Şimdi Ara

Bilgisayar Açılmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bugün bilgisayarı açtığımda tıkanıp kaldı.. Windows XP açılış bölümü geçiyor tam o hoşgeldin diyecek orada logo çıkıyor ve öylece kalıyor..

Mouse donmuyor Num Lock tuşu yanıp sönüyor fakat ordan ileride gitmiyor..
    HDD yi çıkarıp diğer makinede onardım geri taktım ama gene açılmadı..
    Güvenli Modda da açılmıyor..
    Ne yapabilirim format atmamam gerek?

• Güvenli modda açmıyorsa yapacak bir durum yok, hdd yi farklı bir bilgisayara bağlayıp yedeklerinizi almaya çalışın. Sonrasında format atın ve işletim sisteminizi yükleyin, en son hd tune programını indirip hdd hakkında sectör taraması yapın ve sonuçlarını buraya aktarın. Kolay gelsin.
  • Format atamıyorum.. HDD yi tekrar çıkartıp HD tune ile hata tarattırdım ama hepsi yeşil ( uzun süren tipten tarattım ) format ekranına geçince herşey iyi gidiyor ama %98 de takılıp bir dosya yüklenemedi diyor bende tekrar dene diyince yüklüyor onu.. Açılınca

quote:

kurun devam etmesini engelleyen bir hatayla karşılaşıldı

kur ürün kataloglarını yukleyemedi bu ciddi bir hatadır kurulum gunluk dosyaları ek bilgi içerir

kur günlük dosyasını gormek için tamam a tıklayın

diyor... CD-ROM benim her zaman kullandığım iyi durumda olan bir cdrom cdlerse 2 tane ayrı hızlarda yazdırdım gene aynı.. Nerede yanlış yapıyorum?
  • İşletim sistemini cd lere çekerken farklı kalıplardan mı çektin ? Aynı kalıp ise, farklı bir yerden windows cd si bul ve o şekilde yüklemeye çalış.
  • Evet, farklı bir CD ile deneyin. Bu da çözmezse, HDD'nizin SATA/IDE kablosunu değiştirmeyi denediniz mi? HDD'nizi farklı bir ana kanal SATA portuna takarakta deneyin.

RAM'leriniz çift modülse tek modül olarak dönüşümlü bir şekilde de deneyebilirsiniz. En azından bir kaç ihtimali ortadan kaldırırız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Teşekkürler Sorun Sata kablosundaymış :S boşuna format attım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.