Şimdi Ara

Bilgisayar Aniden elektrik gitmiş gibi kapanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar mehabalar,

Önceleri hiç olmayan bir problemim var. Bilgisayarım tık diye kapanıyor. Bazen yük altındayken, bazen değilken çok acayip bir değişkenliği var.

Sebebini bir türlü tespit edemedim yabancı forumlarda redditte de gördüm hatta benimle aynı psu yu kullanıyor eleman ama onunda sonuca vardığı bir yorum yok sanırım çözdü fakat yazmadı vs.

Sıcaklıkları kontrol ettim, hava akışında dert yok, yaptığım overclock yeni değil 1 senedir aynı kullanıyorum 4.2'de 1.2v ile. yeni yeni baş gösterdi bu problem.

Yanlış anlaşılmasın, Tak diye kapanıyor. elektrik gitmiş gibi. sonra açıp kullanmaya devam ediyorum. Günde 2 -3 kere oluyo maximum ve birşeyin bunu tetiklediğine eminim.

Mesela geçenlerde Kasa ön panel 3.0 usb portuna usb taktım, new worldu içine yedeklerken kapandı, tekrar denedim tekrar kapandı. Yani mevzu nedir bir türlü anlayabilmiş değilim.

Usb leri kullanmıyorken de kapanabiliyor :)

Güç dengesizliğimi var nedir bilmiyorum.

b450m s2h

r3 3300x 4.2 ghz/1.2v

Arctic freezer 34 tek fanlı soğutucu

Xpg invader kasa 2 x kasanın kendi fanı

2x arctic f12 sanırım kasa fanı ( 1 arka egzos 1 üst egzos 2 ön panel )

gtx 750 ti ( 2013-14'te alındı :D ) ekran kartı

Corsair vs650 psu (2016 da alındı)

120gb samsung ssd

240 sandisk ssd

1 tb wd blue ssd

benq 24xl11 monitör

viewsonic 24 xg2405-2 monitör

Yan odada kardeşimde 3600/1650 kombini ile bir bilgisayar kullanıyor. fakat onda bu şekilde bir problem yok. Yani anlık olarak elektriklerin gidip gelmediğinden eminiz.

Sizce problem nedir, neden kaynaklanır bu denli şatang diye kapanmak?

Psu yoruldumu artık yoksa?

Sorunu bilsem tamir vs değil direk yenisini sipariş edicem de anlam veremedim bir türlü. Temiz format ta attım en son yok olmuyor.

help

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şapkalı Mantar -- 5 Ekim 2021; 15:28:58 >

• Güncel

• Guncelleme#

Bilgisayarin tum parcalarini psu içine kadar soktum temizledim simdilik kapanmiyor çok garip.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.