Şimdi Ara

[BİLGİLENDİRME]SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.379
Cevap
55
Favori
77.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saçlarımı zack smith gibi yapıcam. Slick back olarak geçiyor sanırım ama tarakla taramamış. Bu model için pomade önerilmiş hep, pomade almayı düşünüyorum doğru mu? Birde orta yollu pomade yazan ürünlere bakınca sadece toni guy styling pomade var, başka önerebilceğiniz ürün var mı 30-35 civarında. Alıntıyla cevaplarsanız sevinirim.

[BİLGİLENDİRME]SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: Germ

Saçlarımı zack smith gibi yapıcam. Slick back olarak geçiyor sanırım ama tarakla taramamış. Bu model için pomade önerilmiş hep, pomade almayı düşünüyorum doğru mu? Birde orta yollu pomade yazan ürünlere bakınca sadece toni guy styling pomade var, başka önerebilceğiniz ürün var mı 30-35 civarında. Alıntıyla cevaplarsanız sevinirim.

Bende bu model yaptım saçlar fakat yanlar böyle değil fade bende. Ben taft ultimate wax kullanıyorum. Tavsiye ederim. Fiyatı 15 tl civarı. Gayet kaliteli ürün. Saçtan çıkmasıda kolay. Bu modelde dikkat etmen gereken fön fönü doğru çekmen gerek. Arkaya doğru fön çek sonra fön ile ön tarafı fırçayla sararak kabart yanlarıda aynı şekilde merkeze doğru. En son geriye doğru bir kez daha fönle. Kanı sallıyarak saçı dağıt ve arası geniş tarakla tara. Waxı eline ve parmaklarına iyice yedir. İl önce yanlara vur yukarı doğru avuçunun içiyle ön tarafa yukarı doğru sonra parmaklarınla saçına önden arkaya doğru yedir. En son avuç içiyle arkaya doğru yedir ve saçları arkadan öne hafifçe bastırarak it. Kafanı sağa sola salla tamamdır. Sabitlemek istersen sprey sıkarsın. Waxtan sonra tarak sürme parmaklarını kullan yoksa bu etkiyi alamazsın.https://www.instagram.com/p/BBSXj-YHgO9/
    Buda yardımcı olabilir.
    Bu modelin güzel durabilmesi için ön saçların burnuna kadar gelmesi lazım. Eğer o kadar uzun değilse güzel durmayabilir. Sabret uzat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 4 Şubat 2016; 11:31:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Saçlarımı zack smith gibi yapıcam. Slick back olarak geçiyor sanırım ama tarakla taramamış. Bu model için pomade önerilmiş hep, pomade almayı düşünüyorum doğru mu? Birde orta yollu pomade yazan ürünlere bakınca sadece toni guy styling pomade var, başka önerebilceğiniz ürün var mı 30-35 civarında. Alıntıyla cevaplarsanız sevinirim.

Wella Eimi pomade var çok kaliteli, gatsby pomade de olabilir japon malı

• Saçı havlu ile silip nemli bıraktıktan sonra fön öncesi osmo thermal defense (uzaktan) 2 fıs sıkıp tarayıp yayıyorum daha sonra yüksek sıcaklıkta saça fön çekiyorum, tarağı dolayıp çekiyorum buraya kadar herşey normal biraz daha devam ettim mi saç tel tel ayrılıyor fönü bitirip wax yaptığımda ise tel tel olanlar birleşip aşağı düşüyorlar saçta bir ağırlaşma oluyor, bunun sebebi nedir saçı yakıyormuyum veya fönü çok çektiğimden yıpranmamı oluyor kırmamı oluyor birisi yardımcı olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Staree -- 7 Şubat 2016; 16:28:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Staree

Saçı havlu ile silip nemli bıraktıktan sonra fön öncesi osmo thermal defense (uzaktan) 2 fıs sıkıp tarayıp yayıyorum daha sonra yüksek sıcaklıkta saça fön çekiyorum, tarağı dolayıp çekiyorum buraya kadar herşey normal biraz daha devam ettim mi saç tel tel ayrılıyor fönü bitirip wax yaptığımda ise tel tel olanlar birleşip aşağı düşüyorlar saçta bir ağırlaşma oluyor, bunun sebebi nedir saçı yakıyormuyum veya fönü çok çektiğimden yıpranmamı oluyor kırmamı oluyor birisi yardımcı olabilir mi

Saçın ince telli mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keaven

beyler osis mess up ile flex wax arasında kaldım.
    Mess up mat istediğim gibi ama tutuş gücü saçım uzun olduğu için düşündürüyor. Önler çenemin 1 parmak aşağısına geliyor

undercut modeli gibi arkaya atıyorum fotodaki gibi

Saçlarım düz ve ince telli mat istediğim için mess up istiyorum ama saçı tutmazsa işe yaramaz diye düşünüyorum sırf daha güçlü tutuş var diye flex mi alsam

fikri olan var mı ?

merhaba, bende bu şekilde yapıyorum saçlarım seninki kadar uzun değil ama arkaya gidiyor. yönetici pomade almalısın demiş sana. bende mess up düşünüyordum ama pomade nasıl oluyor hangi ürünü kullanıyorsun tavsiyen nedir ?

mess up çok övdüler ama ben aldığıma pişman oldum hocam sonra saçları normal kestirdim 4 parmak falan uzunluğu yine mess up istediğim sonucu vermedi. Yani diyeceğim çok övmelerine bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

quote:

Saçı havlu ile silip nemli bıraktıktan sonra fön öncesi osmo thermal defense (uzaktan) 2 fıs sıkıp tarayıp yayıyorum daha sonra yüksek sıcaklıkta saça fön çekiyorum, tarağı dolayıp çekiyorum buraya kadar herşey normal biraz daha devam ettim mi saç tel tel ayrılıyor fönü bitirip wax yaptığımda ise tel tel olanlar birleşip aşağı düşüyorlar saçta bir ağırlaşma oluyor, bunun sebebi nedir saçı yakıyormuyum veya fönü çok çektiğimden yıpranmamı oluyor kırmamı oluyor birisi yardımcı olabilir mi

Saçın ince telli mi?

evet
  • Staree kullanıcısına yanıt
    İnce telli olduğu için öyle oluyor. Wax olarak ne kullanıyorsun?

• Saçımı bu şekilde fön çekince her waxta aynı etkiyi alıyorum, saç telleri birleşip düşüyor. Osis mess up var. Aşırı fön yapmayınca teller birbirinden o kadar ayrılmıyor istediğim sonucu alıyorum fakat bunun sebebi nedir. Yani saça ne oluyorda bu durum oluşuyor. Bunu anlamak isterim.
  • quote:

Saçımı bu şekilde fön çekince her waxta aynı etkiyi alıyorum, saç telleri birleşip düşüyor. Osis mess up var. Aşırı fön yapmayınca teller birbirinden o kadar ayrılmıyor istediğim sonucu alıyorum fakat bunun sebebi nedir. Yani saça ne oluyorda bu durum oluşuyor. Bunu anlamak isterim.

Saçın çok fazla yüke maruz kalıyor, ince telli olduğu için hepsini birden taşıyamıyor.Sana önerim ısı koruyucu aradan cıkarıp dusuk ısıda sacına sekıl vermen
  • tamam deneyeceğim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Staree -- 7 Şubat 2016; 23:10:25 >
    Arkadaşında dediği doğru. Pek fazlada fönleme saçı zaten ince telli çok yıpranır. Saç modelin nedir?

• Arkadaslar normalde pek yazmiyorum fakat su konuda bilgilendirme yapmak istedim ben yandim siz yanmayin , kesinlikle ama kesinlikle clear sampuanlarini kullanmayin 2-3 senedir kullaniyordum son zamanlar adamlar pro serisi olarak piyasaya surdukleri sampuani bio olarak surmeye basladilar ve icerigine sac doken hangi kimyasallqr varsa basmislar bunu yeni serinin gozu acayip yakmasindan ve burnunuzu sampuanin ucuna yakinlastirip hafif sıkarak sampuanin havasini burnunuza puskurttugunuzde hissedeceginiz yanma hissinden anlayabilirsiniz ve en onemlisi dusta elinize gelen saclardan ... yakinda piyasadan kaldirilar zaten.

• Bu arada dun loreal parisin sampuanini aldim ve ilk kullanimda etksiini gosterdi tavsiye edrrim

• Arkadaşlar kısa ve öz sorumu sorup çekiliyorum kenara :) saçlarımı slick back yapıcam, saç pomadı almam lazım o öneriliyor. pomade, pomat diye de ürünün üzerinde yazan çok marka yok. bir bütçeme uygun toni guy pomade buldum okadar. bu pomade ın yapısı wax ile aynımı yoksa farklı bişey mi? yani shine wax yazanlar aslında benim pomade dediğim ürünler mi? anlatabildim mi bilmiyorum ama shine wax olarak çok ürün var pomade olarak çok az çıkıyor arayınca ve bulamıyorum. aynı şeylerse shine wax diye bakayım. birde istediğim özellik kremsi mi bunlar yani sürerken bal mumu gibiyse çok yoluyor saçları, birde kolay çıkıyorsa ürünler iyi olur. cevaplarsanız çok sevinirim istediğim ürünü bulamadım.

@deepfear7
    @Markus Schulz
  • hocam yeni kestireceğim saçı yanlardan aldıracağım beckham stil diyelim :)

hızlı kurutma yavaş kurutma az fön çok fön sıcak çok sıcak hiç farketmiyor saç hacim almıyor, lorealin hacimlendirici spreyi var iyi diyorlar yada hacim köpüğü deneyeceğim.

Kalın telli olan arkadaşım var adam 2 hava vuruyor saç öyle kalıyor waxlı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Staree -- 9 Şubat 2016; 23:06:22 >
  • Germ kullanıcısına yanıt
    Wella nın yeni çıkan eimi serisine bak ya da gatsby nin var ama bizim ülkede yoktur herhalde.F/p istiyorsan osis thrill ben kullanıyorum çok güzel parlaklık veriyor

Şampuandan kaynaklanıyor olabilir

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.