Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisi Ne kadar alır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar bu konuya benzer birsürü kun var ama benim bu konuda merrak ettiğim şey başka

Bilgisayar mühendisi olmuş yada olucak arkadaşlar;
    Kaç para kazanıyorsunuz önemli olan hangi okuldan mezunsunuz?
    bu iki sorunun cevabı benim için çok önemli şimdiden sağolun

• gfbahmetli kullanıcısına yanıt
    Ben de henüz öğrenciyim fakat konu hakkında biraz bilgim var.
    Bilgisayar mühendisi için iki seçenek var:

Devlette çalışmak:
    -Devlette yatmak daha doğru aslında. Siteye 1-2 haber eklersin haftada, projeksiyon cihazının fişi çıkmıştır. Onlara bakarsın.
    -3000 tl civarı maaş.
    -Kendini geliştirmen ya da güzel bir üni. mezunu olman gerekmez.

Özel sektörde çalışmak:
    -Eğer dereceyle girdiğin bir üniversiteden dereceyle mezun olursan ve kendini de farklı kodlama dillerinde geliştirirsen cidden iyi para kazanabilirsin.
    -Normal bir üni. mezunu isen olay tamamen kendini ne kadar geliştirdiğinle alakalı olarak gelişir. Üni. bitirdiğin bilginle kalmazsan devlet memurundan iyi maaş alman olası.
    -Yalnız, işte yatma gibi bir durum yok.
    -Bu dediklerim(özel sektör) büyük şehirler için geçerli. Hatta belki de sadece İstanbul için.

Emin olduğum tek bir şey varsa o da bir işe sadece parası için girersen en iyi ihtimalle mutsuz olursun. Mutsuz olduğun bir işte para da kazanılmaz hani.
    İstanbul dışı bu işte çalışmak mümkün mü cidden bilmiyorum. Mesela Anadolu'nun herhangi bir ilinde bilgisayar mühendisi iş yapabilir mi? Bilenler cevaplarsa sevinirim.
    TAKİP

• teknik üniversitelerden birinde mezun olursan parayı kırarsın, olmadı devlette 3 milyar maaşla çalışırsın ama belirttiğim gibi üniversitede "teknik" olsun
  • mehmud M kullanıcısına yanıt
    Ben bilgisayara aşırı ilgi duyuyorum sevmediğim bir mesleği bıkrak yaptırmak okumak bile okutamazlar :D cevap için teşşekkür ederim benim düşüncem yıldız teknik yada istanbul üniversitesi inşallah sizin görüşünüz nedir istanbul yada yıldız teknik hakkında bilgisi olan varsa yardımçı olursa sevinirim
  • çok para kazandıran mühendislik diye bir şey yok. mezun olanların yüzdelik büyük bir bölümü istikrarlı para kazanamaz. parası çok olan bir şirkette yeni kadro oluşursa size bir ipone telefon, 100km 20 tl yakan kiralık bir araç benzini şirketten, şirket tarafından kiralık bir ev verir, birde yüklü bir maaş. karakterinizde iyise bu durum söz konusu.

ticaret ilk talepte para kazandırır, rekabet iflasları ve işsizliği beraberinde getirir..

iş bulmak, uçak bileti almaya benzer, uçak indiğinde işsiz kalırsın.

paran varsa bakıla bakıla ölürsün. paran yoksa sürüne sürüne ölürsün.

Bilgisayar Mühendisi Ne kadar alır

• unknown115 U kullanıcısına yanıt
    Güzel cevap olmuş :D Özlü söz gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.