Şimdi Ara

Bilgisayar kendi kendine kapanıp açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhabalar.Benim bilgisayarım kendi kendine açılıp kapanıyor.Sorunu ne olabilir acaba yardım ederseniz sevinirm.Anakart sıcaklığı :35 işlemci sıcaklığı:55 işlemcim p:4 ht anakart asus p5vdx

• İşlemci sıcaklığı çok yüksek anakart da öyle bunların sıcaklık koruması falan varsa biostan yaptıysanız öle yapabilir yada kablolar sıcaktan şekil değiştireip temassızlık yapıyor da olabilir olmadı psu(power supply) dandır

Anakartta veya ram dede temassızlık olabilir işi iyi bilmeden açıp kapatabilirsiniz (başıma çok geldi işi bilmediğim zamanlar Yanlış anlama işi biliyor sundur ama belki tam oturmamışta olabilir.Ölesine söledim yani)

Forumda baya bi sorulmuştu sanırım önemli alternatifleri bunlar dı bi dolaş formu buraya cevap yazarlar başka bişey aklıma gelmiyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonŞaman -- 21 Ocak 2007; 22:18:05 >
  • Dikkat et. Reset atmanın açılıp kapanmanın en büyük sorunu ısınmadır. Isıyı kontrol altında tut. Fanlara bak özellikle işlemcinin üstündekine...
  • arkadaslar cevaplarınız için teşşekkürler fakat işlemcinin sıcaklık çalışma aralığı 45-65.kutusunda öle yazıyordu.Fakat anakart çok mu ısınıyor acaba ondan emin diilim?
  • ram'den kaynaklanma ihtimalide bar Nano sn'leri uyumsuzluğu da olabilir Kullanılmadan kapanma ise hibernation'u yada power manager seçeneklerini deactive ederk dene

bu arada pc'de service pack 2 mi yüklü?
  • RAMleri farklı slotlarda deneyin. Slotları temizleyin. Bir de ekran kartı ve işlemci fanlarını kontrol edin.
  • işlemci sıcaklıgın çok yüksek degil normal sıcaklıklar bunlar
  • arkadaşım orda mısın pcde service pack 2 mi yüklü?
  • evet kardes service pack yüklü bilgisayara.Anlamıyorum neden böle bi durum oluyor.hiç kullanılmadan kapanmıo kullanıorum bi süre daha sonra kapatıo alet kendini.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pell

evet kardes service pack yüklü bilgisayara.Anlamıyorum neden böle bi durum oluyor.hiç kullanılmadan kapanmıo kullanıorum bi süre daha sonra kapatıo alet kendini.

kendimden örnek vereyim XP cd sine sp2 yi entegre etmiştim. Aynı cd yi bir başka arkadaşıma da vermiştim.
    Onda da aynı sorunlar olmaya başlamıştı. sonra Xp yi normal olarak kurmuştum ve üzerine
    sp1 ilave etmiştim. Ne olur ne olmaz diye sp2 kurmadım. sorunsuz çalışmıştı. işin ilginci entegre ettiğim xp sp2 li cd den kurduğum başka sistemler de var ama onlarda da hiçbir sorun olmamıştı. Ama tahmin edeceğiniz gibi o bilgisayarlarda pek fazla parça yok.
  • anladım yani xpden dolayı olabilir diosun bunlar.Onu da bir deniim o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.