Şimdi Ara

Bilgisayar Masası Upgrade.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi geceler. Bu projeye başlama amacım öncelikle eski bilgisayar masamdan sıkıldığım için düşündüm. Masaüstünden notbooka geçmem ve masanın ufak gelmesi doğrultusunda düşündüm. Resimdede anlattım ama burdada dile getirmek istiyorum. Üst raf kısmı sökülerek sol tarafa extra uzaltma yapılacak ve L masa olarak tabir edilen köşeli sisteme geçilecek
    PC kasasını koyduğum yere kapak yapılarak o bölüm dolap olarak kullanılacak. Ve bütün masa sökülerek her parça carbon yapıştırmayla kaplanacak. alttan yeşil şerit ledle son haline getilecek . Tanıdık marangozda buldum bi kaç konuda yardımı olacak gibi. kısmetse bir kaç güne başlamayı düşünüyorum .

• güzel bekliyoruz
  • önlerden güzele benziyor
  • Çok güzel görünüyor eğer beğenirsem bende yaptırırım herhalde çünkü yeni kasa aldım sığmıyor .Takip .
  • quote:

Orijinalden alıntı: raSe34

İyi geceler. Bu projeye başlama amacım öncelikle eski bilgisayar masamdan sıkıldığım için düşündüm. Masaüstünden notbooka geçmem ve masanın ufak gelmesi doğrultusunda düşündüm. Resimdede anlattım ama burdada dile getirmek istiyorum. Üst raf kısmı sökülerek sol tarafa extra uzaltma yapılacak ve L masa olarak tabir edilen köşeli sisteme geçilecek
    PC kasasını koyduğum yere kapak yapılarak o bölüm dolap olarak kullanılacak. Ve bütün masa sökülerek her parça carbon yapıştırmayla kaplanacak. alttan yeşil şerit ledle son haline getilecek . Tanıdık marangozda buldum bi kaç konuda yardımı olacak gibi. kısmetse bir kaç güne başlamayı düşünüyorum .

ayaklarımı koyacağım yer nasılll

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.MUDUROGLU

quote:

İyi geceler. Bu projeye başlama amacım öncelikle eski bilgisayar masamdan sıkıldığım için düşündüm. Masaüstünden notbooka geçmem ve masanın ufak gelmesi doğrultusunda düşündüm. Resimdede anlattım ama burdada dile getirmek istiyorum. Üst raf kısmı sökülerek sol tarafa extra uzaltma yapılacak ve L masa olarak tabir edilen köşeli sisteme geçilecek

hocam orası asıl olarak yazıcı koymak için yapılan bölüm fakat yazıcı kullanmadığım için vee kış aylarında ayaklarımdan soğuk almamak için orayı yeni konsepte soktum ve ayaklarımı koyduğum yer olarak yeni makamına terfi ettirdim

• Çok mantıklı beklemedeyim bana da lazım böyle bir şey.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.MUDUROGLU

quote:

hocam orası asıl olarak yazıcı koymak için yapılan bölüm fakat yazıcı kullanmadığım için vee kış aylarında ayaklarımdan soğuk almamak için orayı yeni konsepte soktum ve ayaklarımı koyduğum yer olarak yeni makamına terfi ettirdim

Masaüstü kullanırken hoparlörlerin ikisini alta o bölüme koymuştum , hoparlörün üstündeydi ayaklar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benimki vidalıda üzerinde bass var fena vuruyor kapalı alanda
  • şu carbon işini halledeyim başlıcam hayırlıyısla. tatildeyken okul başlamadan bitirmek lazım :)
  • Güzel bir şeyler çıkacak gibi gözüküyor takipteyim.
  • quote:

şu carbon işini halledeyim başlıcam hayırlıyısla. tatildeyken okul başlamadan bitirmek lazım :)

normal bir bilgisayar masasının sadece üst kısmını siyah yapmak istiyorum ben hem diğer parçalarla uyumlu olması için hem de hafif plastik ya da nasıl diyebilirim mousepad tarzında bir şey yapmak istiyorum. Hangi işlemi uygulamak gerek bilginiz var mı ?
  • yokmu bi gelişme
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

quote:

şu carbon işini halledeyim başlıcam hayırlıyısla. tatildeyken okul başlamadan bitirmek lazım :)

normal bir bilgisayar masasının sadece üst kısmını siyah yapmak istiyorum ben hem diğer parçalarla uyumlu olması için hem de hafif plastik ya da nasıl diyebilirim mousepad tarzında bir şey yapmak istiyorum. Hangi işlemi uygulamak gerek bilginiz var mı ?

valla mousepad gibi süngerimsi bir malzeme ve toplu şekilde bulabilirmisiniz bilmem. bu laminat parklerin altına elyaf tarzı bir ürün seriliyor eğer istediğiniz gibiyse ona başvurabilirsiniz. ama karbon yüzeyde mat ve pürüzlü olduğu için daha çok kumaşımsı bir hava katıyor. tabi sizin tercihiniz bir bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: komando57

yokmu bi gelişme

Hocam henüz yok :) inanın vakit olmuyor ya. ama yarın kesin olarak netleştiricem olayı sonra sizi bilgilendiririm.
  • merhaba öncelikle projede başarılar dilerim kardeşim

sana naçizane önerim masanda ergonomiyi ön planda tut..

örnek projenin aykları yükseklik ayarlı olsun masanın üzerine çömelmemen için ve sırt ve boyun ağrıları oluşması önlenir

örnek

1

2

klavye nin altındaki zemin oval / yada balık sırtı şeklinde tasarla bileklerini desteklesin ve kan akışı için

ayrıca alta doğruda tatlı bir uzantı yaparsan daha sağlıklı olur ...

örnek resim

1

2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamın1i -- 9 Mart 2013; 14:40:46 >

• ergonominin ön planda tutulduğu bir çalışma

2

http://codinghorror.typepad.com/.a/6a0120a85dcdae970b01287770121a970c-pi

3

4

http://notoku.com/wp-content/uploads/2415_03_sek_3_1.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamın1i -- 9 Mart 2013; 15:41:00 >

• ek : bu link çok bilgisayar kullanan arkadaşlarımız için incelenmesinde çok fayda olan bir yazıdır..

okumak için tıklayın
  • hani yokmu bir gelişme proje çöpemi gitti
  • cd lik hariç benim masayı tarif etmiş

http://forum.donanimhaber.com/m_69273663/tm.htm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.