Şimdi Ara

Bilgisayar hafızası kendi kendine doluyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
8.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Uzatmadan konuya gireyim hemen.

Bilgisayarımın C: bölümündeki boş alan her geçen gün kendi kendine azalıyor. İnternet önbelleğini siliyorum tarayıcıları temizliyorum, başka program da kurmadığım halde kendi kendine artıyor hafıza. Dün 20 GB boş alan varken bugün 18'e düşmüş durumda. Bilgisayarımda virüs yok (eset smart kullanıyorum)

Bu hafızayı dolduranın ne olduğunu öğrenebileceğim bir yöntem varmı? Hani hangi klasörün büyütüğünü, hangi uygulamanın genişlediğini falan.. Böyle bir yöntem varsa söylerseniz mutlu olurum.

App Cleaner kullanıyorum ama bir çok seçenek işaretli olmasına rağmen temizlikten sonra en fazla 250-300 MB yer açıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

• İşletim sistemi ?
  • Eğer kendini sürekli güncelleyen oyun, uygulama, proğram vb. yoksa sistemi virüs taramasından geçirin ve Disk Birleştiricisini deneyin derim. Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkish_Union-687

İşletim sistemi ?

Windows 7 Home premium 64 bit
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffrkalt

Eğer kendini sürekli güncelleyen oyun, uygulama, proğram vb. yoksa sistemi virüs taramasından geçirin ve Disk Birleştiricisini deneyin derim. Kolay gelsin...

Virüs taramasından geçirdim ESET ile, virüs bulamadı. Disk birleştiricisi de yer açmak için kullanılmıyor mu? Bana alan lazım değil, sadece alanın neden git gide küçüldüğünü merak ediyorum.
    Uygulamaların güncellemelerinden kaynaklanan bir durum olsa, aniden ve büyük ölçüde azalma olur. Bu neredeyse her dakika, kb-kb azalıyor.
  • herhangi bir program sildiyseniz, sildiğiniz program arka planda (appdata/roaming genelde) çok fazla çöp bırakmış olabilir, sildiğiniz programla beraber o çöpler de gittiği için programdan kat be kat fazla yer açılır. bunu genelde interneti kullanan tüm programlarda, özellikle de chrome, mozilla gibi tarayıcılarda sık sık görebiliriz.

bunun dışında aklıma gelen bir başka etken de, oyun silmişseniz save dosyaları olabilir.

edit: birşey daha var, herhangi bir indirme programında birşeyler indiriyorsanız; genelde indirme programları da roaming te "indirdiğiniz dosya tamamlana kadar" , indirdiğiniz dosyanın boyutu kadar alanı saklı tutar. dosyayı download ettiğiniz klasöre tamamen indirdiğinizde "veya iptal ettiğinizde" o geçici indirme dosyası silinir. Sebebi bu da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulstriper

herhangi bir program sildiyseniz, sildiğiniz program arka planda (appdata/roaming genelde) çok fazla çöp bırakmış olabilir, sildiğiniz programla beraber o çöpler de gittiği için programdan kat be kat fazla yer açılır. bunu genelde interneti kullanan tüm programlarda, özellikle de chrome, mozilla gibi tarayıcılarda sık sık görebiliriz.

bunun dışında aklıma gelen bir başka etken de, oyun silmişseniz save dosyaları olabilir.

edit: birşey daha var, herhangi bir indirme programında birşeyler indiriyorsanız; genelde indirme programları da roaming te "indirdiğiniz dosya tamamlana kadar" , indirdiğiniz dosyanın boyutu kadar alanı saklı tutar. dosyayı download ettiğiniz klasöre tamamen indirdiğinizde "veya iptal ettiğinizde" o geçici indirme dosyası silinir. Sebebi bu da olabilir.

save dosyası ve artık çöplerin etkisi olmayacağını sanıyorum. çünkü sürekli artıyor kendi kendine. indirme programının geçici dosyaları, indirme tamamlandıktan sonra siliniyor. tarayıcılarımın geçmişini de temizliyorum değişen bir durum yok malesef

• ceza4635 kullanıcısına yanıt
    Sistem geri yükleme noktaları eskisini silmiyorsa yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Sistem geri yükleme noktaları eskisini silmiyorsa yapar.

en geride 29.05.2014 var
    Selam
    Geri yükleme noktası kaç GB biriktirmiş ona bir bakın. Ya da geri yüklemeyi sildikten sonra kendiniz elle yeniden oluşturun.
    Diğer yandan Denetim masası > İşlem merkezi'ni açın ve oradaki Bakım yazan yeri genişleterek Windows yedekleme ile ilgili bilgiyi kapatın.
    Bu durumda arka planda yedekleme işlemi çalışmayacağından HDD içinde de bir değişiklik olmayacaktır..

Bunları yaptıktan sonra durumda bir değişiklik olmuyorsa, büyük ihtimalle Virüs veya Trojan söz konusudur.
    Bilginize ve kolay gelsin..
    hocam programlarında acronis kurdunmu ?
    acroniste yedek oluşturduktan sonra bir program kurdugumuz zaman acronis tekrar bir yedek alıyor sorun bu olabilir zannımca..
    aklıma gelen ilk bu oldu şimdilik
  • Bakım bölümünü genişlettiğim zaman böyle bir ekran geliyor. Sanırım burada problem yok. Kaç gb yedekleme yaptığını nasıl öğrenebiliriz?

Bahsettiğiniz program da kurulu değil
    Aşağıdaki resimde belirttim nasıl yapacağınızı. Sistem Özelliklerine girdikten sonra resmi takip ederek uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz..
    Kolay gelsin..

• bilgisayarda 1 meğabaytttan az hafıza kalmış ne yapmak lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.