Şimdi Ara

bilgisayar açılmıyor bios hatası veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir bilgisayar var elimde bilgisayar açılırken biosa giriyor ve sağ tarafta kırmızı yazıyla şu yazıyor.
    "During the last boot-up, your system hung for improper CPU Speed setting. Your system is now working in safe mode. To optimize the system performance and reliability, make sure the CPU speed setting conforms to the specification of your CPU".

celeeron 2000
    256 mb ram
    onboard vga
    p4 sgl vm sis 650 board
    80 gb harddisk

biosu default yaptım olmadı pili değiştirdim olmadı ısınmada yok acaba nasıl düzeltirim acil yardımınızı bekliyorum

• Overclock yaptınmı pc ye?
    Donanım değişikliği oldumu?
    pc teknik serviste mi çalışıyorsun?Halledemedin sorunu galiba.( öyle hissettim)
  • evet teknik serviste çalışıyordum ama şimdi değil
    birinin bilgisayarı var elimde durduk yere yukardaki hata çıkmış default yaptım pili değiştirdim hatta power supplyi değiştirdim yine aynı.acaba ne yapmam lazım yardım ltfn
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayer

merhaba arkadaşlar
    bir bilgisayar var elimde bilgisayar açılırken biosa giriyor ve sağ tarafta kırmızı yazıyla şu yazıyor.
    "During the last boot-up, your system hung for improper CPU Speed setting. Your system is now working in safe mode. To optimize the system performance and reliability, make sure the CPU speed setting conforms to the specification of your CPU".

celeeron 2000
    256 mb ram
    onboard vga
    p4 sgl vm sis 650 board
    80 gb harddisk

biosu default yaptım olmadı pili değiştirdim olmadı ısınmada yok acaba nasıl düzeltirim acil yardımınızı bekliyorum

slm,işlemci arızalı olabilirmi?
  • işlemci hızını elle ayarlama imkanın yok mu?
  • Tarzan ingiliizcesinden anladığım kadarıyla CPU hız ayarlarında bi oynama var ve sistem safe modda çalışıyor (güvenli kip) ve CPU hızlarını sistem performans ve stabilitesi için yönergelere uygun ayarlayın (orjinale yakın) diyor

Ankartta cmos clear jumper yokmu? bios sıfırlama jumperi... büyük ihtimal var diye hatırlıyorum manuallerde yazar hangisi olduğu, pcyi kapat fişi çek pili çıkar güç düğmesine bas (sistemde kalan olası elektriği boşaltmak için) hatta +12 v'u kısa devre yaptır (fişi falan çekiliyken ha :D garanti olsun diye) sonra cmos sıfırla. tabi normalde sistemi kapayıp fişi çekmek yeterli ama eski anakartlarda biz böyle yapıyoruz.
  • sorunu hallettim arkdaslar tşk biosu sıfırladım kopmle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayer -- 17 Ekim 2009; 2:27:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.