvicre disardan adam almiyor hocam, ab uye ulkelerinin vatandaslari bile zor giriyor. Ben egitim amacli gittim.. Ya bu sekilde gelebilirsiniz ya da turkiyede bir isvicre firmasiyla calisip transfer yapilarak gelebilirsiniz, bir de evlilik olayi var, onun disinda gelme sansiniz yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

isvicre disardan adam almiyor hocam, ab uye ulkelerinin vatandaslari bile zor giriyor. Ben egitim amacli gittim.. Ya bu sekilde gelebilirsiniz ya da turkiyede bir isvicre firmasiyla calisip transfer yapilarak gelebilirsiniz, bir de evlilik olayi var, onun disinda gelme sansiniz yok

egitim amaçlıdan kasıt erasmus mu yoksa yüksek lisans mı ? Burda hangi okuldaydınız ve aranan şartlar neler ? gittiginiz zaman ordanmı mezun oldunuz yoksa 1 sene gidip tekrar türkiyeye dönüp burdanmı mezun oldunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

egitim amaçlıdan kasıt erasmus mu yoksa yüksek lisans mı ? Burda hangi okuldaydınız ve aranan şartlar neler ? gittiginiz zaman ordanmı mezun oldunuz yoksa 1 sene gidip tekrar türkiyeye dönüp burdanmı mezun oldunuz

erasmus ile cek cumhuriyetine gittim, isvicre de yuksek lisans yapiyorum, tr de mugla dan mezun oldum.
    aranan sartlar genel olarak ayni,
    her hangi bir ortalama istenmiyor ama yuksek olmasi iyi olur,
    benden dil ispati istemediler ama bazi univler dil puani istiyorlar (toefl,ielts)
    onun disinda zaten guzel bir cv im vardi, bir cok proje yaptim o yuzden avantajliydim.. sorun olmadi secilmek ancak vize sureci yordu beni.. kolay olmadi bu sureci atlatmak, isvicre de bir arkadasim vardi, yardimci olmasaydi yetisebilecegini sanmiyordum.

isvicre yerine daha kolay gidilebilecek ulkelere bakin, polonya, almanya, avusturya gibi..

• konu takip . Tecrübeli arkadaşlar kendi hikayelerini anlatırsa seviniriz. Okumakta olan arkadaşlarımızda düşüncelerini planlarını bizimle paylaşırsa herkes bilinçlenmiş olur.
  • özel sektörde 3-5 yıl içinde devletteki maaşı katlarsın rahatça ama koşullar çok daha yıpratıcı olur.
    ama günün sonunda misli misli daha çok kazandığın için yaşadığın hayat daha farklı olur.
    özel sektörde çalışıp keşke diyeceğini sanmam. ama devlette çalışıp keşke deme ihtimalin var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zztrk

konu takip . Tecrübeli arkadaşlar kendi hikayelerini anlatırsa seviniriz. Okumakta olan arkadaşlarımızda düşüncelerini planlarını bizimle paylaşırsa herkes bilinçlenmiş olur.

Amerika da Mobile/Cloud Software Engineering uzerine doktora yapiyorum. Yurt disi yuksek lisansi icin bir rehber hazirlamaya calismistim. Isterseniz bir goz atin.

http://forum.donanimhaber.com/m_100610644/tm.htm
  • Eğer sevmiyorsanız hiç başlamayın ben taa küçükken başladım programcılığa hiç sevmediğim zamanlarda oldu eziyet gibi geliyodu sevmeye başlıyınca süper oluyokendi kendime modelleme yapıp program yazmayı çok seviyorum eğer sizde de boyle belirtiler var ise memurluğu boşverin sevdiğiniz işi yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoWeDoR

Hocam belirttiğim gibi para çok önemli değil benim için. Hayatta belli bir düzende ilerler isem bana yeterli olacaktır. Baktığım zaman bilgisayar mühendisliği memur maaşları 3000 TL civarında, benim için gayet yeterli görünüyor.

4 sene bilgisayar mühendisliği okumak bence bir şey değil. Bölüme giren herkes (Kapasitesi vardır demektir), bir şekilde bitirir.
    Şu an ortalamam 3.28, ancak bundan sonrası için bu kadar fazla kendimi yormak istemiyorum. Diploma notunu önemsemeden, dersleri geçmek için uğraşsam yeterli olacaktır diye düşünmekteyim.
    Ayrıca ingilizce kasıyorum, programlamada kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İngilizceyi ve programlamayı bırakıp, kendime daha geniş bir zaman ayırabilirim, ve daha önümde 3 yıl olacak. Bu süreçte KPSS çalışırım diye düşünüyorum. Sınav dönemi gelince de zorlanmadan girip puanımı alır ve yerleşirim diyorum.

Böyle düşünmemin sebebi de var elbette; hayattaki kişisel amaçlarım, planlarım eskisine göre başkalaşım geçirdiği için, artık bunlarla uğraşmaktan uzak kalmak istiyorum. Devlet memuru olayım, kısa yoldan bu iş bitsin istiyorum.

bence yazılımda kendini geliştirirsen özel sektörde memur gibi çalışırsın alternatif olarak ekstra kurslar vs. donanımını arttırıp bir firmaya girdikten 2-3 yıl sonra orta sınıf bir yönetici olup sonra başkalarına iş yaptırarak para kazanabilirsin. Tabii ki memurluk daha iyi devlet batmaz kapanmaz maaşları geç yatırmaz. Fakat memurlukta ne uzar ne kısalırsın. Bölüm çok iyi ve bu bölümde uzayıp gidebilirsin. Standartların çok farklı olur. Anladığım kadarıyla bazı ikilemlerde psikolojik bir dönemden geçiyorsun. Benden sana bir dost ve bir kardeş tavsiyesi bu bölümden hayatını güzelliştir.. Ama yok ben uğraşamam sevmiyorum yada sıkıntı çekmek istemiyorum vs. diyorsan da paradan da önemli olan mutluluktur. Mutlu olduğun işi yap bence.

• ertan2002 kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar. Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Akmasa da damlayacak şekilde 3 5 kuruş para kazanmak istiyorum. Sizce hangi alana yönelmeliyim. Biran önce elime ekmeğimi almak istiyorum. Bir genç olarak aile ekonomisine katkı sağlamak istiyorum. Tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum hocam.

• Merhaba

Cabuk yoldan kazanmak istiyorsan bana göre en mantiklisi mobil marketlere girmen. Ücretli-ücretsiz(reklam gelirli) uygulamalar yapabilirsin. Güzel bir proje bulursan tutulursa iyi kazanabilirsin tez zamanda.

Biraz daha uzun sürecek bir yapmak istiyorsan da, henüz girilmemis bir sektör bulup onlarin eksiklerini kapatacak uygulama gelistirebilirsin. Atiyorum kuaförlerin öyle bir sistemi olmasaydi ve sen güzel bir kuaför uygulamasi yaparak iyi para kazanabilirdin. Ya da var olan program cok yetersiz kaliyorsa, daha iyisini yapabilirsin. Tabi burada pazarlama yetenegi de devreye giriyor. Iyi yapmis olsan da iyi pazarlamak önemli

basarilar

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.