Şimdi Ara

Bilgisayar açıldığında çıkan error

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar bilgisayarı her açtığımda alttaki error uyarısını alıyorum bunun sebebi ve çözümü nedir bilgilenirirseniz sevinirim teşekkürler.....

Bilgisayar açıldığında çıkan error

• Bu hata ntcom.dll dosyası silindiğinden olur. Yani wındowsta bir DLL dosyası silinmiş.
    Dosyayı şu siteden indirip C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data'ya taşı.

http://www.dll4free.com/
  • Verdiğin sitede ntcom.dll adlı dosyayı bulamadım....
  • Merhaba buradan http://www.dlldll.com/netcomm.dll_download.html indirebilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • Bilgisayarınıza bir virüs bulaşmış ve büyük ihtimalle antivirüs yazılımınız tarafından silinmiş ama kayıt defterinde veya başlangıçta bu virisin otomatik çalışmasını sağlayan yol duruyor ve bu nedenlede bu ikazı alıyorsunuz.

• Başlat => Çalıştır => msconfig yaz. Sistem Yapılandırma Yardımcı Programı açılacak. Açılan pencereden "Başlangıç"a gel. Başlangıçta çalışmasını istemediğin programların karşısından tiki kaldır. Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrar açılışta bir pencere çıkacak. Oradaki seçeneğe tik koy ve tamam de. Kullanılan RAM miktarı azalır, açılış hızlanır, pc kasması azalır.

• Başlat -> çalıştır -> regedit (yazıp-tamam) Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinde F3 veya ctrl+f ile "ntcom.dll" diye arat ne kadar ntcom.dll ile ilgili kayıt varsa sil vermez o uyarıyı bi daha..

• Bilgisayarınızı mevcut antivirüs yazılımınızla bir taratmanızda da fayda var virüs hala çalışıyor da olabilir veya etkin parçaları bulunabilir. Örneğin; NOD32TR ve SuperAntiSpyware önereceğim. Güncelledikten sonra bilgisayarınızı güvenli modda açıp taratınız.

HijackThis Loglarınızı kendiniz inceleyin[Virüs temizlik][resimli anlatım] konusunu inceleyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.