Şimdi Ara

Bilgi yazısı: Renk, RAW ve JPEG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
2.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Prag fotoğraflarını karıştırırken bir fotoğrafta renkler dikkatimi çekti, "Nikon'un renkleri daha gerçekçi" iddiası aklıma geldi ve kısa bir yazı hazırlamaya başladım. Konu kendi kendine büyüyüp 2 sayfaya ulaştı
    Teknik bilgisi az olan arkadaşların faydalanacağını düşünüyorum. Aşırı teknik jargona girmeden basitçe anlatmaya çalıştım.

1. sayfa:http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2011/09/nikon-renkleri-raw-ve-jpeg-uzerine-1.html
    2. sayfa:http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2011/09/nikon-renkleri-raw-jpeg-uzerine-2.html

Blogspot Türkiye'de hala blokluysa wordpress'e de atabilirim.

Hatalı birşey görürseniz uyarıverin düzeltelim

• Elinize sağlık gerçekten harika olmuş
  • Zevkle okudum, elinize sağlık...
  • Her zamanki ozturert kalitesi ve akıcı bir yazı Raw-Jpeg konusuna ve mühim bir hadise olan dinamik aralığa değinilmiş. Acaba dedim yazıyı okuduktan sonra, günümüzde JPEG ile RAW arasında bir formata ihtiyaç duyulmuyor mu? Terabyte'lık harddisklerimiz var, RAW'ı gözümüz kesmese bile daha büyük JPEG'ler neden olmasın?
  • bu yazıyı da zevkle okudum eline sağlık hocam
  • cok guzel bi yazi olmus hocam, bilmislik yapmak istemem affiniza siginarak yaziyorum 1.sayfada dinamik aralik basligi altindaki iso degerlerini sirayla yazdiginiz kisimda iso100-iso400-iso800diye gidiyo iso200ü atlamissiniz.

ellerinize saglik:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kullaniciadibulamiyorum

cok guzel bi yazi olmus hocam, bilmislik yapmak istemem affiniza siginarak yaziyorum 1.sayfada dinamik aralik basligi altindaki iso degerlerini sirayla yazdiginiz kisimda iso100-iso400-iso800diye gidiyo iso200ü atlamissiniz.

ellerinize saglik:)

Evet, kaçırmışım düzelttim
  • @ozturert
    Teşekkür ederim... eksik olmayın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.