Şimdi Ara

Bilgisayar açılıyor,görüntü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarın power tuşuna basıyorum. Açılıyor her şey normal. Monitör no signal diyor açılırken ama ondan sonra görüntü gelmiyor. Ekran kartından kaynaklanmıyor sanırsam çünkü anakartın onboardına taktım yine açılmadı. Şuan açılmayan bilgisayardan yazıyorum yaklaşık 20-25 kez kapat aç yaptım anca açıldı.Daha bir kaç gün önce her şey normaldi. Sorun nedendir sizce?

• harici ve onboard girişinden görüntü alamıyorsan bilgisayarındaki tüm doanımları tek tek sök
    örenke 2 ram var önce birini sök açmayı dene sorun aynısya söktüğünü tak diğerini sök sorun aynıysa ramlari yer değiştir yine aynıysa ikisinide sök sorun devam ediyorsa harici ekran kartı varsa onu da sök dene. olmazsa hard diski sök anakartta donanım kalmayacak şekilde tekrar açmayı dene hala görüntü alamıyorsan anakart mokoko.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpayburak

harici ve onboard girişinden görüntü alamıyorsan bilgisayarındaki tüm doanımları tek tek sök
    örenke 2 ram var önce birini sök açmayı dene sorun aynısya söktüğünü tak diğerini sök sorun aynıysa ramlari yer değiştir yine aynıysa ikisinide sök sorun devam ediyorsa harici ekran kartı varsa onu da sök dene. olmazsa hard diski sök anakartta donanım kalmayacak şekilde tekrar açmayı dene hala görüntü alamıyorsan anakart mokoko.

akşama deniyecem hocam sağolasın tavsiye için şuan bilgisayarı kapatmak istemiyorum. Bide geçenlerde malum kar yağışı sırasında elektrikler sürekli git gel yapıyordu kesin o ara bozuldu donanımlardan biri.
  • hocam benimde başıma gelmişti.sonradan bios pilinden kaynaklandığını anlamıştım.
    Pili bi çıkarıp çalıştımayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurimc

hocam benimde başıma gelmişti.sonradan bios pilinden kaynaklandığını anlamıştım.
    Pili bi çıkarıp çalıştımayı dene.

hocam yanlış mı anladım yoksa bios pilini çıkarıp bilgisayarı mı açacam? eğer öyleyse bilgisayar açıldıktan sonra geri takmıcak mıyım?
  • FullFlavour kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam doğru anlamışsınız bios pilini çıkarıp açın.
    Eğer açılıyorsa sıkıntı bios pilinde, yok açılmadıysa yukarıdaki arkadşın dediği gibi tek tek deneyeceksiniz başka çare yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.